Kokteilis
Dzīvo

Kā saņemt aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu0

Publicitātes foto

Situācijā, kad nepieciešama lielāka naudas summa, kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir drošs un pieejams veids vajadzīgo līdzekļu piesaistīšanai. Šādu aizdevuma veidu piedāvā daudzi aizdevēji gan banku, gan nebanku sektorā.

Tomēr fakts, ka naudas aizdevums tiek izsniegts pret nekustamā īpašuma ķīlu, potenciālajiem kredītņēmējiem liek bažīties, ka tas ir sarežģīts process, kā arī ne tas labākais naudas ieguves veids. Jāsaka, ka kredītu pieteikumu izskatīšana pēdējos gados kļuvusi arvien operatīvāka, samazinot kredītņēmēju birokrātisko slogu un laiku, kas tam tiek tērēts. Arī kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir noformējams salīdzinoši ātri.

Savs īpašums un vismaz 18 gadi

Lai varētu pretendēt uz kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, pieteikuma iesniedzējam ir jābūt pilngadīgam, kā arī uz viņa vārda jābūt nekustamajam īpašumam. Vislabāk, ja viņš ir vienīgais īpašnieks, kā arī tam nav apgrūtinājumu, nav piedeklarēti nepilngadīgi bērni, jo to aizdevējs var uzskatīt par nevēlamu faktoru.

Jāizvēlas izdevīgākais aizdevuma piedāvājums

Lai saprastu, kam prasīt aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, sākumā ir jāizpēta dažādi piedāvājumi. Jāpievērš uzmanība tam, cik procentus no tirgus vērtības aizdevējs var izsniegt, kādi aizdevuma termiņi tiek piedāvāti.

Protams, īpaša uzmanība jāpievērš procentu likmei, jo no tās būs atkarīgs, cik liela summa būs aizdevējam jāatmaksā. Aizdevējs “Latvijas Hipotēka” kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu izsniedz, sākot pat no 2,5% likmes, ja klients atbilst prasībām: https://latvijashipoteka.lv/kredits-pret-nekustamo-ipasumu/.

Jāiesniedz kredīta pieteikums — var arī elektroniski

Pēc tam, kad izlemts, kuram aizdevējam lūgt kredītu, jāiesniedz visi prasītie dokumenti un jāaizpilda kredīta pieteikums. Vairums aizdevēju šobrīd to piedavā izdarīt elektroniskā veidā. Tas nozīmē, ka, lai iesniegtu pieteikumu par kredītu, pietiks tikai ar datoru. Tas ir ērti, jo ietaupa laiku. Svarīgi jau uzreiz norādīt visu prasīto informāciju, vajadzības gadījumā pievienot dokumentus elektroniskā veidā. Jo pilnīgākā būs informācija, jo ātrāk pieteikums tiks izskatīts. Pretējā gadījumā aizdevējs var lūgt vēl pēc tam iesniegt kādus īpašuma vai maksātspējas apliecinājumus.

Jāiesniedz informācija par maksātspēju

Klienta maksātspēja ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka, vai tiks izsniegts kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Tāpēc klientam ir izdevīgi apliecināt visus savus ienākumu avotus. Jāuzrāda ne tikai alga, bet arī pabalsti, stipendijas, ienākumi no saimnieciskās darbības. Tas arī ir iemesls legalizēt kādus savus ienākumus, ja līdz šim tie atrodas pelēkajā sektorā.

Iesniegumu izskata vienas darba dienas laikā

Vairums aizdevēju kredīta pieteikuma izskatīšanu nodrošina jau vienas darba dienas laikā, ja iesniegta visa vajadzīga informācija. Atliek tikai sagaidīt lēmumu par to, vai process tiks virzīts tālāk, kādu summu, termiņu un likmi aizdevējs piedāvā. Lēmumu paziņo iesniedzējam telefoniski, kad jau vienojas par tālāko kārtību.

Tiks veikta nekustamā īpašuma vērtēšana

Jāņem vērā, ka aizdevējs darbojas ar to summu, kas tiek noteikta kā īpašuma tirgus vērtība. Tā ir summa, par kādu aizdevējs varētu pārdot šo īpašumu. Šo vērtību visbiežāk nosaka neatkarīgi vērtētāji. Ja īpašums atrodas nomalē, ja tas ir sliktā stāvoklī, ja ir slikta infrastruktūra, vērtība var būt zemāka.

Jāatgādina, ka kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir atbildīgs solis, jo gadījumā, ja netiek pildītas līgumsaistības, tad īpašums var nonākt aizdevēja rokās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Šobrīd ieslodzījumā atrodas trīs personas, kas plānoja prinča Harija atentātu: nodrošināt drošību Kanādā ir vēl grūtāk
11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Plikumi un zilumi: kas palika latviešu komēdijas “Klases salidojums 2” aizkadrā
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: dziedātāja KATŌ izdod jaunu singlu “Man vairs nav bail”
12 stundas

Lasītākie raksti

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Kā “KPV LV” zēni kļuvuši par politikas milžiem un valstsvīriem
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Ja valsts uzskata, ka zina labāk par pašu personu, ko tai vajag, zūd demokrātijas jēga. Saruna ar Sanitu Osipovu
29 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Zolitūdes krimināllieta kalpos par pamatu pārmaiņām tieslietu sistēmā
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Vējonis ticis skaidrībā ar LBS valdi; organizācijas padomi vadīs Voins
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO: Tiesneši skaidro, kāpēc par Zolitūdes traģēdiju notiesāts tikai būvinženieris 1
3 stundas