Kokteilis
Apbrīno

Populārā latviešu modele Māra Sleja pastāsta, ka bērnībā bieži bijusi spiesta “izdzīvot” un dažkārt tas ir jādara vēl aizvien0

Foto: ekrānuzņēmums no Māras Slejas Facebook.com

Viena no populārākajām latviešu modelēm Māra Sleja pastāstījusi, ka no apcelšanas, ko mūsdienās moderni mēdz dēvēt par mobingu, ir cietusi kā skolas laikā, tā arī pat vēl nesen – darba vidē.

Māra ar savu stāstu padalījusies kustības “Neklusē” ietvaros. Viņa raksta: “Šī ir 14 gadīga Māra. Es. ⁣Mani apcēla un es arī apcēlu. Mūsdienas to smalki sauc par mobingu, bet tajā laikā tā bija vienkārši “izdzīvošana”. ⁣⁣Bet mani visvairāk pārsteidz tas, ka nekas jau nebeidzas, kad tu pabeidz skolu un it kā nonāc “pieaugušo pasaulē”. Mobings turpinās, bet nu jau daudz slīpētākā, emocionāli vardarbīgākā un atkarīgākā veidā….

…. Mobings sākas skolā, bet nenoliedzami turpinās arī mūsu “it kā” pieaugušo pasaulē. ⁣⁣

… Es zinu,jo esmu bijusi abas pusēs,jo veids ka cīnijos ar apcelšanu – es bliezu pretī. Tikpat traki un tikpat pretīgi. Vai esmu iemācījusies apstāties? Dažreiz.”

Visu Māras ierakstu var izlasīt šeit:

 

View this post on Instagram

 

Šī ir 14 gadīga Māra. Es. ⁣Mani apcēla un es arī apcēlu. Mūsdienas to smalki sauc par mobingu, bet tajā laikā tā bija vienkārši “izdzīvošana”. ⁣⁣ ⁣⁣ Bet mani vissvairāk pārsteidz tas,ka nekas jau nebeidzas, kad tu pabeidz skolu un it kā nonāc “pieaugušo pasaulē”. Mobings turpinās,bet nu jau daudz slīpētākā, emocionāli vardarbīgākā un atkarīgākā veidā. Mani patiesi pārsteidza viena uzņēmuma vadības attieksme ( un nē, tas nav TAS uzņēmums..;), bet ir vēl daudzi citi LV uzņēmumi,kuros mobings no vadības puses jau ir kļuvusi norma. Kur darbinieki to pieņem kā pašsaprotamu,jo taču “viņa ir mans darba devējs” vai “viņa, neskatoties uz to,ka pret visiem izturās kā di**a, tik daudz ko sasniegusi”. ⁣⁣ ⁣ Mobings sākas skolā, bet nenoliedzami turpinās arī mūsu “it kā” pieaugušo pasaulē. ⁣⁣ Nezinu nevienu cilvēku,kas apceļ un pretīgi izturas pret otru,kad jūtas labi. Iemesls apcelšanai vienmēr ir zems pašvērtējums, nedrošība un bailes,kuras apslēpjot, mēs kļūstam par manjakiem apkārtejiem. ⁣⁣ ⁣⁣ Es zinu,jo esmu bijusi abas pusēs,jo veids ka cīnijos ar apcelšanu – es bliezu pretī. Tik pat traki un tik pat pretīgi. Vai esmu iemācijusies apstāties? Dažreiz. Vai esmu iemācijusies nospraust robežas situācijās, kad man, vai kādam man līdzās emocionali vai fiziski mēģina darīt pāri? Arvien biežāk. Un tas mani iepriecina, jo neskatoties uz pagātnes kļudām vai dumjumu, es zinu,ka gribu apstāties,kad gribas iedurt un apstādinàt,kad kādam mēģina durt. ⁣⁣ ⁣⁣ Vienalga, vai esi pieaugušais vai bērns, @nekluse.lv vari atrast vertīgu informāciju par to, kas ir mobings un kā rīkoties,ja ar to saskaries. ⁣⁣ ⁣⁣ #neklusē . Meklē palīdzību. Aizstāvies. Un uzticies. ⁣⁣ ⁣⁣ #kopāmēsvaram⁣⁣ #cienisevi⁣⁣ #cienicitus

A post shared by Māra Sleja (@mara_sleja) on

Nesen Māra dalījās pārdomās Kristīnes Virsnītes autorraidījumā – sarunu šovā sievietēm “Kristīnes Virsnītes sarunas” par to, kāda ir bijusi viņas pieredze, strādājot par modeli arī lielajās modes aģentūrās un pilsētās.

Māra toreiz pastāstīja: “Tev katru dienu saka, ka tu esi neglīta, stulba. Tāpēc, ka ārzemēs ir džungļi Šeit ir “mazā pirtiņa!,” kā allaž spilgta savos izteicienos ir Māra Sleja, piebilstot, ka strādājot Latvijā, viņa var būt daudz brīvāka!”

 

View this post on Instagram

 

Blue Velvet. ⁣ ⁣ Photo: @vinitatakespictures #nophotoshop

A post shared by Māra Sleja (@mara_sleja) on

 

View this post on Instagram

 

OMG- @girts.ragelis (viņs ir fotogràfs;)) tev tiešām sanāk!!!:))))) Love this picture!! #greatgatsby #catwalk #magic

A post shared by Māra Sleja (@mara_sleja) on

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Šobrīd ieslodzījumā atrodas trīs personas, kas plānoja prinča Harija atentātu: nodrošināt drošību Kanādā ir vēl grūtāk
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Plikumi un zilumi: kas palika latviešu komēdijas “Klases salidojums 2” aizkadrā
11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: dziedātāja KATŌ izdod jaunu singlu “Man vairs nav bail”
11 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
VIDEO: Tiesneši skaidro, kāpēc par Zolitūdes traģēdiju notiesāts tikai būvinženieris
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Kā “KPV LV” zēni kļuvuši par politikas milžiem un valstsvīriem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Zolitūdes krimināllieta kalpos par pamatu pārmaiņām tieslietu sistēmā
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Vējonis ticis skaidrībā ar LBS valdi; organizācijas padomi vadīs Voins
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Daudzviet līs. Laikapstākļu prognoze trešdienai
6 stundas