Kokteilis
Veselam

Frāzes, ko aizliegts iekļaut CV un motivācijas vēstulē, ja vēlies atrast darbu1

Foto – Shutterstock.com

Piesakoties brīvajām vakancēm un meklējot darbu, ir vērts atcerēties, ka pieprasījums darba tirgū visbiežāk pārsniedz piedāvājumu, tāpēc ir vitāli svarīgi atrast veidu, kā sevi prasmīgi reklamēt un atšķirt no pārējiem darba meklētājiem. Šai sakarā karjeras konsultanti iesaka izvairīties no izplatītām un pat klišejiskām frāzēm, kas iekļautas CV un motivācijas vēstulē, lai acumirklī nesamazinātu savas izredzes iegūt kāroto amatu.

Frāzes, ko aizliegts iekļaut darba pieteikumā, apkopojām gan balstoties pašu pieredzē, gan izmantojot arī “Huffington Post” sagatavotos ieteikumus, kas tapuši, konsultējoties ar nozares ekspertiem un piedāvājot izplatītākās darba meklētāju kļūdas.

“Spēju domāt radoši”

Apzīmējums “radoši” ir tik nolietots visdažādākajās jomās, ka drīzāk apliecina tavu izdomas trūkumu un nespēju izdomāt neko jaunu. Tāpēc, tā vietā, lai vienkārši uzrakstītu, ka tev piemīt šī īpašība, demonstrē to ar reālu un uzskatāmu piemēru, sagatavojot oriģinālu motivācijas vēstuli un darba pieredzes atainojumu, kā arī minot, kad un kādās situācijās tava spēja domāt ārpus ierastajiem rāmjiem patiešām ir palīdzējusi!

“Esmu orientēts uz rezultātiem”

Lielākā vai mazākā mērā uz rezultātiem orientēti esam mēs visi, taču vienīgais veids, kā to apliecināt, ir patiešām demonstrēt savus sasniegumus. Dari to, uzskaitot, kādi panākumi ir gūti iepriekšējā darba vietā, minot konkrētus piemērus un rezultātus!

“Esmu eksperts”

Izvairies no skaļiem salīdzinājumiem vai muļķīgiem eifēmismiem, piemēram, sevis dēvēšanu par kādas jomas “guru”. Ja uzskati, ka patiešām esi izcils eksperts kādā jomā, līdzīgi iepriekš minētajam ieteikumam, demonstrē savas zināšanas, pieredzi, sasniegumus un vīziju par uzņēmuma, kurā vēlies darboties, rezultātu uzlabošanu.

“Man piemīt teicamas saskarsmes spējas”

Šī ir frāze, kas, visticamāk, sastopama katrā CV un motivācijas vēstulē, gluži kā neatņemama tās sastāvdaļa. Ja tev patiešām piemīt lieliskas komunikācijas prasmes, tad spēsi uzrakstīt tādu motivācijas vēstuli, kas būs gan interesanta un potenciālo darba devēju uzrunājoša, gan oriģināla. Tāpat ir vērts piedomāt pie gramatikas un pareizrakstības – kļūdas noteikti neliecinās tev par labu. Īpaši, ja būsi tās pieļāvis jau nākamajā teikumā pēc savu komunikācijas prasmju slavēšanas!

“Būtisku uzmanību pievēršu detaļām”

Vissmieklīgāk šī frāze izskatīsies motivācijas vēstulē, kas pilna ar gramatikas un pieturzīmju lietojuma kļūdām vai kurā pieļauti citi tikpat muļķīgi un pretrunīgi misēkļi. Ja vēlies patiešām parādīt savu prasmi nepalaist garām vissīkākās nianses, izstrādā CV, kurā rūpīgā un labi pārskatāmā veidā attēlota tava līdzšinējā darba pieredze, uzskaitot gan veiktos pienākumus, gan gūtos sasniegumus!

“Darba pienākumus veicu ar lielu aizrautību”

Saistītie raksti

Lai gan ir tikai apsveicami, ja izrādi entuziasmu saistībā ar kārotās darba vietas iegūšanu, pārmērīga aizrautība un pat “kaisle” tev par labu nerunās. Savukārt uzskatāmi piemēri, kas ataino tavu interesi par nozari, kurā darbojies, gan! Raksti blogu, komunicē ar jomas kolēģiem un regulāri papildini jau esošās zināšanas. Tas runās krietni vairāk par labu nekā vārdiska savas intereses apliecināšana.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Reserved” nosauc pavasara – vasaras modes kolekcijas galvenās tendences: volāni, sietiņi, auklas un ziedu raksti
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 4 pašmāju blogeru Annas Pannas un Kaspara Virsnīša receptes: garšīgam laikam mājās un pie dabas
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Intars Busulis pastāsta par skandāliem ģimenē: durvis gan necērtu, jo pašam tās būs jālabo
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
29 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
2 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
1 stunda