Kokteilis
Baudi

Iesakām! Visu laiku sirsnīgāko Ziemassvētku filmu top 102

Publicitātes foto

Kad kalendārā tiek pāršķirts decembra mēnesis un aiz loga redzat sniega klātu segu, tad vakaros, kopā ar ģimeni, ievīstoties siltā pledā, dzimst vēlēšanās kopīgi apskatīties kādu filmu. Neviļus rodas vēlme baudīt kino stāstus par mīlestību, uzticību, brīnumiem un solījumiem – visu to, ko sagaidām no Ziemassvētkiem.

Esam apkopojuši, mūsuprāt, izcilākās Ziemassvētku filmas šeit. Iedvesmojies!

Šī brīnišķīgā dzīve
(ASV, 1946; It’s A Wonderful Life)
Džordžs Beilijs, kredītkompānijas īpašnieks, godīgs, atsaucīgs, mīlošs vīrs un tēvs, ikdienišķo problēmu cīņā ir zaudējis un sācis iedomāties par pašnāvību.
Acīmredzami, ka cilvēkam, kurš atsakās no vislielākās Dieva dāvanas – dzīves – ir nepieciešams sargeņģelis. Un Debesis viņam tādu arī sūta – Klarensu, vienīgo brīvo sargeņģeli, kurš ir nepieredzējis un viņam pat nav spārnu. Ja viņš savu darbu paveiks labi un varēs Džordžu atrunāt no nāves grēka, viņš iegūs eņģeļa spārnus. Bet laika viņam gandrīz vairs nav… Sargeņģelis atrod vienīgo pareizo risinājumu – parādīt Džordžam pasauli, kurā viņa nav.

Viens pats mājās
(ASV, 1990; Home Alone)
Amerikāņu ģimene dodas ceļojumā no Čikāgas uz Eiropu, taču steigā aizmirst vienu no saviem daudzajiem bērniem vienu pašu mājās. Mazais puika, kā izrādās, nemaz neapjūk un demonstrē brīnišķīgu izdomu, kā izdzīvot brīvdienas bez kuplās ģimenes. Un kad mājās ielaužas garnadži, viņiem nemaz neklājas viegli…

Brīnums 34.ielā
(ASV, 1947; Miracle on 34 street)
Parādes laikā, ko sarīko viens no lielveikaliem par godu Ziemassvētkiem, aktieris, kuram jāatveido Ziemassvētku vecītis, izrādās, ir piedzēries. Parādes režisors pierunā kādu garāmejošu vecīti Krisu Kringlu ieņemt šīs lomas vietu. Pēc veiksmes parādē Kriss saņem darbu lielveikalā. Taču visu sarežģī fakts, kad Kriss sāk apgalvot, ka viņš ir īsts Ziemassvētku vecītis. Viņam to nākas pierādīt ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem, par kā lieciniekiem kļūst Dorisa un viņas skeptiski noskaņotā meita Sjūzena.

Intuīcija
(ASV, 2001; Serendipity)
Kādā trakā ziemas dienā, Ņujorkas pūļa vidū, Džonatans satiek Sāru. Divi nepazīstami cilvēki saprot, ka viņus velk vienu pie otra, gluži kā ar magnētu. Un viņi nolemj pārbaudīt likteni: viņš uz banknotes uzraksta savu telefona numuru, bet viņa – ieraksta to grāmatā. Banknote tiek samainīta, bet grāmata nodota grāmatu tirdziņā. Džonatans un Sāra ir pārliecināti, ka drīz atkal tiksies. Taču nekrietnais liktenis izlemj citādi.

Pazaudētie Ziemassvētki
(Lielbritānija, 2011; Lost Christmas)
Ziemassvētku nedēļas nogalē Mančestrā uzrodas dīvains, noslēpumains cilvēks. Viņš neatceras savu vārdu, ne arī zina, kur atrodas un ko te dara. Uz jakas, kurā viņš ir ģērbies, viņš izlasa tikai savu vārdu – Entonijs. Un drīz aptver, cik patiesībā ir unikāls. Pieskaroties kādam, viņš nekļūdīgi var noteikt, ko šie cilvēki ir pazaudējuši, un palīdz viņiem to atgūt. Kas viņš ir un kāpēc te nokļuvis Ziemassvētkos, tieši gadu pēc tam, kad mazajam Gusam autokatastrofā gājuši bojā vecāki?

Elfs
(Vācija/ ASV, 2003; Elf)
Pirms daudziem gadiem rotaļīgs mazulis ielien Ziemassvētku vecīša maisā un nokļūst vietā, kur labestīgais vecītis dzīvo. Attapies starp maziem elfiem, mazulis tiek adoptēts kāda no elfu ģimenēm, viņam tika dots vārds Baddijs un pēc vairākiem gadiem viņš saprot, ka nav tāds pats, kā citi. Viņš ir pārāk liels, pārāk pamanāms, lai kļūtu par īstu elfu. Viņš nolemj doties tālajā pasaulē, lai atrastu savus īstos vecākus.

Dāvana Ziemassvētkos
(ASV, 1996; Jingle All the Way)
Ārkārtīgi aizņemts tētis regulāri aizmirst par visiem ģimenes pasākumiem. Pēc kārtējā “sastrēguma” darbā un aizmiršanu par dēla sporta sacensībām, viņš apsola puikam Ziemassvētkos nopirkt superdāvanu – Turbomenu un, protams, ka Ziemassvētkiem tuvojoties, viņš par doto solījumu aizmirst. Un te nu sākas viņa centieni iegūt dēlam apsolīto rotaļlietu pašā pēdējā pirmssvētku dienā.

Polārekspresis
(ASV, 2004; The Polar Express)
Kādā nelielā Amerikas pilsētiņā dzīvo zēns, kurš ir zaudējis ticību brīnumam. Un tomēr, dziļi sirdī, Ziemassvētku naktī viņš tic, ka svētki viņam uzdāvinās kaut ko pavisam neparastu. Un kad pulksteņa rādītāji gandrīz sasniedz pusnakti, viņš dzird tālumā traucoties īstu vilcienu… Tgaad viņam ir iespēja iekāpt tajā un doties ceļā, lai satiktu Ziemassvētku vecīti. Bet vai viņš to izdarīs?

Artūra Ziemassvētki
(Lielbritānija/ ASV, 2011; Arthur Christmas)
Ziemassvētku vecītim un viņa palīgiem ir daudz darba, īpaši jau pirms Ziemassvētkiem, kad ir jāpaspēj visas pasaules bērniem piegādāt dāvanas. Kamēr vecītis vaiga sviedros strādā, viņa vecākais dēls Stīvs sapņo agri vai vēlu ieņemt tēva vietu, bet Artūrs, jaunākais ģimenē, ir atbildīgais pasta nodaļā. Neviens neuztver Artūru nopietni, un viņš ir gandrīz samierinājies ar to, līdz viņam rodas iespēja pierādīt sevi. Viņa rokās nonāk vēstule no Gvenas – mazas meitenītes, kura visu gadu ir bijusi labs bērns un cer saņemt dāvanu. Bet kļūdas dēļ, Gvena savu dāvanu nesaņems. Artūrs vēlas šo to labot un dodas pie tēva pēc palīdzības, taču ne viņš, ne Stīvs neuzskata, ka ir jāmaina plāni viena vienīga bērna dēļ. Artūrs kopā ar vectēvu nolemj situāciju atrisināt paši.

Četri Ziemassvētki
(Vācija/ ASV, 2008; Four Christmases)
Iemīlējies pāris, Breds un Keitija, cenšas sagaidīt Ziemassvētkus kopā ar saviem vecākiem, bet viss kļūst sarežģīti gan viņas, gan viņa vecāki ir šķīrušies, tāpēc vienas dienas laikā viņiem jāpaspēj būt četrās dažādās vietās…

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Reserved” nosauc pavasara – vasaras modes kolekcijas galvenās tendences: volāni, sietiņi, auklas un ziedu raksti
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 4 pašmāju blogeru Annas Pannas un Kaspara Virsnīša receptes: garšīgam laikam mājās un pie dabas
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Intars Busulis pastāsta par skandāliem ģimenē: durvis gan necērtu, jo pašam tās būs jālabo
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
1 stunda
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
3 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
2 stundas