Kokteilis
Baudi

Atgriežas multimediālā izstāde, ko apmeklējuši vairāk nekā 70 tūkstoši skatītāju0

Publicitātes foto

No 13. janvāra atgriežas „Izcilie modernisti”: visu iemīļotās multimediālās izstādes seansi notiks katru dienu vienu reizi no pulksten 20.00 līdz 21.00. „Mēs nolēmām atsākt izstādes „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” demonstrēšanu, jo, neraugoties uz triju mēnešu pārtraukumu, mums joprojām regulāri vaicā, vai vēl būs iespēja to apmeklēt. No maija līdz septembrim ar izstādi iepazinās vairāk nekā 72 tūkstoši interesentu, daži to ir skatījuši ne reizi vien, taču izrādījās, ka vēl arvien ir pieprasījums,” komentē Digital Art House līdzdibinātājs.

Publicitātes foto

Daudzu iemīļotā izstāde tiks eksponēta citā vietā: tagad to var apskatīt nevis Vecrīgā, bet gan Skolas ielā 2 — plašā trīsstāvu ēkā Digital Art House, kuras platība pārsniedz 1700 m2. Modernisms ir svaiga gaisa malks, XX gadsimta sākumā kaut kas pilnīgi jauns un neredzēts. Mums, XXI gadsimta pārstāvjiem, šis mākslas stils arī dažkārt daudzējādā ziņā ir tuvāks par citiem. „Šis mākslas virziens izveidojās laikmetu mijā — XIX gadsimta otrajā pusē, kad Eiropa sastapās ar tehniskiem un politiskiem jauninājumiem. Neapšaubāmi, šis periods ir pārpilns ar nesaskaņām, asām diskusijām un protestiem, milzīga ietekme bija arī Pirmajam pasaules karam. Tolaik radās jaunas mākslinieciskās koncepcijas, prakses, paņēmieni un apkārtējās pasaules uztveres, savukārt jaunās mākslas formas ietekmēja sabiedrību, kas bija piedzīvojusi radikālas strukturālās pārmaiņas,” stāsta pazīstamais kulturologs Deniss Hanovs. Tā kā arī mūsdienu pasaule ļoti strauji mainās, mums šis laikmets ir garīgi tuvs.

Izstādē stundu tiek demonstrēti 16 nozīmīgāko modernisma laikmeta pārstāvju — Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Siņaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grisa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča — darbi: kopumā aptuveni piectūkstoš darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.

Līdztekus izstādei „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” centra apmeklētāji var aplūkot vēl divu leģendāru meistaru — Mikelandželo Buonarroti un Gustava Klimta — darbus.

Publicitātes foto

Saistītie raksti

Renesanses laikmeta cienītāji un visi interesenti varēs aplūkot telpiskus skulptūru modeļus un lielformāta fresku vissīkākās detaļas, doties virtuālā ekskursijā pa Siksta kapelu un ar milzīgu ekrānu, tehnoloģijas VISUAL360 un Baha, Hendeļa un Mocarta mūzikas palīdzību iejusties augstās renesanses laikmetā. „Runājot par šo izstādi, sevišķi vēlos pievērst uzmanību Siksta kapelai, ko ik dienas apmeklē kādi 10 tūkstoši ekskursantu. Diemžēl galvenā problēma ir tās augstums, kā arī apmeklētāju daudzums, kas vienlaikus atrodas kapelā: augstums, kādā atrodas freskas, un drūzma neļauj pilnīgi novērtēt dižā meistara darbu. Taču izstādes apmeklētājiem šādas grūtības neradīsies: viņi varēs komfortablos apstākļos ne tikai priecāties par leģendāro fresku un skulptūru skaistumu, bet arī izjust Mikelandželo titāniskā darba vērienu,” stāsta J. Getalo. „Turklāt tas vēl nav viss — mākslas cienītājiem ir pieejama arī Gustava Klimta darbu prezentācija ar nosaukumu „No mīlestības līdz nāvei”. Tajā tiek demonstrēti visi galvenie G. Klimta darbi. Tā ir vienreizīga iespēja saplūst ar saviļņojošajiem, jutekliskajiem un novatoriskajiem mākslas darbiem, jo visaptverošā multimediālā izstāde katru zāles stūrīti pārvērš par šedevra daļu.”

Publicitātes foto

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Keita Midltone emocionāli reaģē piemiņas pasākumā un nespēj valdīt asaras
16 stundas
RR
Rebeka Rogale
Kokteilis
FOTO: no interjera audumiem pazudis glamūrs
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Supermodele Kara Delavinja piekrīt izaicinājumam kāpt kalnos, bet vēlāk atzīst, ka no viņas “nekas nebija palicis pāri”
18 stundas

Lasītākie raksti

AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Gaidāms politiski karsts pavasaris. Ata Klimoviča reportāža no Gruzijas
Speciālreportāža 7 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Kā pirmajai “iedzēla” Latvijai
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija pēdējo reizi piedalās ES augsta līmeņa sanāksmē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Uzņēmēja no Latvijas tīra birojus Gērnsijā 2
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” kapteiņa Dārziņa jubilejā 11. reizi sezonā paliek “sausā”
5 stundas