Kokteilis
Baudi

Kurš grib līgot ar “Pērkonu”, tam jābrauc uz Lielbritāniju0

Publicitātes foto

Pēdējos gados par lielāko ārzemju latviešu kopā sanākšanu visā pasaulē dēvētajā pasākumā – «Jāņu festivāls 2018» Lielbritānijā, uzstāsies mūziķi no Latvijas – Andris Kivičs, reperis Ozols, dziedātājs un dīdžejs Roberts Gobziņš, grupas «Transleiteris», «Astro’n’ out» un leģendārā atmodas laiku rokgrupa «Pērkons» ar rokmūziķi un dziesminieci Ievu Akurateri un komponistu Juri Kulakovu, kuri šogad atzīmē savu 60. gadu jubileju, priekšgalā. Festivālā uzstāsies arī pazīstamā Londonas latviešu folkgrupa «Austrumkalns», šlāgermūzikas virtuozi «Mazie rakari», dīdžeji Vento un Erminass, informē rīkotāji.

Lielākās vasaras saulgriežu svinības latviešiem ārzemēs, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, šogad kārtējo reizi notiks Lielbritānijā. Jau septīto gadu pēc kārtas, Lielbritānijas latviešu apvienība «Bērzes Strazdi» tradicionāli organizē trīs dienu ilgu, brīvdabas kultūras un mūzikas festivālu «Jāņu festivāls – 2018», kas šogad noritēs no 15. līdz 17. jūnijam Anglijas latviešu vienīgā lauku īpašuma, fonda «Daugavas Vanagi» muižas – «Straumēni», teritorijā.

«Jāņu festivālu 2018», kurš šogad norit Latvijas simtgades zīmē, svinīgi atklās Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže un «Latvijai – 100» apsveikuma koncerts «Es esmu Latvija!». Festivāla pirmās dienas vakarā uz lielās skatuves, pirms saviem 60 gadu jubilejas koncertiem Latvijas simtgades svētku rudenī Latvijā, kāps Ieva Akuratere un Juris Kulakovs kopā ar atmodas laika leģendāro rokgrupu «Pērkons». Festivāla apmeklētājiem naktī būs atvērta arī disko telts, kur uzstāsies atraktīvais duets «Transleiteris» ar saviem latviskotajiem pasaules mūzikas superhitiem, bet ar jautriem zaļumballes ritmiem pie pults būs DJ Vento.

Festivāla otrajā dienā, 16. jūnijā, lielā skatuve ar dažādām izklaidēm būs mūziķa, dziedātāja un šovmeņa Roberta Gobziņa rīcībā, bet vakarā uz skatuves kāps mūziķis Andris Kivičs ar solokoncertu. Vēlāk, ar savas daiļrades slavenākajiem hitiem, festivālā uzstāsies pazīstamā latviešu poproka grupa «Astro’n’out», kura šogad atzīmē savas pastāvēšanas 15 gadu jubileju. Uz mazās skatuves disko teltī koncertēs reperis Ozols, bet populārie latviešu dīdžeji DJ Vento un DJ Erminass ar lustīgu ballīti izklaidēs līgotājus līdz rītausmai.

Arī šogad trīs dienu ilgais mūzikas un kultūras brīvdabas festivāls piedāvās daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas pārstāvju paaudzēm un gaumēm. Tajā darbosies tradicionālās kultūras un tradīciju programma lieliem un maziem – «LĪGO SĒTAS», kas ar interaktīvo un radošo meistardarbnīcu palīdzību rūpēsies par Jāņu svinēšanas un citu latvisko tradīciju iepazīšanu un praktizēšanu. Jauniešiem, festivālā ietvaros, notiks latviešu tradīciju, vides un aktīva dzīvesveida izzināšanas pasākums «Leģenda par Nameja gredzenu», bet vecākiem – latviešu darba tikumu, talantu un erudīcijas konkurss «Latviešu saime Lielbritānijā 2018».

Atzīmējot vasaras saulgriežus un Latvijas simtgadi, «Jāņu festivāls 2018» notiks arī Lielbritānijas latviešu tautas deju kopu, folkloras un muzikālo kopu lielkoncerts, Londonas latviešu folkgrupas «Austrumkalns» akustiskais nakts koncerts mežā, Latvijas simtgades kino programmas filmu pirmizrādes un amatnieku tirdziņš. Būs arī iespēja piedalīties tradicionālās latviešu sporta spēlēs, Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā divas naktis pēc kārtas. Neiztrūkstošas grandiozā vasaras pasākuma izklaides ir arī latviešu iepazīšanās spēles, piepūšamo atrakciju arēna un putu baseina ballīte.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
4 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
7 stundas