Kokteilis
Baudi

Koncertstāsts “Sirdspuksti” par Latviju, cilvēku, spēku un mīlestību: dodas uz Latvijas pilsētām0

Publicitātes foto

Valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns koncertstāsts “Sirdspuksti”. Vienpadsmito gadu pēc kārtas ciklā “Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā”, apzinoties un stiprinot latvisko identitāti, jaunā koncertprogramma viesosies vairākās Latvijas pilsētās, ceļojumu uzsākot 8. novembrī Ogres kultūras centrā.

“Un atkal mēs varam tikai nojaust tos senlaikus, kad cilvēks dzīvoja pilnīgā harmonijā ar sevi, ar apkārtējo dabu un sevi apzinājās kā dabas, Visuma un pirm­elementu sastāvdaļu. Tagadnes cilvēkā ir mainījies tas, ka vairs sevi nejūtam vienotā dabas kontekstā un tādējādi zaudējam spēkus. Un tik ļoti gribas, lai katrs sevī sajūt to skaidrību, kāda piemīt tīram ūdenim, gara uguns spēku, gaisa vieglumu saziņā un zemes stabilitāti drošībā. Katram jāatmodina sevī šis četru dabas stihiju spēks, un, ja būs stipri un harmoniski cilvēki Latvijā, arī mūsu valsts turpinās izaugsmi vislabākajā veidā,” stāsta koncertprogrammas producents Aigars Dinsbergs. “Izvēle par četrām dabas stihijām un cilvēku ir likumsakarīga. Kad koncertus sākām veidot uzvedumu formā, sākām ar filozofiski ļoti ietilpīgo “Dod, Dieviņi”, kas ir gan latviskais morāles kods, gan garīgi izsmalcināts pasaules uztveres veids, tad turpinājām ar “Pūt, vējiņi”, kurā likteņupe Daugava bija kā dzīvības un gara spēka simbols, kā savienotāja pagātnei un nākotnei. Tagad “Sirdspukstu” koncertstāsta pamatā ir Cilvēks.”

Koncerta muzikālā producenta Mārča Auziņa vadībā tapusi arī koncerta tituldziesma “Austošās saules dziesma”, kā arī aranžijas Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Aigara Grāvera, Jāņa Strazda, Ērika Ķiģeļa, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Jura Kulakova, Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Freimaņa un citu komponistu dziesmām. “Darbs pie dziesmu aranžijām ir ļoti interesants – vispirms rodas vīzija un tad jau instrumentācija atnāk pati. Dažas dziesmas būs interesanti klausīties, jo tās piedzīvojušas radikālas pārmaiņas,” uzsver Mārcis Auziņš. Savukārt A. Dinsbergs ir pārliecināts: “Aptverta ļoti dažāda daiļrade, lai caur dziesmām mēs tālāk virzītu šo stāstu. Lieliski ir mūsu latviešu komponisti, un dziesmas jaunās skaņās atkal un atkal atgriežas pie klausītājiem, liekot vēl vairāk iemīlēt tās. Ļauj just lepnumu par latviešu komponistu devumu… savu zemi… Un jaunā paaudze tās iepazīst un neļauj pārtrūkt tēvzemes mīlestības stīgai.”

Koncertstāsts “Sirdspuksti” par Latviju, par cilvēku, par spēku un Mīlestību… “Varbūt tā mazliet ir misijas sajūta, bet, kad šajos Latvijai veltītajos koncertos publika ir piecēlusies kājās un ar asarām acīs dzied kopā ar solistiem, tad… to nevar aprakstīt vārdiem, bet ir kāda īpaša vienotības sajūta, ka, jā, esam visi kopā Latvijā. Un tam nav nozīmes, vai zālē ir cittautieši. Visi esam viena tauta un dziedam vienu dziesmu Latvijai, un darām to latviešu valodā,” stāsta A. Dinsbergs.

Saistītie raksti

Dabas stihijas izdzīvos Mārtiņš Ruskis, Ieva Kerēvica, Atis Ieviņš, Ginta Krievkalna un Edgars Lipors, dejotāji – Liene Grava, Reinis Rešetins, Ģirts Bisenieks un Egija Abaroviča – un izcila mūziķu komanda Mārča Auziņa vadībā.

Kad un kur?

 • 8. novembrī plkst. 19.00 Ogres kultūras centrā
 • 9. novembrī plkst. 18.00 Jelgavas kultūras namā
 • 10. novembrī plkst. 17.00 Krustpils kultūras namā
 • 12. novembrī plkst. 19.00 Rīgā VEF Kultūras pilī
 • 13. novembrī plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”
 • 14. novembrī plkst. 19.00 Tukuma kultūras namā
 • 15. novembrī plkst. 19.00 Valmieras kultūras centrā
 • 16. novembrī plkst. 19.00 Alūksnes kultūras centrā
 • 17. novembrī plkst. 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā
 • 20. novembrī plkst. 19.00 Aizkraukles kultūras namā
 • 21. novembrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
 • 22. novembrī plkst. 19.00 Ādažu kultūras centrā
 • 23. novembrī plkst. 15.00 Kalnu kultūras namā Nīgrandē
 • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
 • Cena: EUR 12–30
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
24 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
3 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
6 stundas