Kokteilis
Baudi

FOTO: aktieris Regnārs Vaivars jaunajā pašmāju seriālā atveidos mākslīgo intelektu0

Publicitātes foto

Ar radošās komandas parakstiem klāta šķīvja simbolisku saplēšanu un pirmo ainu filmēšanu Rīgas Vagonu rūpnīcas pamestajās telpās sākusies jaunā LMT oriģinālseriāla filmēšana. Jau pirmajā filmēšanas dienā seriāla varoņi nokļuva neizzinātajā un noslēpumainajā virtuālās realitātes pasaulē, bet galvenās vīriešu lomas atveidotājs Regnārs Vaivars iejutās mākslīgā intelekta tēlā.

Darbs pie seriāla filmēšanas Vagonu rūpnīcas pamestajos angāros pirmajā dienā ilga 12 stundas. Līdzās aktieriem Regnāram Vaivaram, Ģirtam Jakovļevam un Kārlim Kušķim plecu pie pleca strādāja arī radošā komanda 30 cilvēku sastāvā, iemūžinot seriāla epizodes, kurās virtuālajā realitātē ar Vaivara attēloto mākslīgā intelekta tēlu un galvenās varones mīļoto – Raimondu tiekas viņas vectēvs un brālis. Kā stāsta seriāla veidotāji, Rīgas Vagonrūpnīcas laika zoba skartās telpas šo ainu filmēšanai izvēlētas apzināti, jo tām ir unikāls mērogs un vērojamas fantastiskas gaismas spēles.

Neraugoties uz skarbajiem apstākļiem – aukstumu, kas pirmajā filmēšanas dienā bija neatņemams pavadonis seriāla radošajai grupai un aktieriem, režisors Uldis Cipsts pauž gandarījumu par paveikto. “Seriāls ir aizkustinošs un patiess stāsts ir par ikviena cilvēka personības īpašo nozīmi un fantāzija mūsu stāstā ir nevis pašmērķīga, bet palīdz saprast, ka nekas dzīvē nav līdz galam vienkārši, pareizi un labi, vai otrādi, visam ir sava gaišā un tumšā puse. Mūsu mērķis ir lai šo seriālu varētu skatīties atkal un atkal – katru reizi saskatot ko jaunu, personisku un sev saprotamu. Paldies lielajiem aktieriem, kuri ir piekrituši strādāt mūsu projektā un es katru dienu atkal un atkal apbrīnoju milzīgo darbu, talantu un pašaizliedzību, kādu lielās aktieru zvaigznes iegulda katrā mazākajā sīkumā, palīdzot arī filmēšanas komandai. Bet seriāla galvenās lomas atveidotāja, Ilva, kaut arī gados jauna, iekļaujas mūsu godalgoto zvaigžņu sastāvā un viņu gaida spoža karjera,” stāsta režisors.

Kā atklāj seriāla veidotāji, ikviens no iesaistītajiem aktieriem aizrautīgi strādā ar savu lomu un aktieru komanda aktīvi iesaistījusies arī seriāla tēlu izveidē. Galvenajā varonē Gundegā pat esot saskatāma zināma līdzība ar lomas atveidotāju, aktrisi Ilvu Centeri.

Tāpat, lai seriāla notikumi, dialogi un vide, kuru caurauž mūsdienu tehnoloģijas, būtu pietuvināti realitātei informācijas tehnoloģiju nozarē, seriāla veidošanā piesaistīts arī IT uzņēmuma Accenture Baltijā vadošais mākslīgā intelekta eksperts.

Jau ziņots, ka LMT seriāls pie skatītājiem nonāks rudenī un tas būs redzams LMT mājas viedtelevīzijā. Seriāla ar komēdijas un fantastikas elementiem centrā būs jaunas, pašpārliecinātas sievietes – informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas (Ilva Centere) un viņas nesen aizsaulē aizgājušā mīļotā – Raimonda (Regnārs Vaivars), kurš ar tehnoloģiju palīdzību pārtapis mākslīgajā intelektā, mīlas stāsts. Līdzās abu varoņu mīlasstāstam seriālā risināsies arī spraigi notikumi IT uzņēmumā, kurā strādā galvenā varone. Seriālā būs redzami tādi Latvijā zināmi un iemīļoti aktieri kā Ināra Slucka, Artūrs Skrastiņš un Ģirts Jakovļevs. Seriāla scenārija autori ir dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un aktieris Artūrs Dīcis. Tāpat pie scenārija strādājis arī pieredzējušais fantāzijas seriālu autors Aleksejs Karaulovs.

Foto no filmēšanas:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
59 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
3 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
7 stundas