Kokteilis
Apbrīno

Ekskluzīva saruna ar Holivudas režisoru Ronu Hovardu: par cilvēces nākotni un kinozvaigznēm ar lielo burtu0

Foto: Sputnik/ Scanpix/ Leta

Rons Hovards ir amerikāņu kinorežisors, producents, aktieris un multiplikācijas filmu varoņu balss vairākās Simpsonu sērijās.  Viņš ir viens no talantīgākajiem kinorežisoriem pasaulē, kurš ticis nominēts neskaitāmām balvām, kā arī 2002.gadā saņēmis “Oskara” balvu kā labākais režisors un tāpat šo balvu saņēma arī pati filma “Brīnišķīgais prāts”, kur galveno lomu atveidoja Rasels Krovs.

Skatītāju mīlestību viņš iemantoja 1995.gadā, radot kinofilmu “Apollo 13” ar Tomu Henku galvenajā lomā.

Rons Hovards kopā ar sievu Šerilu.
Foto: REUTERS/ LETA/ SCANPIX

Rons Hovards šobrīd ir atgriezies pie kosmosa tēmas un šobrīd jau ir pabeidzis darbu pie seriāla “Marss” 2.sezonas tapšanas. Seriāla 1.sezonu iespējams noskatīties “National Geographic” kanālā katru dienu no pirmdienas, 12.novembra plkst. 20:00, bet jaunās – 2.sezonas sērijas būs skatāmas svētdienās, no 18.novembra plkst. 22:00.

Seriāls “Marss” ir “National Geographic” veidots seriāls, kas apvieno zinātnisko fantastiku ar dokumentāriem elementiem – ekspertu stāstiem, analītiku un reāliem notikumiem. Seriāla režisori ir Amerikas kinoakadēmijas balvas “Oskars” un “Emmy” balvu laureāti Rons Hovards un Braiens Greizers. 2016. gadā “Marss” tika nominēts Zinātniskās fantastikas, fantāzijas un šausmu filmu akadēmijas “Saturna” balvai.

Dzīvesstila portālam kokteilis.lv bija lieliska iespēja nointervēt pasaulslaveno režisoru gan par viņa karjeru, gan vīzijām kino mākslā, gan arī noskaidrojām, kādas Holivudas zvaigznes patiešām ir pelnījušas labākā aktiera slavu, viņaprāt.

Atgriezies pie kosmosa tēmas

Režisors Rons Hovards kopā ar meitu, aktrisi Braisu Dallasu pagājušajā gadā.
Foto: REUTERS/ LETA/ SCANPIX

Šobrīd Rons Hovards, kā jau minējām, ir atgriezies pie kosmosa tēmas un strādā pie seriāla Marss 2. sezonas.

“Cilvēks pēc dabas ir pētnieks. Un liela daļa pasaules, tajā skaitā okeāni nav izpētīti līdz pat šim brīdim. Es uzskatu, ka ņemot vērā faktu, ka cilvēks jau ir spēris savu kāju uz Mēness un cilvēku iespējas milzīgos tempos palielinās, rodas jautājums – kur mēs dosimies tālāk?”, – ar šādiem vārdiem Rons iesāk mūsu interviju, atklājot, ka seriāls Marss ir stāsts par to, kas cilvēcei paver neskaitāmas iespējas nākotnē.  Turklāt, viņaprāt, tas ir liels lēciens iekš zinātnes un tās pilnveidošanas. Režisors arī ir pārliecināts, ka, ja cilvēki neturpinās zinātnisko izpēti, tad neviens īsti vairs nespēs parūpēties par savu eksistenci uz mūsu planētas.

Rons Hovards atzīst, ka Marss ir ļoti riskanta un bīstama vieta, lai cilvēks varētu to tā vienkārši varētu apdzīvot, bet tomēr tas neizslēdz iespēju to pētīt.  “Pastāv varbūtība, ka cilvēkiem šādas iespējas kādā brīdī var arī vairs nebūt. Dažādi apstākļi uz mūsu planētas mainās ļoti strauji, tāpēc ir jāizmanto šis tehnoloģiskais progress, kāds šobrīd ir pieejams,” – apbrīnojot pašreizējās tehnoloģiskās un zinātniskās iespējas, stāsta Rons Hovards.

“Kad es sāku darbu pie šī Marss, man šķita, ka tas būs vienkārši aizraujošs piedzīvojumu stāsts, bet patiesībā tas iedvesmo cilvēkus veikt aizvien jaunus un jaunus pētījumus kosmosa zinātnē,” – viņš saka.

Seriāla “Marss” 1. sezona visai filmēšanas komandai esot ļāvusi saprast, kā atrast balansu starp zinātnisko fantastiku, zinātni, intervijām un tradicionālo kino. Seriāla komandai  bijis svarīgi, lai šis seriāls auditoriju uzrunā. Savukārt veidojot seriāla 2. sezonu, filmēšanas komanda jau kļuvusi ambiciozāka.

“Mēs kļuvām ambiciozāki, jo skaidri sapratām savu mērķi un to, ka auditorija vēlas piedzīvot drāmu un piedzīvojumus uz Marsa. Tāpēc turpinājumā esam apvienojuši dokumentālo materiālu un drāmas kino. Tas ļauj skatītājam būt emocionāli iesaistītākam, jo Marss vairs nav tikai tradicionāla zinātniskā filma, kas balstīta uz patiesiem notikumiem. Visus notikumus papildina cilvēki un viņu emocijas,” – saka režisors.

Holivudas zvaigznes ar lielo burtu: Toms Henks un Keita Blanšeta

Režisors Rons Hovards kopā ar aktieri Tomu Henku.
Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Rons Hovards stāsta, ka viņa režisora pieredze tā pa īstam sākusies 90.to gadu vidū, kad tika uzņemta filma “Apollo 13″.

“Tas man bija satriecošs izaicinājums – apvienot filmā tradicionālo kino un balstīt to uz patiesiem faktiem. Tādējādi ļaujot skatītājam iepazīt ceļošanu kosmosā, un visu, kas ar to ir saistīts,” – režisors saka.

Ronam Hovardam ir milzīga pieredze kinofilmu režijā un savas karjeras laikā viņš ir sastrādājies ar neskaitāmām Holivudas kinozvaigznēm, tādām kā: Nikola Kidmena, Mels Gibsons, Toms Krūzs, Roberts De Niro, Kurts Rasels, Toms Henks, Rasels Krovs un daudziem, daudziem citiem, tāpēc bija interesanti uzzināt, vai ir kāds aktieris, kurš, viņaprāt, ir profesionālis ar lielo burtu.

“Lielākā daļa aktieru ir patiešām lieliski profesionāļi, katram no viņiem ir savs raksturs un temperaments, taču manā uztverē vislieliskākie ir Toms Henks un Keita Blanšeta. Šīs ir zvaigznes ar lielo burtu, kuras pilnībā izslēdz jebkādas sliktās īpašības. Ar šiem aktieriem ir bauda strādāt. Viņi ir patiešām apbrīnojami aktieri. Aktierim ir jāspēj saprast režisora idejas un vēlmes, kā arī jāprot sadarboties, lai rezultātā mēs visi iegūtu lielisku filmu vai TV seriālu. Es patiešām esmu strādājis ar neskaitāmiem  aktieriem, taču gan Toms, gan Keita manā uztverē ir “visaugstākajā pilotāžā”.”

Jāpaiet ilgam laikam, lai uz Marsa būtu nepieciešami režisori

Rons Hovards pozē kopā ar meitu Braisu Dallasu pie savas zvaigznes Losandželosā, 2015.gadā.
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Tā kā Ronam Hovardam acīmredzami ļoti tuva tēma ir kosmoss, jautājām, vai viņš pats būtu gatavs doties uz planētu Marss?

“Es patiešām mīlu savu režisora un producenta darbu. Un esmu pārliecināts, ka ir jāpaiet ļoti ilgam laikam, lai uz Marsa būtu nepieciešami režisori. Turklāt, tas būtu pārāk ilgs laiks, ko pavadīt kosmosa kuģī ceļā uz Marsu, lai vienkārši aizdotos paskatīties, kā tur ir…  Ja es uz turieni tomēr gribētu doties, tad lai strādātu un veidotu tur nākotni. Taču mana nākotne, manuprāt, vēl aizvien ir šeit, stāstot stāstus, kuriem ticu es pats un kas mani iedvesmo,” – stāsta Hovards.

Kādi ir režisora nākotnes plāni?

“Šobrīd man ir vairākas idejas nākotnes filmām. Viena no tām vai, iespējams, sērijām varētu būt balstīta uz autora Nila Stīvensona grāmatas Seveneves motīviem. Tas ir lielisks zinātniskās fantastikas darbs, turklāt tam ir būtiska nozīme visā pasaulē un kosmosa zinātnē.”

Piebildīsim, ka “Seveneves” stāsts ir par to, ka kādu nesaprotamu iemeslu dēļ Mēness ir sašķēlies gabalos, kas krīt uz Zemi, draudot iznīcināt visu dzīvo. Tāpēc cilvēkiem nākas meklēt glābiņu kosmosā.

Foto no seriāla “Marss”:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
59 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
3 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
7 stundas