Kokteilis
Apbrīno

Aktrise Ieva Florence – Vīksne: “Mēs esam viens otram un paši par sevi, nevis kāda cita kalpi!”0

Publicitātes foto

Gatavojoties valsts svētku nedēļai, uzdodam jautājumus filmas “Dvēseļu putenis” dalībniekiem par patriotisko svētku svinēšanas tradīcijām viņu ģimenēs un pieredzi filmēšanas laukumā, izdzīvojot 100 gadus senos notikumus. Pirmizrādes gaidās par novembra nozīmi savā dzīvē stāsta Ieva Florence-Vīksne, kura filmā atveido Artūra Vanaga pirmo mīlestību Mirdzu.

Aktrise Ieva Florence – Vīksne filmā “Dvēseļu putenis”.
Publicitātes foto

Galvenie svētku notikumi – lāpu gājiens un svinīgs vakariņu galds

Lāčplēša dienu – 11. novembri – Ieva atzīmē kopā ar tuviniekiem, dodoties lāpu gājienā, aidedzot svecītes kareivju piemiņai, aizlūdzot par Latviju un daloties savos sirds stāstos par vienotu tautu. “Runājam par to, kas mūs skar, kas neskar. Par Latviju un mūsu nozīmi savā valstī. Par to, kas liek justies labi vai ne tik labi. Kopumā arī par to, kā mums katram klājas, jo bieži satikties un pavadīt laiku kopā varbūt arī nesanāk,” atklāj Ieva.
Arī 18. novembris tiek svinēts ģimenes lokā pie svinīga vakariņu galda mierīgā un saticīgā gaisotnē. Ieva šo tradīciju aizsākusi kopā ar vīru vēl tad, kad tikko iepazinušies, un to ieviesuši arī savās ģimenēs, kas nu jau ierasti satiksies pie kopīga galda.

Ieva izvēlas mīlestību

“Dalība filmā “Dvēseļu putenis” man noteikti ir devusi neaizmirstamu un jaunu pieredzi, apzinoties Latvijas brīvību un mūsu tautas skarbo ceļu uz labāku nākotni. Cīņa un neziņa, kas pavada “Dvēseļu puteņa” varoņus – šīs divas lietas man agrāk šķita vienkāršākas,” savā filmēšanas laikā gūtajā pieredzē dalās Ieva Florence-Vīksne.
Ja būtu jāizvēlas viens brīnumierocis, kas palīdzētu paveikt varoņdarbu, Ieva nešaubīgi izvēlētos mīlestību. “Darbs pie šīs filmas man deva iepriekš neapjaustu apziņu par to, ka mums vienam otru jāmīl kā savējo, kā sevi pašu. Jāciena, jāatbalsta un jāgrib to darīt, jo tautas vienotību var just tikai kopīgā mērķī, vienotā gribā, bet pie tā mums katram jāstrādā,” atklāj Ieva.

Ikvienam jāzina savas zemes spēks un vērtība

Saistītie raksti

Katram būtu jāzina savas saknes un pagātne, lai spētu izprast tagadni un spert soļus pretī nākotnei, ir pārliecināta Ieva Florence-Vīksne. “Novembra svētki uz laiku laikiem mums liek atcerēties un novērtēt, ka mums ir šī zeme, kur dzīvot, ka mēs esam viens otram un paši par sevi, nevis kāda cita kalpi. Un to ir izcīnījuši tādi paši cilvēki kā mēs, kuri ziedoja dzīvības par brīvību,” saka Ieva un piebilst – viņa nākamajām paaudzēm vēlētos iemācīt apzināties, ka mīlestība balsta visu, un mīlēt savu zemi kā sevi pašu.

Filma “Dvēseļu putenis” no 8. novembra būs skatāma lielākajos kinoteātros Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Siguldā, Valmierā, Talsos, Madonā, Jūrmalā, Smiltenē, Cēsīs, Kuldīgā, Ogrē un Jelgavā. Pēc 18. novembra “Dvēseļu putenis” būs skatāms arī visos Latvijas novados. Biļetes var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

Filmas “Dvēseļu putenis” reklāmas rullītis:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: vai tu esi perfekcionists?
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kanādas premjerministrs Džastins Trudo izrādījis atbalstu princim Harijam un Meganai viņu lēmumā atteikties no monarhu statusa
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Markus Riva pastāsta, ko patiesībā viņš domā par to, ka nav iekļuvis “Supernova” finālā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
39 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
3 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
7 stundas