Kokteilis
Baudi

VIDEO: latvieši Liepājas Karostas Ziemeļu fortos nofilmē pasaulslavena hīta kaverversijas videoklipu0

Publicitātes foto

Populārā dīdžeja Alana Valkera dziesmas kaverversiju iespēlējusi mūziķe Līva Birkenšteina (LYVA), bet video filmējis Elvis Lācis, kura zināmākie darbi ir repa grupai Singapūras Satīns veidotie klipi Pūpolsvētdiena, Hallo un Čoms, kā TU. Dziesmas Faded kaverversija ir Līvas debija plašākai auditorijai ar vēlmi popularizēt saksofonu kā mūsdienīgu klubu mūzikas sastāvdaļu.

Publicitātes foto

Zināms, ka oriģinālo Faded videoklipu Youtube vietnē ir noskatījušies vairāk nekā 2.3 miljardi skatītāju un tajā izmantotās lokācijas atrodas tepat kaimiņos – Igaunijā. “Tā kā man ļoti patīk šī dziesma, nodomāju – kāpēc neuztaisīt mums, latviešiem, pašiem savu versiju?! Karostas Ziemeļu forti ir mūsu gaistošā Atlantīda, turklāt tiem piemīt ļoti unikāla estētika,” atklāj Līva.
Mūziķe novērojusi, ka daļai cilvēku saksofons vēl aizvien asociējas pārsvarā ar liriskām balādēm, melanholiju un sentimentāli romantisku noskaņu, taču tas var būt arī mūsdienīgs, draivīgs un saderīgs ar DJ veidotiem klubu mūzikas bītiem.
Publicitātes foto

“Spēlējot Faded, es jūtos kā sapnī. Saņemu spēcīgu, pozitīvu enerģiju, kas mani tā mazliet sirreāli paceļ virs zemes. Šķiet, ka mana dvēseles lidmašīna tūlīt tūlīt laidīsies gaisā – pāri priedēm, pāri šīm drupām, pāri jūrai,” stāsta Līva.

Publicitātes foto

Līvai Birkenšteinai ir bakalaura grāds populārās un džeza mūzikas pedagoģijā. Mīļākie mūzikas novirzieni: fanks, latīņu džezs un popmūzika. Līva strādā Kandavas un Talsu mūzikas skolās, kur kopumā ir apmācījusi saksofona spēlē vairāk nekā 50 audzēkņus. Līva ir Talsu Pūtēju orķestra dalībniece, uzstājusies koncertos un festivālos vairākās Eiropas pilsētās, kā arī spēlējusi Raita Ašmaņa vadītajā Jelgavas bigbendā ar ko savulaik iegūta 1. vieta prestižajā džeza mūzikas konkursā “Swingin Saxonia” (Vācija, Hoenšteina-Ernštāle).

Līvas Birkenšteinas “Faded” kaverversija:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
14 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
52 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
53 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
3 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
6 stundas