Kokteilis
Dzīvo

Maģiskais spēks: kā noskaidrot, vai tev tāds ir dabas dots?0

Foto: Pexels

Autore: Aija Trofimova

Cilvēki bieži iedomājas maģiju tādu, kā rāda pasakās – pavicini burvju nūjiņu, un problēma nokārtosies pati no sevis… Protams, šādi domāt ir absolūta muļķība. Maģija ir māksla manipulēt ar realitāti ar īpašu rituālu, priekšmetu un vārdu palīdzību, sadarbojoties ar ļoti seniem Augstākajiem Spēkiem. Maģija, tieši tāpat kā reliģija un zinātne, ir daļa no kopējās kultūras un pasaules uztveres.

Pēdējā laikā mums rodas interese par šīm senajām ticībām, ri­tuāliem un zināšanām. Un tad rodas loģisks jautājums – vai man ir spējas un kā es varu mācīties un attīstīties kādā no šiem virzieniem?

Kā atpazīt šo dāvanu?

Tie, kuriem ir no dzimšanas brīža dots spēks, nenoliedzami to paši apzinās un saprot. Piedevām visa pieredzētā dzīve, skatoties pagātnē, ir bijis sāpju un pārdzīvojumu laiks. Jo tu nekad nevarēsi palīdzēt otram, ja neesi izgājis cauri mokām un ciešanām. Jau bērnībā ir sajūta, ka tevi nepieņem nekādā kompānijā un draugu pulkā, nākas piedzīvot ņirgāšanos no vienaudžiem, nežēlīgu izturēšanos, pat fizisku iespaidošanu, vecāku vienaldzību, ģimenē, šķiet, ka neesi vajadzīga nevienam. Mērķis ir viens – padarīt tevi stiprāku, patstāvīgāku ar vēlmi izdzīvot un tikt uz augšu. Jā, var būt arī smagas fiziskas traumas un tuvu cilvēku zaudējumi – bērns, mīļotais, laulātais utt. Turklāt tos, kurus ved pa šo ceļu, mistiskie spēki viennozīmīgi sargā un soda pāridarītājus, arī tos, kuri paši nepiedalījās, bet noskatījās, nepalīdzēja un klusēja. Jāteic, ka soda diezgan nežēlīgi – smagas slimības, pašnāvības, tuvinieku nāve…

Tātad pirmais, kas liecina par īpašu spēku, – smaga dzīves pieredze kopš bērnības. Nākamais – pravietiski sapņi par sevi, par citiem un dažādām situācijām. Vēl: ja izsaki kādu lietu – tā arī notiek.

Tu zini, ka tas ir tavs ceļš. Ja to neiesi – laimīgs nekad nebūsi. Būs sajūta – šķiet, sliktāk nemaz nevar būt, bet tas notiek. Ja tu apzināti atteiksies no šā spēka – tevi sodīs. Jo atteikties no tā ir kā atteikties no savas dvēseles daļas un dzīves svētības.

Ar ko sākt – tas parasti ir viens no svarīgākajiem jautājumiem. Loģiski ir sākt ar sava spēka pastiprināšanu un komunikācijas, sasaistes veidošanu ar Augstākajiem Spēkiem. Visbiežāk tiek lietoti maģiskie instrumenti, kas var palīdzēt šajā grūtajā ceļā. Tikai – nereti izvēlamies bezatbildīgi, nesaprotot, kāpēc…

Prasīgais Taro

Ļoti spēcīgs instruments – Taro kārtis. Ja neesi pārliecināta, ka tieši tas tev ir nepieciešams, labāk nesāc. Taro ir zināms jau vismaz pusotru gadu tūkstoti, un šajā laikā ir radušies daudz un dažādi varianti no ļoti spēcīgiem meistariem.

Viennozīmīgi – šīs kārtis ar laiku maina apziņu, likteni un dod dažādas iespējas. Tomēr tās ir arī ļoti greizsirdīgas, nepacietīs tev blakus cilvēku, kurš atsauksies par tām vai tavu nodarbošanos ar necieņu. Mana pieredze rāda, ka tad no 10 gadījumiem 10 beigsies ar šķiršanos. Ja tev blakus esošais cilvēks pieņems tavu pasaules uztveri vai vismaz netraucēs, tad tu varēsi mierīgi darboties.

Vēl – ja esi iegādājusies Taro pēc kāda ieteikuma un pēc laika saproti, ka nu galīgi neder šī joma, – sadedzini šo kāršu kavu. Atdot citam nedrīkst – no Spēku puses tā var tikt uztverta kā necieņa.

Man pašai bija gadījums, kad vizītē bija atnākusi kundze, kura teica, ka viņai ir spējas un savas Taro kārtis, tomēr viņa esot palūgusi kādai dziedniecei šīs spējas nobloķēt. Tomēr pa laikam kāda no paziņām pierunājot ieskatīties Taro kārtīs. Interesanti, ka es no viņas informāciju nolasīt nevarēju, bija sajūta, ka viņa ietīta pelēkā mākonī, savukārt viņa pati pusstundu pirms nākšanas pie manis sajuta pakrūtē sāpi. Mēs runājām kādu pusstundu, šīs sarunas laikā sāpes sāka pastiprināties, līdz beidzot sapratām, ka labāk būs neturpināt. Viņa aizgāja no mana kabineta, turēdamās gar sienām, sāpes bija neciešamas.

Domājot par to, sapratu, ka iemesls ir tieši šāds – nevar teikt, ka tev ir spēks, atteikties no tā, palūgt kādam uzlikt bloku un tad pa kluso ļaut sevi pierunāt un turpināt likt Taro. Rezultāts bēdīgs – pašai problēmas privātajā dzīvē un šķiet, ka apkārt dzīve kā murgs.

Kas jādara? Jāpieņem lēmums. Nevar pa pusei gribēt, pa puse ne! Arī stāvoklī nevar būt pa pusei.

Senās, nopietnās rūnas, ar kurām labāk nejokot

Foto: SHUTTERSTOCK

Nākamais, manā uztverē – viens no spēcīgākajiem senajiem instrumentiem – rūnas. Kādreiz ar rūnām strādāja tikai Priesteri. Un mācīti viņi tika no bērna kājas – tādi cilvēki, kuriem bija Vārda spēks un īpašs talants.

Te ir runa tikai un vienīgi par nodarbošanos ar rūnu maģiskajām praksēm. Mūsu laikos var daudzās vietās iet mācīties par rūnām. Jā, rūnu nozīmi der zināt – ko kura rūna nozīmē, ar kuru no skandināvu dieviem ir saistīta. Bet tāpat vien sākt ar tām strādāt – esi uzmanīga*! Jā, tās ļoti zibenīgi nostrādā. Bet, ja tev nepietiks spēka, ko dot pretī dieviem, vai ja nepareizi aktivizēsi – var paņemt no tevis vairāk, nekā saņēmi.

Maģija balstās uz domāšanas sistēmu, kurā cilvēks vēršas pie noslēpumainiem spēkiem ar mērķi ietekmēt notikumus reālajā pasaulē, konkrētas personas vai personu grupas dzīvē. Jāņem vērā, ka pēdējos gadsimtus, sākot ar kristietības un islāma ienākšanu, maģija un citas senās ezoteriskās prakses, tostarp senču ticība, ir aizliegtās zināšanas.

Kādi mēdz būt rituāli?

  • Pateicības rituāli
  • Slavinošie rituāli
  • Tādi, kas attīra – no negatīvās ietekmes, enerģijas
  • Labklājības rituāli.
Saistītie raksti

Un te nu jāņem vērā, ka par katru jomu mūsu senču ticībā un arī citās Eiropas kultūrās atbild savs dievs. Tas ir kā mūsu ikdienas dzīvē – mēs pie baleta horeogrāfes neiesim mācīties svaru bumbas cilāt. Tieši tāpat pie nāves dievietes, kura baltu kultūrā ir Veļu māte, mēs neiesim prasīt naudu un labklājību.

Kas jādara? Jālasa mitoloģija.

Neinteresē? Tad tas nav tavs ceļš.

* Kopš 19. gadsimta ir parādījušies daudz dažādi rūnu vijumi – tā dēvētās saistītās rūnas (krievu val. – ставы). Lietojot šīs saistītās rūnas, esi ļoti uzmanīga – rūnas nedrīkst nonākt pretrunā viena ar otru vai ar dieviem, kuri patronē konkrētu rūnu.

Turpinājums būs lasāms nākošajā žurnāla “Spīgana” numurā!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla un princis Harijs atkal vēlas pārcelties: kas nepatika Losandželosā?
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Bijušais skandalozais diplomāts Rūdolfs Brēmanis pasmejas par fotogrāfu Rozenfeldu, kas izslimojis Covid-19 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vilis, Vilhelms
2 dienas

Lasītākie

ZB
Zigmunds Bekmanis
Ekonomika
Atbalsta mehānisms jau ierūsējis. Kurš kuru māna?
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Pilsoniskais aktīvisms internetā pandēmijas periodā izrādīsies gan attaisnots, gan efektīvs 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Priekules novadā novērota viena no retākajām dabas parādībām pasaulē
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Sports
F-1 sezona Špīlbergā būs: Austrijas Veselības ministrija dod zaļo gaismu
1 stunda