Kokteilis
Veselam

Nepareiza profesija, neatbilstošs dzīvesveids un ticības trūkums sev – ko iesākt?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock.com

Darbam mūsu ikdienā ir ļoti būtiska nozīme. Tajā pavadām ne tikai dienas lielāko daļu, bet profesionālie izaicinājumi arī veido mūsu personību. Ja uz darbavietu ik rītu dodies ar prieku, raizēm pamata nav, taču – ko iesākt, ja esi apjautusi, ka izvēlētā profesija nebūt neatbilst tavam raksturam, spējām un personībai kopumā? Ko iesākt, ja dzīve, gluži nemanot, ir izvērtusies nepavisam ne tāda, kā vēlies?

Ieklausies ekspertu komentāros par to, kā situāciju uzlabot, rodot gan personisku, gan profesionālu gandarījumu, kā arī atbrīvoties no mazvērtības kompleksiem, kas nereti traucē noticēt sev.

Izveido sarakstu ar faktoriem, kas tevi neapmierina esošajā amatā

Var būt ļoti daudz iemeslu, kas rada tavu neapmierinātību ar esošo amatu, tāpēc, pirms izdari nepārdomātus lēmumus, kas var nopietni ietekmēt tavu dzīvi, rūpīgi izvērtē katru no šiem faktoriem! Emociju radītais diskomforts var traucēt racionālai situācijas analīzei, tāpēc velti laiku, lai apkopotu domas un izvērtētu katru no neapmierinātību raisošajiem faktoriem atsevišķi!

Izvērtē savas profesijas un darba vietas pozitīvos aspektus

Neapmierinātību radošie faktori var pārmākt pozitīvās emocijas, tāpēc, ja vari baudīt privilēģiju strādāt stabilā uzņēmumā ar izaugsmes iespējām, izvērtē arī pārējos ieguvumus, ko konkrētajā amatā vari izbaudīt, pievēršoties uz profesijas priekšrocībām. Būtu muļķīgi, ja tu atteiktos no patiešām laba amata, iespējams, patiesībā īslaicīgu sarežģījumu dēļ – atceries, ka teju katru problēmu ir iespējams atrisināt, ja nebaidāmies komunicēt un par sevi pastāvēt.

Apdomā, kāds ir finansiālais risks, ko uzņemies, ja darbu pametīsi nekavējoties

Ja esi stingri apņēmusies mainīt savu dzīvi un vairs nevēlies strādāt pašreizējā uzņēmumā vai pat nozarē kopumā, tomēr apsver, kādam finansiālam riskam sevi pakļauj ar tūlītēju dzīvesveida maiņu. Lai tavā ikdienā neienāktu jauni sarežģījumi, sagatavojies pārmaiņām laikus un dari to gudri, nevis mirkļa emociju iespaidā!

Izproti sava rakstura stiprās un vājās puses

Ja vēlies sevi pierādīt citā nozarē vai amatā, ir vērts izanalizēt sava rakstura spēcīgās īpašības un trūkumus, kā arī objektīvi novērtēt darba pieredzi un prasmes. Pirms meties jaunā darbā un krasi maini savu profesionālo ikdienu, pārliecinies, ko tieši vēlies un kas patiesībā esi, lai nepieņemtu nepārdomātus un kļūdainus lēmumus.

Paplašini kontaktu loku

Kad esi identificējusi sev piemērotāko profesiju un darbības jomu, veido kontaktus ar konkrētās nozares pārstāvjiem, paplašini paziņu loku un iepazīsties ar jauniem cilvēkiem, kuri var palīdzēt tev attīstīties un realizēt ieceres, mērķus un sapņus.

Attīsti savas prasmes un papildini zināšanas

Lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū, tev jābūt labākai par neskaitāmiem citiem potenciālajiem kandidātiem. Tas ietver gan plašāku darba pieredzi, padziļinātākas zināšanas un labākās saskarsmes spējas. Cik vien iespējams, attīsti minētos faktorus – tie kalpos par tavu veiksmes garantu un ļaus kāpt pa karjeras kāpnēm!

Izvērtē savu dzīvi kopumā

Saistītie raksti

Ja esi gatava karjeras maiņai, tas ir piemērots laiks, lai pārdomātu savu dzīvi kopumā. Izvērtē, cik daudz laika esi gatava veltīt profesionālajai izaugsmei, kādi ir tavas privātās dzīves mērķi piecgades griezumā un galvenās nianses, ko ikdienā vēlies mainīt!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Reserved” nosauc pavasara – vasaras modes kolekcijas galvenās tendences: volāni, sietiņi, auklas un ziedu raksti
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 4 pašmāju blogeru Annas Pannas un Kaspara Virsnīša receptes: garšīgam laikam mājās un pie dabas
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Intars Busulis pastāsta par skandāliem ģimenē: durvis gan necērtu, jo pašam tās būs jālabo
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
1 stunda
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
3 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
2 stundas