Kokteilis
Baudi

Popes festivāls “Vārti” aicina iemīlēties0

Publicitātes foto

Popē šogad jau ceturto reizi no 26. līdz 28. jūlijam vērsies festivāls “Vārti”, piedzīvojot to sākotnējās idejas realizāciju – daļēji atjaunotās Popes estrādes atdzimšanu. Pasākuma rīkotāji aicina visus baudīt ne tikai plašo koncertprogrammu, bet aicina arī atbraukt uz Popi iemīlēties.

“Šoziem, kad gatavojāmies dalībai izstādē “Balttour”, jauši nejauši, ieraugot meitas rotaļlietu – hipijautobusiņu ar uzrakstu “love”, radās 4. festivāla “Vārti” tēls – autobuss ar uzrakstu “Pope Hope Love”,” smaidot stāsta Ilze Meiere un atklāj: “Šobrīd rakstām biznesa plānu sociālā uzņēmuma SIA “Pope Hope Love” izveidei. Tā ir vārdu spēle, kas sakņojas Bībeles tekstā, ka ticība, cerība un mīlestība izglābs pasauli un kura radās “Vārtu” rīkotājiem trešajā festivāla gadā. Tās būtība – sadarbībā ar mūziķiem, māksliniekiem, dzejniekiem, rakstniekiem, režisoriem, fotogrāfiem un citu profesiju pārstāvjiem radīt produktus un pakalpojumus, kas, nodrošinot taisnīgu autoratlīdzību māksliniekiem, nestu zīmola “Pope Hope Love” vārdu. Peļņu no šiem produktiem un pakalpojumiem novirzīt jaunu produktu attīstībai un tādu mūžizglītības un kultūras procesu attīstībai Popē, kas veicinātu vietējo ļaužu dzīves līmeņa celšanos un valsts nozīmes kultūrvēsturiskā mantojuma – Popes muižas apbūves – saglabāšanu un izaugsmi.”

26. jūlija vakarā festivālu atklās Latvijas dziesminieki, kuru balsis caurvīs stāsts par Popes kalna skanēšanu cauri laikam. Tāpat kā sendienās, kad Pope bija sala, siltajās vasaras debesīs skries piekūns kopā ar Ainaru Mielavu un draugiem koncertā “Piekūns skrien debesīs”, bet pusnaktī Popes vecajā pilskalnā muzicēs Nils Īle ar grupu “Kanisaifa” koncertā “Atdzīvinot vēju”.

Sestdien klausītāji gaidīti Popes muižas rundalī uz akustiskajiem “Tuvplāniem” – stundu gariem autorkoncertiem. “Šogad locīsim vaļā ne vien Silvestra Sīļa, Mikus Frišfelda, Antas Eņģeles un Pētera Narubina dziesmu pūru, bet arī Maijas Albātes sirds deju un rūtuču stāstus,” teic Ilze. Savukārt pievakarē muižas zirgu stallis pārtaps kinoteātrī, kurā ikviens aicināts noskatīties Laimas Žurginas dokumentālo filmu “Kaza kāpa debesīs” par leģendāro Rīgas kafejnīcu “Kaza”. Darbosies bufete.

Vakars turpināsies estrādē ar leģendārās latviešu dziesminieces Austras Pumpures ideju turpinātāju – Austrasbērnu – lielkoncertu “21. gadsimta spēka dziesmas”. Pro­grammā gan komponista Imanta Kalniņa, gan pašu Austrasbērnu sarakstītas dziesmas. Pusnaktī Popes kalnā iedegsies dziesminieku nakts ugunskuri, aicinot uz sadziedāšanos līdz pat rīta gaismai.

Svētdien Popes senajā pilskalnā apmeklētāji varēs iepazīties ar japāņu flautas shakuhachi skaņām. Koncertu sniegs dzenbudistu mūks Un Ryu no Ukrainas. Festivāla noslēgumā – notikums “Laika šūpoles”, kurā satiksies Maijas Kalniņas stāsts un Ievas Tālbergas mūzika.

Festivālā “Vārti” savu dalību apstiprinājuši Latvijas dziesminieki Andris Akmentiņš, Haralds Sīmanis, Lorija Vuda, Reinis Jaunais, Zanda Štrausa, Laura un Dzintars Vītoli, Didzis Šķila un ritma grupa “Trans-cen-den-tālē”, Andžejs Beļevičs, Jana Egle, Inese Muižniece, Simona Rača, Jānis Rūcis un citi. Dziesminieks Andžejs Beļe­vičs par festivālu teic: “Šodiena ir slēpšanās ēra, paslēpju gadsimts – cilvēki slēpjas troksnī un ekrānos, slēpjas profilos, slēpjas darbos un arvien ātrākā kustībā… Un tad šajās rotaļās ienāk kaut kas, kas izmaina spēles noteikumus. Nav vairs jāskrien, nav cita fona kā tikai bišu spiets un dabas balss. Un re, šī vienkāršā apstāšanās, redzēšana, dzirdēšana, būšana, klausīšanās kļūst par Notikumu.”

26. VII 19.00, 21.30, 23.00 koncerti estrādē “Vecais pilskalns” Popē

27. VII 21.00 koncerts estrādē “Vecais pilskalns” Popē

28. VII 12.00 koncerts estrādē “Vecais pilskalns” Popē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 (viena diena) EUR 22 (trīs dienas)

Vairāk informācijas: www.festivalsvarti.lv

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Reserved” nosauc pavasara – vasaras modes kolekcijas galvenās tendences: volāni, sietiņi, auklas un ziedu raksti
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 4 pašmāju blogeru Annas Pannas un Kaspara Virsnīša receptes: garšīgam laikam mājās un pie dabas
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Intars Busulis pastāsta par skandāliem ģimenē: durvis gan necērtu, jo pašam tās būs jālabo
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
1 stunda
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
3 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
2 stundas