Kokteilis
Dzīvo

Vārdu spēcīgā enerģija: 4 vārdi, kas var ietekmēt un mainīt tavu dzīvi0

Foto: Unsplash

Apzinātības praksēs ieteicams bieži lietot vārdus pašlaik, tagad, šobrīd, šodien, jo tie piešķir saturam citu noskaņu.

Vārdiem ir milzīga nozīme. Tiem piemīt tik spēcīga enerģija, ka viens teikums var būtiski ietekmēt un pat mainīt cilvēka dzīvi. Ir pierādīts, ka, apzināti ietērpjot savas domas vārdos, tu vari ne tikai uzlabot savu un apkārtējo dzīves situācijas, bet arī – dzīves kvalitāti kopumā.

Teikumi, ko nēsājam līdzi

Es ticu, ka ikvienam cilvēkam apziņā ir iestrēgusi kāda frāze, ko reiz pateicis kāds no ģimenes, kolēģis vai draugs un kas ir nopietni ietekmējusi viņa personību. Piemēram, viens teikums “mācies, dēliņ, mācies!”, un cilvēks izaug par teicamnieku, neapzinoties, kāpēc tik ļoti dzenas pakaļ labām atzīmēm, augstam novērtējumam un izcilībai itin visā. Vai arī – “kādas tev lielas krūtis!”, un kupris garantēts uz ilgu laiku, slēpjot savu ķermeņa bagātību zem melniem džemperiem, iekams ceļā nepagadās sakarīgs skolotājs, kas palīdz sakārtot stāju.

Ir tādi teikumi, ko mēs nēsājam līdzi ilgstoši, nodarot postu sev un apkārtējiem. Tādēļ ik pa laikam ir svarīgi tos pamanīt, apzināties un pārskatīt, vai tiešām tie atbilst pašreizējai situācijai un piešķir tev spēku. Ja ne – laiks no tiem atvadīties, vietā liekot jaunu, spēcinošu afirmāciju, un pārrakstīt stāstu no jauna, lai dzīvē pavērtos citas iespējas.

Apdomīgi formulēts mērķis kā komanda

Ja tev ir vēlme, izsaki to skaļi vārdos pēc iespējas precīzāk un biežāk, aprakstot detaļas, kā tavs mērķis izskatās un kā tu jūties, to iegūstot vai tur nokļūstot. Tici man, šī afirmācija kļūs par lielisku palīgu ceļā, ja vien tai būs skaidras un apzinātas norādes. Tā ir kā verbalizēta komanda, ko sev dot, lai uzņemtu kursu vēlamajā virzienā.

Prātā nāk pisanka – olu apgleznošanas meistarklase ukraiņu stilā, kurā man laimējās piedalīties pērn. Tā ir īpaša olu krāsošanas tehnika ar vasku un krāsām, iedvesmojoties no ukraiņu tautas spēka simboliem un izrakstot tos dekoratīvos zīmējumos.

Vispirms olai iedod uzdevumu, vizualizējot mērķi prātā, izsakot to vārdos un izvēloties atbilstošu spēka ornamentu no paraugiem. Tad no vaska veido pamatzīmējumu ar smalku otiņu, ko uzsilda uz sveces uguns, mērcē vaskā un zīmē uz olas. Nākamais solis ir apzīmētās olas iemērkšana krāsā, tad atkal zīmējuma turpināšana ar vasku un olas mērkšana nākamajā krāsā, tādējādi radot dažādu krāsu ornamentu. Radošajā procesā regulāri jāpiedomā par izvēlēto mērķi un olai piešķirto uzdevumu.

Rezultātā, tīrot nost vaska kārtas uz sveces liesmas, pamazām atklājas rūpīgais gleznojums. Gatavo olu noliek trauciņā uz graudiem, lai tā sāk augt un pildīt savu uzdevumu. Ja ola pārplīst vai sapūst, tad uzdevums cietis neveiksmi, jo vai nu bijis pavirši noformulēts, vai arī nevietā izvēlēts. No sabojātās olas atbrīvojas, iemetot to strautā vai aprokot zem koka. Tad var sākt pa jaunam, šoreiz daudz uzmanīgāk izvirzot mērķi, pievēršot uzmanību izvēlētajiem vārdiem un nodomam, ar ko apveltīt pisanku.

Krāšņās olas var gatavot jebkurā laikā, bet savu īpašo spēku tās iegūst Lieldienās, jo ola ir dzīvības avots un pavasara, gaismas simbols. Burvīga apzinātības prakse visas dienas garumā un draudzeņu sabiedrībā!

Atbildīga vārdu izvēle!

Katru dienu es mācos runāt. Apzināti un uzmanīgi izvēloties vārdus, kuros ietērpt savas domas, jo esmu pamanījusi, ka ar neprecīzu vārdu izvēli var nodarīt sāpes ne tikai apkārtējiem, bet arī sev. Tādēļ es apzināti izvēlos vārdus, ko saku skaļi, īpaši – sarunā ar sevi, kas norisinās, piemēram, rakstītā dienasgrāmatā. Apzinātajos teikumos es cenšos izvairīties no šaubām, ierobežojumiem, vājībām un bailēm, koncentrējoties uz afirmācijām par to, cik esmu spēcīga šobrīd un pateicīga par to, kas man ir dots šodien. Sekojot apzinātajai praksei atbildīgi lietot vārdus ikdienā, esmu pamanījusi, ka ir iespējams vairot laimes apziņu.

Apzinātības praksēs ieteicams bieži lietot vārdus pašlaik, tagad, šobrīd, šodien, jo tie piešķir saturam citu noskaņu. Pārliecinies pati, novērtējot atšķirības nozīmēs starp šiem teikumu pāriem!

  • Es jūtos nogurusi | Es šobrīd jūtos nogurusi.
  • Man nav iedvesmas | Man pašlaik nav iedvesmas.
  • Es nemāku | Es vēl nemāku.
  • Man ir tikai divi eiro | Man ir veseli divi eiro.

Vai pamani atšķirību starp šīm divām enerģijām?

Katru reizi, lietojot frāzes pirmā piemēra stilā, tu sev iemāci bezizejas sajūtu un praktizē neko nevarēšanu. Tā kā atkārtošana ir iemācīšanās, tu apgūsti un vairo nolemtību. Savukārt otrā piemēra teikumi ar viena vārda palīdzību spēj darīt brīnumus, piešķirot cerības dzirksti un pamainot frāzes nozīmi. Viens vārds – un tāds spēks! Absolūti cita enerģija, piekrīti?

Apzinātības treniņš 21 dienai

Ceru, ka iepriekšējais apzinātības uzdevums par vismaz trīs pateicību pierakstīšanu ik vakaru ir jau sācis sekmēt tavu spēju pamanīt pozitīvās detaļas ikdienā un vairot laimes apziņu. Laiks papildināt tavu žurnālu ar jauniem ierakstiem, kas virza uzmanību uz sajūtām un liek ietērpt emocijas vārdos. Kā zināms, emocijas nav jāapspiež, un vārdi ir brīnišķīgs instruments to formulēšanā. Tikai atgādinu – lieto vārdus atbildīgi! Regulāri piefiksē:

Kā es šobrīd jūtos? ……………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………..

Vai es varu justies labāk? …………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………..

Kas ir nepieciešams, lai es justos labāk? …………………………………………….

Saistītie raksti

………………………………………………………………………………………………………………..

Šā uzdevuma izpilde katru vakaru ir laiks sev, ko tu atvēli spraigajā ikdienas skrējienā, mīlot sevi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla un princis Harijs atkal vēlas pārcelties: kas nepatika Losandželosā?
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Bijušais skandalozais diplomāts Rūdolfs Brēmanis pasmejas par fotogrāfu Rozenfeldu, kas izslimojis Covid-19 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vilis, Vilhelms
2 dienas

Lasītākie

ZB
Zigmunds Bekmanis
Ekonomika
Atbalsta mehānisms jau ierūsējis. Kurš kuru māna?
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Pilsoniskais aktīvisms internetā pandēmijas periodā izrādīsies gan attaisnots, gan efektīvs
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Priekules novadā novērota viena no retākajām dabas parādībām pasaulē
22 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Sports
F-1 sezona Špīlbergā būs: Austrijas Veselības ministrija dod zaļo gaismu
42 minūtes