Kokteilis
Baudi

Ropažus pieskandinās blūzs0

Foto – Aigars Lapsa

Ropažu estrādē 16. jūnijā otro gadu pēc kārtas norisināsies “R&B Blues festivāls”. Pasākuma organizatori ir pašmāju blūza grupa “Latvian Blues Band”, kas iepriekš piedalījušies vairākos nozīmīgos blūza festivālos, kā arī sadarbojušies  ar daudziem starptautiski atzītiem māksliniekiem. Šogad “R & B Blues Festival” skatuve kopā pulcēs vairākus spožus blūza izpildītājus.

Festivālā starp māksliniekiem būs “BB & The Blues Shacks” no Vācijas, kā arī Ziemeļafrikāņu izcelsmes dziedātāja Bonita Niesena. “Grupa “BB & The Blues Shacks” jau 28 gadus savus Eiropas un aizjūras zemju klausītājus valdzina ar unikālu blūza un soulmūzikas savienojumu. Savas karjeras laikā spēlējuši kopā ar tādām zvaigznēm kā Bobu Dilanu, B. B. Kingu, Elvisu Kostello un citiem. “BB & The Blues Shacks” vokālais līderis Maikls Arlts ir viens no pirmajiem blūza un soula dziedātājiem Eiropā, turklāt viņš ir lielisks publikas izklaidētājs,” stāsta Rolands Saulietis un atklāj, ka nesen izveidotā sadarbība ar talantīgo dziedātāju Bonitu Niesenu izpildījumam piešķir vēl izteiktāku stila autentiskumu. “Bonitas dziedājums ir maigs, bet tajā pašā laikā spēcīgs, izpildīts ar sajūtu dziļumu un aizraujošu intensitāti.”

Festivāla apmeklētājiem būs iespēja novērtēt arī vienu no labākajām Dānijas blūza grupām “Chris Grey &BlueSpand”. Grupai raksturīgs enerģisks un spēcīgs muzikālais skanējums ar blūza, fanka, roka un soul elementiem. “Grupas “Chris Grey&The BlueSpand” trijotne jau kopš grupas darbības sākuma ir uzsvērusi, ka viņiem nav svarīgi sekot līdzi jaunākajiem trendiem un būt pārāk sarežģītiem. Mērķis ir ieklausīties savā intuīcijā, radot tādu mūziku, kāda pašiem patīk. Neapšaubāmi, to novērtē arī neskaitāmi klausītāji visā pasaulē. Dziesmas no “Chris Grey&The BlueSpand” jaunākā albuma aktīvi atskaņo vairākas radiostacijas Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā un citur,” stāsta Rolands.

Šogad Ropažos uzstāsies arī atraktīvie blūzmeņi “Boogie Boys”, kas savas karjeras laikā ir uzstājušies gandrīz visās Eiropas valstīs un ASV. “Lai kur arī “Boogie Boys” dotos, viņu koncertiem vienmēr ir lieli panākumi. Festivāla apmeklētāji var gaidīt fantastisku un enerģijas pilnu boogie šovu,” smaidot teic Rolands un atklāj arī pašmāju mūziķu vārdus, “festivālā varēs dzirdēt grupu “The Swamp Shakers”, kuru savulaik dibināja leģendārais rokenrola karalis Pits Andersons. Grupa izpilda rockabilly mūziku, kas radusies 50. gadu vidū Amerikas dienvidos, saplūstot country un western, kā arī hillbilly ar rhythm&blues. “The Swamp Shakers” ir plaša koncertu pieredze visā pasaulē. “R & B Blues Festival” apmeklētāji var gaidīt enerģisku, emocionālu un atraktīvu skatuves sniegumu.” Un kā gan bez viņiem! Festivālā uzstāsies arī tā organizētāji jeb “R & B Blues Festival” tēvi, Latvijā un pasaulē pazīstamais blūzmeņu kolektīvs “Latvian Blues Band”. “Izskanēs pasaules labākās blūza dziesmas, kā arī oriģinālkompozīcijas,” teic Rolands. Iespējams, klausītājiem varēs novērtēt “Latvian Blues Band” dziesmu “Inside out and upside down”, kas ir pirmais vēstnesis no grupas gaidāmā studijas albuma, kas nāks klajā 2020. gada februārī. Zīmīgi, ka šis albums dienasgaismu ieraudzīs grupas 20 gadu pastāvēšanas jubilejā.

Kad un kur?

  • 16. jūnijā plkst. 17.00 Ropažu estrādē
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 20,70 – 23

Video:

LA.lv