Kokteilis
Dzīvo

Mūziķis Vjačeslavs Mitrohins atklāti runā par dēla nāvi0

Publicitātes foto

Gada sākumā pazīstamais Latvijas blūza ģitārists, par “roka huligānu” un “Latvijas rokmūzikas aristokrātu” dēvētais Vjačeslavs Mitrohins nosvinēja 65. dzimšanas dienu un, kā atzīst, rokmūzikā ir jau pusgadsimtu, jo ģitāru pašmācības ceļā apguvis un sācis spēlēt jau 13 gadu vecumā, bet mūzikas skolā apguvis vijoļspēli.

Dienesta laikā, spēlējot Dobeles medicīniski sanitārā bataljona ansamblī “Sprīdītis”, mēnesī pelnīti pat 2000 rubļi, tiesa, lielākā daļa tikusi komandierim. Pēcāk sekojis laiks Maestro Raimonda Paula leģendārajā “Modo”. Astoņdesmito gadu nogalē mūziķis jau bija izveidojis savu grupu un kā atklāj žurnālam “Kas Jauns”, lielākā peļņas vieta bijusi korejiešu restorāns Jūrmalā. Mēneša laikā tikai dzeramnaudā iekrāti 30 000 rubļi, par kuriem Vjačeslavs varējis atļauties nopirkt jaunu žiguli.

Pirms desmit gadiem Vjačeslavs sāka uzstāties kopā ar dēlu, talantīgo vijolnieku un arīdzan elektriskās ģitāras spēlētāju Denisu. “Es apskaudu Denisa talantu. Viņam bija tas, kā pietrūka man, – viņam bija pacietība vingrināties vijoļspēlē un iedzimta spēja improvizēt. Eh, kā viņš spēlēja!,” atmiņās dalās Vjačeslavs.

Tad nāca ekonomiskā krīze un saasinājās Denisa veselības problēmas, kurš no mātes bija mantojis šizofrēniju. “Manai pirmajai sievai bija šī slimība. 24 gadus cīnījos, darīju, ko varēju, tad nopirku viņai māju un aizgāju.” Deniss slīdzis alus alkoholismā. “Viņš dzēra alu un nomira no alus. Viņš stipro alkoholu nelietoja, bet jau no paša rīta kā paņēma kausu alus, tā dienā izdzēra septiņus līdz desmit litrus. Un gandrīz neko neēda, pilnībā sabojāja kuņģi. Ārsti pat brīnījās, ka viņš vispār vēl ir dzīvs, un iedeva 2. invaliditātes grupu.” Mūziķis atklāj, ka dažādi mēģinājis dēlu vest uz pareizā ceļa, bet viss bijis velti. Pie ārstiem viņš atteicies iet un arī no cita veida palīdzības atteicies.

2013. gada 10. martā 34 gadu vecumā Deniss aizgāja atgulties un vairs nepamodās.

Pats Vjačeslavs alkoholu nelieto kopš 1993. gada, kad izdzēris savu pēdējo viskija glāzīti. Grupas biedri toreiz viņam nav ticējuši, bet mūziķis savu solījumu pilda joprojām.

Pēc dēla pēkšņās nāves esot bijis smags periods un, kā pats atzīst, atkopies tikai tad, kad ar otru sievu piedzimusi meitiņa.LA.lv
BM
Barba Meija
Kokteilis
5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus 2020.gadā gaida lielas pārmaiņas
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tev piemīt tieksme dzīvot uz citu cilvēku rēķina?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Armands Simsons atzīstas, ka viņam ir “trauma” tajos brīžos, kad mīļotā sieva “plosās” pa virtuvi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Sports
Kamaniņu stafetei Eiropas čempionātā medaļa septīto gadu pēc kārtas!
38 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas volejbolistiem rūgti pārsteigumi Ēģiptē – tiek lūgta tautiešu palīdzība
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Putins izsakās par pilnvaru termiņu un konstitūcijas grozījumiem
1 stunda
GS
Gundega Skagale
Dabā
Nosauktas Latvijas dabas vērtības 2020
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Aukstākā būs nakts uz ceturtdienu: laika prognoze nedēļai
2 stundas