Kokteilis
Veselam

Izplatītākie temati, par ko attiecībās pāri strīdas visbiežāk0

Foto – Shutterstock

“Kāpēc tieši man seksā vienmēr ir jāuzņemas vadība?

Foto: Shutterstock.com

Nav noslēpums, ka attiecības ar līdzcilvēkiem ne vienmēr veidojas viegli. Mums katram ir savas vājības, kompleksi, īpatnības, vēlmes, sapņi, vajadzības un rakstura īpašības, un tās ne vienmēr sakrīt ar partnera personību, kā rezultātā veidojas konflikti. Šai sakarā lifehack.org piedāvā izplatītāko strīdu tematu apkopojumu, par ko pāri attiecībās konfliktē visbiežāk.

Viens no strīda iemesliem – “Kāpēc tieši man seksā vienmēr ir jāuzņemas vadība?”. Kvalitatīvā intīmā dzīve ir viens no harmonisku un laimīgu attiecību stūrakmeņiem, taču, tā kā cilvēku libido aktivitāte nereti atšķiras, virsroku pār vēlmi pēc tuvības ņemot stresam, nogurumam vai citiem faktoriem, attiecību dalībniekiem var rasties priekšstats, ka partneris vairs nav ieinteresēts un tuvību nevēlas. Tā rezultātā likumsakarīgi rodas konflikts. Lai to risinātu, svarīgākais ir atklāti runāt par savām izjūtām – izvairīšanās no nepatīkamā temata apspriešanas situāciju tikai pasliktinās.


“Tu pavadi tik daudz laika ar šo “draugu”!”

Foto – Shutterstock.com

Greizsirdība ir attiecību slepkava. Protams, ikviens laiku pa laikam jūt tās dūrienu pakrūtē, taču laimīgās attiecībās nemitīgai greizsirdībai noteikti nav vietas. Ja jūti, ka esi kļuvusi pārlieku paranoiska un kontrolē partneri bez pamatota iemesla, vispirms sakārto savu iekšējo pasauli, atbrīvojoties no nedrošības par sevi!

“Mēs nevaram iegādāties visas tās jaukās lietas, jo tu neapdomīgi tērē naudu!”

Foto: Shutterstock

Ja pāris ir sastapies ar finansiālām grūtībām, taču viens no attiecību dalībniekiem par to neliekas ne zinis, nesamazinot savus tēriņus, kamēr otrs sastopas ar reālu naudas trūkumu vai arī cieškopīgais budžets, konflikts radīsies gluži dabiski. Šī strīda risināšanai nepieciešams izrunāties un vienoties par kopīgu plānu situācijas uzlabošanai.

Visticamāk, atbildīgākajam attiecību dalībniekam jāapņemas sekot līdzi izdevumu un ienākumu sabalansēšanai, savukārt tam, kurš labprāt tērē līdzekļus neapdomīgos pirkumos, jāizvērtē to nepieciešamība un jāiemācās kontrolēt sevi.

“Vai tas ir tik grūti – satīrīt aiz sevis?”

Ja paredzēts tīrīt mīkstu segumu, slotas galvu ieliek plastmasas uzlikā. Flīzes var tīrīt ar šo uzliku, bet laminātu un parketu gan ne, jo pastāv risks tos saskrāpēt. 
 Kad slota ir darba kārtībā, to pieslēdz strāvas avotam un sāk tīrīšanu. 

Ja paredzēts tīrīt mīkstu segumu, slotas galvu ieliek plastmasas uzlikā. Flīzes var tīrīt ar šo uzliku, bet laminātu un parketu gan ne, jo pastāv risks tos saskrāpēt. 
 Kad slota ir darba kārtībā, to pieslēdz strāvas avotam un sāk tīrīšanu. 


Mājsaimniecības pienākumiem viens no attiecību dalībniekiem bieži vien velta vairāk laika, kā rezultātā otrs pie tā pierod. Tā iemesli ir dažādi, taču visizplatītākais ir katra atšķirīgā izpratne par tīrību. Ja tevi putekļu kamoli pagultē tracina, vīrietis tos, visdrīzāk, nav pat pamanījis, neraugoties uz faktu, ka māju jūs it kā uzkopjat kopīgi… Un augsne pamatīgam strīdam ir sagatavota.

Šai situācijā, kā apgalvo psihologi, nav vērts rīkot skandālus un izskaidrošanos – tā vietā uzkop aiz sevis, vienojies ar partneri, ka to darīs arī viņš, un laiku pa laikam sarīko mājās ģenerāltīrīšanu, palūdzot vīrietim izdarīt konkrētus darbus, kamēr pati nodarbojies ar citiem.

“Kāpēc mēs kādreiz nevaram darīt to, ko gribu arī es?”

Foto – Shutterstock
Saistītie raksti

Attiecībās viens partneriem parasti ir aktīvāka un dominējošāka personība, kā rezultātā otrs piekāpjas viņa vēlmēm un ierosinājumiem, lai gan ne vienmēr ir ar tiem mierā. Lai šo problēmu risinātu, strīdēšanās vietā piekop citu taktiku – sastādi sarakstu ar lietām, ko vēlies izmēģināt, un piedāvā šīs alternatīvas mīļotajam cilvēkam, izskaidrojot, kā jūties!

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Reserved” nosauc pavasara – vasaras modes kolekcijas galvenās tendences: volāni, sietiņi, auklas un ziedu raksti
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 4 pašmāju blogeru Annas Pannas un Kaspara Virsnīša receptes: garšīgam laikam mājās un pie dabas
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Intars Busulis pastāsta par skandāliem ģimenē: durvis gan necērtu, jo pašam tās būs jālabo
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
59 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
2 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
1 stunda