Kokteilis
Dzīvo

14 augi, kam piemīt spēcīgas maģiskas spējas0

Foto: Unsplash

Vai jūs zināt, ka arī mūsdienās teju vai katrā dārzā ir sastopami augi, kuriem piemīt spēcīgas maģiskas spējas? Iepazīsimies ar tiem, un, iespējams, ka kādam tie var palīdzēt izvairīties no nelaimes un iegūt sirdsmieru.

1. Akācijas

Foto: Unsplash

Šis skaistais koks ir īsts pozitīvā lādiņa enerģijas avots. Ja jūs mājās vāzē ieliksiet ziedošus akāciju zarus, izjutīsiet uzmundrinājumu un labu noskaņojumu. Un vēl jauni cilvēki slēpj akācijas zariņus zem spilvena, lai ārstētu neauglību un izjustu prieku no vecāku lomas.

2. Avenes

Ja akācijas ir pavasara skaistums, tad avenes – vēlas vasaras un rudens prieks. Un, kas ir vēl būtiskāk, šis krūms tiek uzskatīts par ļoti spēcīgu augu, kas pasargā no lāstiem un ļaunas acs. Tieši tāpēc sensenos laikos avenes auga teju katras mājas pagalmā. Šis pārsteidzošais krūms tika uzskatīts arī par draudzības simbolu.

3. Apiņi

Mūsdienās apiņi, protams, ka vairumam saistās ar alu un alus darīšanu. Taču bruņinieku laikos šos augu uzskatīja par bagātības un labvēlības simbolu. Šī iemesla dēļ ar apiņiem apbēra jaunlaulātos pēc laulības ceremonijas, ticot, ka viņu mājās vienmēr būs bagātība un labvēlība.

4. Bērzs

Foto: Unsplash

Bērzs simbolizē maigumu, sievišķību un skaistumu. No bērza izgatavoja šūpuļus jaundzimušajiem, bet, ja piedzima meitenīte, gultiņu rotāja arī ar bērza zariem. Turklāt visos laikos bērzs ir bijis arī veselības un spēka simbols, bērza lapu novārījums tika ieteikts tiem cilvēkiem, kam bija slimas aknas un novājināta imūnsistēma.

5. Ozols

Ilustratīvs attēls
Foto: Unsplash

Šis apbrīnojamais koks visos laikmetos ir bijis spēka simbols. Tieši tāpēc kareivjiem, kas devās karā, apģērba kabatā lika zīles vai gabaliņu no ozola koka mizas. Tiek uzskatīts, lai no šī brīnišķīgā koka iegūtu enerģiju, to apķerot, cilvēkam pašam ir jābūt patiesam, godīgam un apveltītam ar pozitīvu auru.

6. Paparde

Foto: Unsplash

Papardi arī mūsdienās uzskata par maģisku augu, it īpaši, vasaras Saulgriežos, kad jaunais pāris dodas meklēt papardes ziedu. Protams, mēs visi zinām, ka patiesībā paparde nezied. Taču paparde, kas ievīstīta lupatu maisiņā un tiek nēsāta līdzi kabatā, spēj pasargāt no ļaunas acs, nostiprina sava saimnieka veselību, kā arī labvēlīgi ietekmē karjeras jautājumus.

7. Kapmirtes

Šis augs jau kopš senseniem laikiem tika uzskatīts par mīlestības veicinošu augu. Tāpēc jaunas meitenes no kapmirtēm pina vainadziņus. Un pat tad, kad jau bija nosvinētas kāzas, šie ziedi bieži tika turēti mājās, vāzē, jo ticēja, ka tie pasargā no lāstiem, vairo mīlestību un sargā māju un tās cilvēkus no ļauniem gariem.

8. Piparmētra

Piparmētru izmantoja pret ļauniem gariem, uzskatīja, ka katrā mājā ir jābūt piparmētras buntītei. Turklāt vienmēr uzskatīja, ka mājās, kurās ir piparmētras, valda pārticība. Šī iemesla dēļ piparmētras mēdz nēsāt arī apģērba kabatās, glabāja krājkasītēs kopā ar naudu un ar tās lapiņām sarīvēja mājas sienas.

9. Dilles

Foto: Unsplash

Dilles ir viena no visizplatītākajām garšvielām kulinārijā. Un tomēr vēl pirms dažiem gadu simtiem tās uzskatīja par spēcīgāko talismanu, kas pasargā mājokli no tumšajiem spēkiem un ļaunu cilvēku nodomiem. Tāpēc pie jebkuras mājas ieejas durvīm karājās saišķītis ar izžāvētām dillēm. Māmiņas žāvētas dilles ietina auduma saišķītī un ielika savu bērnu apģērbu kabatās, lai pasargātu savus mazuļus no ļaunu cilvēku nodomiem.

10. Asinszāle

Asinszāļu tēja arī mūsdienās tiek uzskatīta par vienu no vērtīgākajām zāļu tējām, taču senos laikos šim augam piedēvēja arī maģiskas spējas. Nēsājot asinszāli kabatā, jaunas meitenes pievērsa sev vīriešu uzmanību, bet pie reizes, aizsargāja sevi no ļaunas acs. Starp citu, lai mazuli nenoskaustu, šūpulītī, kopā ar bērniņu, lika izžāvētu asinszāļu saišķīti.

11. Āboliņš

Foto: Unsplash

Šis augs ir aizsargs, kas aizsargā cilvēku ilgstošos ceļojumos un tālā ceļā. Bez tam tas ir lielisks līdzeklis, kas pasargā no daudzām slimībām, piemēram, no depresijas. To apģērba kabatā iesaka nēsāt cilvēkiem ar vāju nervu sistēmu un izteiktām garastāvokļa svārstībām.

13. Magone

Foto: Unsplash
Saistītie raksti

Viena no vismaģiskākajām puķēm, kāda vien ir sastopama – izcils aizsargs no burvjiem, raganām, vampīriem un tamlīdzīgiem mītiskiem tēliem. Māju pagalmos tika stādītas magones, jo uzskatīja, ka tās pasargā no ļauniem spēkiem un tie nespēj iekļūt mājoklī.

14. Ķiploki

Pat mūsdienās cilvēki zina, ka ķiploki aizbiedē ļaunus garus, vilkačus, vampīrus un tamlīdzīgus tēlus. Tāpēc vēl tikai pirms dažiem gadu simtiem praktiski jebkurš cilvēks apģērba kabatā nēsāja ķiploka daiviņas, bet pie mājas ieejas durvīm vienmēr bija iekarinātas ķiploku galviņas, pat vairākas.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MK
Mārīte Kanča
Kokteilis
Rīgā atgriežas skatuves huligāni – “Limp Bizkit”
20 stundas
ZD
Zane Dzene
Kokteilis
Angļu augstākās sabiedrības tikumi un netikumi literatūras klasikas ekranizācijā
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kas tu esi – manipulators vai “upuris”?
1 diena

Lasītākie raksti

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Infektologs Dumpis: Šis nav ķīmisks uzbrukums, kad cilvēkus būtu jāatrod momentā
7 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
VIDEO. Stambula-Rīga pasažieri atklāj, ko domā pēc lidojuma kopā ar inficēto Irānas pilsoni 2
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Nīderlandē apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums, Itālijā un Vācijā pieaug saslimušo skaits
7 stundas
LE
LETA
Veselam
Autobusā uz Igauniju kopā ar “Covid-19” inficēto pasažieri ceļojuši seši Latvijas pilsoņi. Kas vēl noskaidrots?
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Rīgas centrā notver kabatzagles, kuras apzaga sievieti no Norvēģijas 1
5 stundas