Kokteilis
Apbrīno

VIDEO: Latvieši radījuši neticami iespaidīgu Ziemassvētku sveicienu – debesīs dejo ziemeļbrieži0

Nav noslēpums, ka daudzi bērnībā tic Ziemassvētku vecītim un ilūzijai, ka skaistie ziemeļbrieži lido debesīs, nesot dāvanas gada maģiskākajā Ziemassvētku naktī. Bet tā vairs nav ilūzija! Komanda no Latvijas, ņemot palīgā 50 dronus ar LED lampām, šo sapni padarīja par īstu – ziemeļbrieži patiešām “dejo” debesīs!

Latvijas uzņēmums “SPH Engineering”, kas nodarbojas ar visa veida bezpilota transportlīdzekļu misiju plānošanu un veikšanu sadarbībā ar pašmāju kompāniju “BaseMotion”, kas ir viena no pieredzes bagātākajām grafiskās animācijas studijām Latvijā, radījuši līdz šim nebijušu Ziemassvētku sveicienu, kas nu jau “izskanējis” un pamanīts visā pasaulē.

Publicitātes foto

Latvijā dronu horeogrāfiskais šovs realizēts pirmo reizi

Ziemassvētku dronu horeogrāfiju izstrādāja radošie “BaseMotion” – pie šī projekta darbs ildzis aptuveni divus mēnešus un iesaistīti tajā bija ap 20 tehnisko un radošo cilvēku. “Ikdienā mūsu darbība pārsvarā norit digitālajā vidē, tādēļ jo īpaši lepojamies par sadarbību ar “SPH Engineering”, plānojot dronu lidojumu horeogrāfiju. Vērojot dronu lidojumu klātienē cilvēku sejās atmirdz neviltota sajūsma!” – stāsta “BaseMotion” vadītājs Armands Blumbergs. – “Kopumā projekts tapa divus mēnešus, bet pats video tika nofilmēts divās dienās, Jaunmārupē. Vietas izvēles galvenās prasības bija piemērots plašums, lai iecerēto varētu realizēt. Jāatzīst, ka filmēšanas procesā vislielākais laika patēriņš tiek veltīts tieši sagatavošanas darbiem – “uzlikšanās” un tehnisko problēmu risināšanai.”

Armands Blumbergs stāsta, ka pasaulē dronu horeogrāfiskie šovi notiek vērienīgos pasākumos, kas izmaksā iespaidīgas investīcijas, savukārt Latvijā šis ir absolūts jaunums – līdz šim to vēl neviens nebija paveicis. Lai radītu šo fantastisko un tehniski ārkārtīgi sarežģīto Ziemassvētku sveicienu no Latvijas visai pasaulei, tika izmantoti 50 droni ar LED lampām.

Publicitātes foto

Droni no Latvijas Grenlandē meklē pazudušu kara lidmašīnu

Jānis Ķuze, “SPH Engineering” tirdzniecības direktors: “2018.gads mums nesis daudz iemeslu priekam un lepnumam. Esam radījuši divus jaunus un spēcīgus produktus — programmatūru dronu spietu vadīšanai DroneShowSoftware un zemes zondēšanas radara (GPR) pilnīgu integrāciju ar dronu —, piedalījušies vairākos izaicinošos starptautiskos projektos Grenlandē, meklējot pazudušo kara lidmašīnu ledū un Peru arheologiem palīdzot pētīt Inku cilts drupas un atklājuši sev jaunus horizontus, ko turpināsim iekarot nākotnē.”

Publicitātes foto

Un, lūk, arī skaistais un šķietami neticamais dronu Ziemassvētku sveiciens no Latvijas:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
4 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
8 stundas