Kokteilis
Dzīvo

3 padomi, kā iemācīties dzīvot saskaņā ar sevi pašizolācijas režīmā0

Foto: Pexels

Par “jauno normālo” dēvētais dzīves ritms paspējis samulsināt pat izturīgākos ķermeņus un prātus. Kā stāsta psihoterapijas speciāliste Ginta Ratniece, lai pierastu pie jaunām izmaiņām, vispirms iekšēji jānonāk pie apziņas, ka nepieciešamas pārmaiņas vai ieradumu pielāgošana, un tikai tad var uzstādīt mērķus. Ieradumu maiņa ir pietiekami laikietilpīgs process, kas prasa zināmu mērķtiecību un rūpīgu plānošanu, tāpēc palīgā mums var nākt viena pavisam neliela, taču ļoti noderīga ierīce — viedpulkstenis.

1. Izveido grafiku un atvēli laiku savai pašsajūtai

Cenšoties saplānot pēc iespējas efektīvāku ikdienas ritmu, reizēm var rasties papildu stress, kas mājās palikšanas laikā var ietekmēt ne tikai veselību, bet arī profesionālo produktivitāti. Kā skaidro psihoterapijas speciāliste Ginta Ratniece, cilvēks bieži vien ikdienas ieradumus maina tādā veidā, lai maksimāli taupītu savu enerģiju: “Ieradumi ir dabiska psihes funkcionēšanas sastāvdaļa un, līdz ar jaunu vidi un noteikumiem, mūsu smadzenes cenšas pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Galvenais ir apzināties, ka ir nepieciešama pielāgošanās un pārmaiņas – tad pierast pie jauna ritma vai izveidot jaunus ieradumus ir daudz vienkāršāk.”

Lai varētu uzturēt veselīgu dienas ritmu, kā arī pagūt izdarīt visus plānotos darbus un nejustos pārguris, ir rūpīgi jāplāno savs personīgais laiks. “Sekošana līdzi savai pašsajūtai šajā saspringtajā laikā ir ļoti svarīga, un viedierīces var mums palīdzēt. Daudzas jaunās ierīces, arī Huawei Watch GT 2e viedpulkstenis, tagad lietotājiem piedāvā viedo sirdsdarbības uzraudzības funkciju. Šīs funkcijas galvenais uzdevums ir novērot sirds ritmu un nosūtīt tūlītēju brīdinājumu, ja paaugstināts sirds ritms novērojamas vismaz 10 minūtes. Tādējādi lietotājs var nesatraukties par ikdienas stresu – ja būs nepieciešams laiks atelpai – viedpulkstenis par to pabrīdinās jau laicīgi,” skaidro Aleksandrs Jekimovs, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā.

2. Salds miegs naktī = augsta produktivitāte dienā

Kvalitatīvs miegs ir viens no stūrakmeņiem, kas palīdz produktīvi funkcionēt visas dienas garumā, tādēļ izvērtēt savu miegu ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ja naktī bieži pamosties, miega ritma novērošana var palīdzēt izprast saraustītā naktsmiera iemeslus. Miega ritmam nepieciešams sekot līdzi, lai izvairītos arī no miegainības un, tādējādi – produktivitātes samazināšanās, kā arī, lai dienas laikā nesaskartos ar tādiem simptomiem kā nemiers un apetītes zudums vai palielināšanās.

Saistītie raksti

Kvalitatīvs miegs ir sabalansētas dienas veiksmes atslēga, turklāt, kā stāsta psihoterapijas speciāliste, mūsu smadzenēm jau ir pierasts adaptēties pārmaiņām, t.sk. jaunam ikdienas un miega režīmam, sākot darīt lietas automātiski un tādējādi taupot enerģiju. To apzinās arī tehnoloģiju ražotāji, kas savas jaunākās ierīces aprīko ar īpaši gudrām miega monitorēšanas funkcijām. Tagad viedpulkstenis spēj noteikt ne vien miega ilgumu un pamošanās reižu skaitu, bet arī spēj analizēt tādus faktorus kā pulss un elpošanas ātrums, kā arī dziļā miega fāzes, lai vēlāk sniegtu tā lietotājam personalizētus ieteikumus miega kvalitātes uzlabošanai.

3. Roku rokā ar tehnoloģijām

Režīma izmaiņu dēļ ir svarīgi novērot, kā uz aktivitātēm vai to trūkumu reaģē ķermenis. Ievērot jaunizveidotos paradumus, piemēram, ik rītu veltīt stundu jogai, var palīdzēt tehnoloģijas. Viedpulksteņu ražotāji parūpējušies par to, lai katram ikdienā būtu atbalsts savas veselības novērošanai, attīstot arvien jaunus risinājumus organisma darbības analizēšanai dažādos apstākļos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla un princis Harijs atkal vēlas pārcelties: kas nepatika Losandželosā?
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Bijušais skandalozais diplomāts Rūdolfs Brēmanis pasmejas par fotogrāfu Rozenfeldu, kas izslimojis Covid-19 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vilis, Vilhelms
2 dienas

Lasītākie

ZB
Zigmunds Bekmanis
Ekonomika
Atbalsta mehānisms jau ierūsējis. Kurš kuru māna?
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Pilsoniskais aktīvisms internetā pandēmijas periodā izrādīsies gan attaisnots, gan efektīvs
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Priekules novadā novērota viena no retākajām dabas parādībām pasaulē
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Sports
F-1 sezona Špīlbergā būs: Austrijas Veselības ministrija dod zaļo gaismu
1 stunda