Kokteilis
Mīli

Sieviešu draudzība – kāpēc mums tā vajadzīga?0

Publicitātes foto

Kāpēc mums ir vajadzīgas draudzenes? Vai patiešām mēs nevaram doties iepirkties vai uz kino vienas pašas? Vai patiešām nespējam patstāvīgi atrisināt problēmas ar mīļoto vīrieti? Atbildes uz šiem jautājumiem izdevies atrast Kalifornijas universitātes psihologiem. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, sievietei ir vajadzīga vismaz viena draudzene šādu iemeslu dēļ:

1. Nesteidzīgas tikšanās ar draudzeni ir veselību veicinošs faktors
Draugu esība, viņu fiziskā un psiholoģiskā klātesamība, palīdz cilvēkam dzīvē iegūt līdzsvaru. Bet draudzenes emocionālā atklātība nepieciešama tamdēļ, lai “izlādētos” no stresa un iegūtu pārliecību par sevi, spētu risināt sev būtiskus jautājumus.

2. Draudzenes neesamība ir pat bīstama sievietes veselībai
Kad ir “sakrājušās” kādas problēmas un tās nākas paturēt sevī, nereti tas noved pie nervu sabrukuma (var izraisīt pārēšanās māniju vai smēķēšanu utt). Parasti sievietēm ir līdzīga veida problēmas un sarunās ar draudzeni ātri tiek atrasti kopsaucēji un iespējamais optimālais risinājums esošajā situācijā. Kritiskās situācijās tieši draudzenes dod visvērtīgākos padomus.

3. Depresijas periodā neviens nevar palīdzēt labāk par draudzeni
Iemesls tam ir vienkāršs – sieviešu organisms satur daudz hormonu oksitocīnu (to dēvē arī par “maiguma hormonu”). Bet tas izstrādājas tikai tajā brīdī, kad cilvēku kaut kas nomierina – tā var būt kāda pazīstama situācija, tuvs cilvēks, kam jūs uzticaties. Tajā pat laikā, tiekoties ar draudzeni šādā grūtā brīdī, tu esi droša, ka tev neko nepārmetīs un nemācīs dzīvot.

Zemūdens akmeņi
Taču jāņem vērā, ka ir arī vairāki nopietni iemesli, kamdēļ reizēm sievietēm neizdodas nodibināt patiesu draudzību. Kas apdraud draudzeņu attiecības?

1. Greizsirdība
Tā var rasties par jebko: veiksmi, finansiālo stāvokli, sasniegumiem. Dažkārt strīdi par šīm tēmām var pielikt treknu punktu sieviešu draudzībai.
Svarīgi: vislabākā recepte pret greizsirdību un skaudību ir patiess prieks un emocijas par draudzenes veiksmi un sasniegumiem!

2. Vīrietis
Kad starp divām draudzenēm nostājas vīrietis, draudzību saglabāt ir iespējams vienīgi tajā gadījumā, kad abas sievietes ir psiholoģiski nobriedušas. Viņas satiekas, atklāti izrunā radušos situāciju un pieņem lēmumu. Taču šāds scenārijs diemžēl sastopams visai reti.
Svarīgi: visbiežāk situācija izskatās tā: sievietes ir iemīlējušās vienā vīrietī un no draudzenēm kļuvušas par ienaidniecēm. Vienai no viņām šis vīrietis tiek. Pēc kāda laika draudzenes sāk ilgoties viena pēc otras, pēc sarunām, pēc tikšanās reizēm, saprot savas kļūdas un izlīgst mieru. Tomēr “zaudētāja” nekad neaizmirst pāridarījumu, kas draudzību apdraud arī turpmāk.

3. Nevienlīdzīgs materiālais stāvoklis
Ir ļoti nedusmoties, ja tev “ir mazāk”, bet draudzenei ir teju viss.
Svarīgi: ja draudzeņu materiālais stāvoklis ir ļoti atšķirīgs, un to nav grūti pamanīt, draudzība jābūvē nevis uz materiālajām vērtībām, bet uz sarunām un atbalstu. Atcerieties, lai cik bagāta nebūtu jūsu draudzene, tas nenozīmē, ka viņai nav problēmu attiecībās ar vīriešiem, ģimeni, frizūru un citām dzīves situācijām. Mēs visi esam cilvēki, kam nepieciešams atbalsts, drauga plecs un sirsnīgas sarunas grūtos brīžos.

4. Attālums
Tas ir īsts izaicinājums draudzībai. Ja jūs neizšķirs kilometri, uzturēt attiecības šādā modelī būs pa spēkam vienīgi īsteni stipriem cilvēkiem.
Svarīgi: attālums ir pieveicams. Tāpat mūsdienās ir daudz komunikācijas iespēju, pateicoties internetam un mobilajiem sakariem. Bet, lūk, jaunu draudzeni atrast nemaz nav tik viegli, turklāt “aizstāt” kādu ar citu, ir neiespējami. Tāpēc centieties uzturēt sakarus, ar tiem cilvēkiem, kas jums ir dārgi.

5. Kāzu maratons
Viena no draudzenēm var apprecēties ātrāk, cita – vēlāk. Bet tam nav jākļūst par iemeslu strīdam.
Svarīgi: jāiemācās patiesi priecāties par otru. Šajā mirklī īstai draudzenei ir jāatbalsta līgava kā nevienam citam, pat ja, tavuprāt, viņas izvēlētais vīrietis “nav viņas cienīgs”. Jā, iespējams, tagad tikšanās reizēm laika ir atlicis daudz mazāk, nekā agrāk, taču atcerieties, ka viņa joprojām ir un paliek tava draudzene – tev tuvs, mīļš cilvēks, kas grūtos brīžos bijis tev blakus.\

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla un princis Harijs atkal vēlas pārcelties: kas nepatika Losandželosā?
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Bijušais skandalozais diplomāts Rūdolfs Brēmanis pasmejas par fotogrāfu Rozenfeldu, kas izslimojis Covid-19 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vilis, Vilhelms
2 dienas

Lasītākie

ZB
Zigmunds Bekmanis
Ekonomika
Atbalsta mehānisms jau ierūsējis. Kurš kuru māna?
3 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Pilsoniskais aktīvisms internetā pandēmijas periodā izrādīsies gan attaisnots, gan efektīvs 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Priekules novadā novērota viena no retākajām dabas parādībām pasaulē
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 10 stundas
LE
LETA
Sports
F-1 sezona Špīlbergā būs: Austrijas Veselības ministrija dod zaļo gaismu
1 stunda