Kokteilis
Dzīvo

Pārcelšanās uz jaunu mājvietu: ticējumi, kas sola laimi un labklājību0

Foto: burst.shopify.com

Dzīvesvietas maiņa it ļoti aizraujošs, bet tajā pašā laikā visai traks pasākums. Mūsu senči pret pārcelšanos izturējās ļoti nopietni, uzskatot, ka pēc dzīvesvietas maiņas varēs dzīvi sākt no baltas lapas.
Pastāv gan labie, gan brīdinošie vēstneši. Ja vēlies, lai tavā jaunajā dzīvesvietā valdītu prieks, miers un labklājība, būtiski zināt gan vienus, gan otrus.

Jurģi: ticējumi, kas sola laimi

Publicitātes foto/pixabay.com

1. Jāteic, ka viszināmākais ticējums, kas saistīts ar pārcelšanos, ir jaunajā vietā pirmo ielaist kaķi. Pēc ticējuma kaķim jāizstaigā visas istabas, lai neitralizētu negatīvo, atbaidītu ļaunos spēkus un piesaistītu veiksmi.
2. Senatnē mūsu vecvecvecvecāki kā pirmo jaunajā mājvietā kaķa vietā ielaida gaili vai vistu. Putns savā ziņā bija kā ziedojums, kas tika upurēts tumšajiem spēkiem.
3. Ir ticējums, ja uz jauno mājvietu nepaaicināsi līdzi mājas gariņu, tad laime tev metīs līkumu. Paņemt līdzi mājas gariņu ir ļoti vienkārši. Naktī pirms pārcelšanās no mājas ir jāizslauka visi atkritumi un slota jānoliek redzamā vietā. Pēc ticējuma, mājas gariņš uz tās uzsēdīsies un kopā ar tevi pārcelsies uz jauno vietu.
4. Lai tavā mājā valdītu pārticība un laime, tūlīt pēc pārcelšanās ir jāpagatavo kāds ēdiens, kas garšo visiem ģimenes locekļiem. Nebūs grēks, ja līdzi paņemsi jau pagatavotu ēdienu, bet jaunajā vietā to tikai uzsildīsi. Uguns un ēdiens ir dzīvības spēku un pozitīvās enerģijas avoti.
5. Tiek minēts arī ticējums saistībā ar uguni, kuru noteikti jāpārnes no vecā dzīvokļa uz jauno. Šis rituāls tiek veikts, lai jaunajai dzīvesvietai uzliktu spēcīgu aizsardzību pret visām negatīvajām ietekmēm.
6. Par zīmīgiem tiek uzskatīti jaunajā mājvietā redzētie sapņi. Lai zinātu, kas tevi sagaida nākotnē, jācenšas aizmigt līdz pusnaktij.
7. Pārvāšanās svinību galdam ir jābūt bagātīgam. Par mūsu senču tradicionālo gardumu tiek uzskatītas dažādas smalkmaizītes vai jebkurš apaļš konditorijas izstrādājums.
8. Par sliktu zīmi tiek uzskatīts jaunajā vietā kā sālsmaizi dāvināt naudu. Dāvanas vietā vēlams nopirkt ko tādu, kas jaunajiem iemītniekiem kalpotu sadzīvē.
9. Ja katrs ģimenes loceklis pārkāps pār slieksni un par plecu pārmetīs vairākas monētas, tad šī darbība palīdzēs veicināt ģimenes veiksmi, bagātību un izaugsmi.
10. Remonta laikā jaunā mitekļa sienās vēlams paslēpt dažas sudraba vai zelta monētas. Ticējums vēsta, ka tas palīdzēs uzlabot finansiālo stāvokli un palielināt ģimenes budžetu.
11. Virs durvīm ieteicams piestiprināt pakavu. Šis laimes talismans tavai mājai piesaistīs labklājību un veiksmi. Bet sienā iesistas tapas palīdzēs tavai ģimenei būt pasargātai no nolādējuma un negaidītiem viesiem.

Mūsdienu ticējumi, kas saistīti ar pārcelšanos

1. Tā kā šobrīd liela daļa cilvēku ir dzirdējusi vismaz kaut ko par bioenerģētiku, tad rodas atbilstošas tradīcijas un ticējumi. Plaši zināms, ka pēc sevis nedrīkst atstāt nekādas enerģētiskās pēdas. Tādēļ pārvācoties pacentieties rūpīgi iztīrīt veco mājokli, izmest visus atkritumus, paņemt visas savas mantas un vajadzības gadījumā veikt enerģētisko tīrīšanu. Tas tiek darīts tādēļ, lai pārcirstu tavu enerģētisko saikni ar veco dzīvesvietu.
2. Ja, ievācoties jaunajā miteklī, atrodi tur iepriekšējo saimnieku atstātās mantas vai vēl sliktāk atkritumus, nekavējoties to visu izmet. Daži praktiķi uzskata, ka šīs mantas vajadzētu sadedzināt tālu no mājām, bet pilnīgi pietiks, ja tās vienkārši izmetīsi.
3. Jaunajā mājvietā nedrīkst turēt ieplaisājušus vai sasistus traukus. Jebkurš bojāts priekšmets nekavējoties jāizmet. Daudzi zina, ka šādas lietas lieliski piesaista negatīvo enerģiju.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
22 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
3 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
6 stundas