Kokteilis
Mīli

TOP 5 mīti par vīrieša un sievietes lomu attiecībās0

Foto: pexels

Divu cilvēku attiecības nebūt nav viegli izskaidrojamas. Turklāt katram ir viedoklis par savu lomu attiecībās ar mīļoto cilvēku. Neskatoties uz to, ka dzīvojam sabiedrībā, kuras vērtība ir dzimumu vienlīdzība, jāatzīst, ka lielākā daļa sieviešu un vīriešu joprojām turpina orientēties pēc dažādiem stereotipiem, kas skar konkrētas dzimuma lomas attiecībās un ikdienas dzīvē.

Patiesībā šie stereotipi un pieņemtās lomas attiecībās ir visnotaļ muļķīgi un maldīgi priekšstati. Jāsaka, ka vīrieši un sievietes ir krietni līdzīgāki nekā varētu likties.

Lūk, esam apkopojuši TOP 5 mītus par dzimuma lomām attiecībās:

1. Sievietes ir romantiskākas nekā vīrieši

Tas, ka sievietes ir skaistas, mīlošas un romantiskas būtnes nebūt nenozīmē, ka vīrieši nespēj būt romantiski. Ir pierādīts, ka laimīgs vīrietis savas mīļotās sievietes dēļ ir gatavs darīt visu. Mīlēt, lolot, pārsteigt un likt justies īpašai. Dažkārt vīrieši ir pat krietni romantiskāki par sievietēm.

2. Vīriešiem attiecībās sekss ir svarīgāks nekā sievietēm

Pilnīgas muļķības! Kā vīrieši, tā sievietes intīmās attiecības uzskata par vienu no svarīgākajiem attiecību elementiem. Tāpēc ir muļķīgi domāt, ka sievietēm tas nav svarīgi. Bieži vien sievietes seksuālās fantāzijas ir daudz spilgtākas nekā vīrieša. Un seksa kvalitāti un tajā gūtās emocijas ir vienlīdz svarīgas abiem partneriem.

3. Sievietes nesaista ikdienišķs sekss bez emocijām

Patiesībā vīrieši nemaz nenovērtē to, cik izslāpušas pēc fiziskas tuvības un kaisles spēj būt sievietes. Sabiedrībā dziļi ir iesakņojies uzskats, ka sieviete vēlas ļauties tikai emocionāli piesātinātam seksam. Patiesībā tā nebūt nav.

4. Vīriešu un sieviešu viedoklis par attiecībām ir atšķirīgs

Nepārtraukti tiek uzsvērts, ka vīrieši un sievietes ir no dažādām pasaulēm. Turklāt tas esot iemesls, kāpēc šie dzimumi reizēm nespēj saprasties. Arī tās ir muļķības. Katram sabiedrības loceklim ir savas intereses, vērtības, standarti un cerības, ko viņi sagaida no attiecībām. Ja viņi nepiedzīvo to, ko cerēja, tad šīm attiecībām nav nākotnes. Runa nav par dzimumu, bet gan par personīgajām interesēm un veidu, kā realizēt mērķus.

5. Tikai vīrieši attiecībās ir vardarbīgi

Izdzirdot vārdu savienojumu “vardarbība ģimenē”, cilvēki automātiski domā, ka visos gadījumos vardarbības veicinātājs un inscenētājs būs vīrietis. Tomēr jāatzīst, ka arī vīrieši var būt vardarbības upuri ģimenē. Pētījumi liecina, ka nelaimīga sieviete attiecībās var būt krietni bīstamāka par agresīvu vīrieti.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv
BM
Barba Meija
Kokteilis
5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus 2020.gadā gaida lielas pārmaiņas
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tev piemīt tieksme dzīvot uz citu cilvēku rēķina?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Armands Simsons atzīstas, ka viņam ir “trauma” tajos brīžos, kad mīļotā sieva “plosās” pa virtuvi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Sports
Kamaniņu stafetei Eiropas čempionātā medaļa septīto gadu pēc kārtas!
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Aukstākā būs nakts uz ceturtdienu: laika prognoze nedēļai
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Putins izsakās par pilnvaru termiņu un konstitūcijas grozījumiem
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas volejbolistiem rūgti pārsteigumi Ēģiptē – tiek lūgta tautiešu palīdzība
1 stunda
GS
Gundega Skagale
Dabā
Nosauktas Latvijas dabas vērtības 2020
3 stundas