Kokteilis
Baudi

10 īpašas Ziemassvētku tradīcijas: tās radīs īstu svētku sajūtu visai ģimenei0

Foto: Jack Frog/Shutterstock

Iespējams mūsdienu steigā ir pat grūti noticēt, ka kādreiz šo ģimenisko svētku svinēšana bija kas daudz vairāk kā tikai dāvanas zem eglītes. Ziemassvētku gaidīšana rada patiešām lielu rosību un burzmu. Turklāt šajā laikā mēs aizmirstam veltīt laiku tiem, ko no sirds mīlam. Šogad padomājiet par kādu no šīm Ziemassvētku tradīcijām, lai arī turpmākā gada laikā visi tavi mīļie atcerētos šīs skaistās un mīļās svētku sajūtas.

1. Skaitiet dienas līdz Ziemassvētkiem Adventes kalendārā

Pats pirmais Adventes kalendārs tapa 1900. gadā, un kopš tā brīža tā ir bijusi viena no aktuālākajām Ziemassvētku tradīcijām kā maziem, tā lieliem. Pat tad, ja līdz šim neesi izmantojusi Adventes kalendārus, tad pamēģini šogad to pārvērst par neaizmirstamu Ziemassvētku piedzīvojumu visai ģimenei. Neskatoties uz to, ka Ziemassvētki ir jau pēc pāris dienām, tu vēl vari paspēt sagatavot 4. adventes kalendāru, lai katrs no ģimenes locekļiem saņemtu kādu īpašu gardumu vai dāvaniņu.

2. Klausieties klasisku Ziemassvētku mūziku

Mūsdienu mūzikas straumēšanas iespējas ļauj klausīties visiem zināmu krāšņu un skanīgu mūziku. Lai radītu īstu svētku atmosfēru ģimenes lokā, izvēlies kādu no mūziķu Binga Krosbija, Frenka Sinatras un Dīna Martina skanīgākajiem Ziemassvētku hītiem. Ticiet, šīm dziesmām dziedās līdzi pat bērni.

3. Pārsteidziet ar gardiem cepumiem

Foto: unsplash

Ziemassvētki ir dāvināšanas un piedošanas laiks. Šis ir arī brīnumu laiks, kad viens otra sejā varam radīt smaidu. Turklāt, kas gan spēj radīt vēl platāku smaidu, kā tikko no krāsns nākuši silti un gardi svētku cepumi. Pārsteidz savus kaimiņus, un uzcienā viņus ar pašas ceptiem, gardiem cepumiem. Pasaki paldies par tām reizēm, kad kaimiņš pieskatījis tavu mājokli vai aizdevis glāzi cukura. Kopā ar bērniem cepiet cepumus, tā būs ne vien jautra nodarbe un sātīga izēšanās, bet aromātiskos cepumus varēsiet izmantot kā Ziemassvētku eglītes dekoru.

4. Ieprieciniet ar pašdarinātām dāvanām

Foto: unsplash

Diemžēl Ziemassvētki ir kļuvuši tik komerciāli, ka esam aizmirsuši svētku patieso būtību. Šis ir laiks, kad veltīt mirkli radošu ideju realizācijai, un padomāt par kaut ko īpaši oriģinālu katram ģimenes loceklim. Sāc kaut ar īpašu dāvanas iesaiņojumu un ar roku uzrakstītu kartiņu. Tas dāvanai piešķirs īpašu vērtību.

5. Kopā ar ģimeni skatieties Ziemassvētku filmas

Visticamāk, tavi bērni labprāt vēlētos doties uz kinoteātri, lai noskatītos jaunāko Grinča filmu. Bet, pirms dodies uz kino, visa ģimene kopā noskatieties kādu no klasiskajām Ziemassvētku filmām, piemēram, Brīnišķā dzīve, Brīnums 34. ielā vai kādu citu no daudzajām ģimenes svētku filmām.

6. Nosūtat Ziemassvētku pastkartes

Foto: unsplash

Neskatoties uz to, ka ikvienam no mums ir telefoni un datori, nosūti kā tuviem, tā tāliem draugiem un radiem ar roku rakstītas Ziemassvētku pastkartes. Šī ir vienīgā klasiskā Ziemassvētku tradīcija, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām Turklāt šī ir vienīgā reize gadā, kad sūtam un pa pastu saņemam tik daudz laba vēlējumus. Šīs pastkartes iedvesmo, rada smaidu un prieku.

7. Dekorējat Ziemassvētku eglīti

Foto: unsplash

Ne vienmēr Ziemassvētku eglīte jārotā atbilstoši jaunākajām modes tendencēm, izvēloties eglīšu mantiņas sezonai atbilstošās krāsās. Lai rotātu eglīti, iespējams izmantot dabas elementus, jau iepriekš minētos cepumus un piparkūkas, mandarīnus, fotogrāfijas, čiekurus un vēl ļoti daudz un dažādus elementus. Galvenais esiet radoši, un atceraties, ka Ziemassvētki ir ģimenes kopā būšanas laiks, kad visi kopīgi, rotājot eglīti, jūs varat vēlēt veiksmi viens otram un ievēlēties vēlēšanos paši priekš sevis.

8. Pavadiet laiku kopā

Tieši laiks kopā ir tas, ko ik viens no ģimenes atcerēsies visu turpmāko gadu, nevis kādas dāvanas jūs dāvinājāt vai saņēmāt. Cepiet kopā cepumus, plānojat spēļu vai atrakciju vakaru, apmeklējiet svētku dievkalpojumu, dodaties pārgājienā, dariniet svētku rotājumus un noorganizējat vienu reibinošu un emocijām piesātinātu Jaungada ballīti. Svētku būtība slēpjas mirkļos, ko pavadāt kopā ar draugiem un ģimeni.

9. Izvēlaties svētku apģērbu

Foto: unsplash

Apskatot vecāku un vecvecāku fotogrāfijas, kurās viņi sagaida Ziemassvētkus, varam redzēt, ka viņi ir patiešām grezni saposušies. Protams, Ziemassvētku rīts sāksies kopā ar bērniem ērtās pidžamās. Diemžēl, lielai daļai ģimeņu šie svētki ir kļuvuši ļoti ikdienišķi, iespējams tāpēc šī svētku sajūta arī vairs nepārņem. Uzvelc savu skaistāko svētku kleitu vai kreklu, tas piešķirs ģimeniskajiem svētkiem krāšņumu un īpašu gaisotni.

10. Dalieties ar atmiņām

Pajautājiet saiemasviem vecākiem un vecvecākiem, kā viņi pirms gadiem pavadījuši Ziemassvētkus, kādas dāvanas viņi saņēmuši un dāvinājuši. Noskaidrojiet viņu agrākās svētku tradīcijas un atjaunojiet tās tieši šajos Ziemassvētkos. Tas nekas, ja tās šķiet muļķīgas vai mazliet neparastas, tas ir veids, kā visai ģimenei kopīgi izsmieties un gūt pozitīvas emocijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MK
Mārīte Kanča
Kokteilis
Rīgā atgriežas skatuves huligāni – “Limp Bizkit”
18 stundas
ZD
Zane Dzene
Kokteilis
Angļu augstākās sabiedrības tikumi un netikumi literatūras klasikas ekranizācijā
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kas tu esi – manipulators vai “upuris”?
1 diena

Lasītākie raksti

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Infektologs Dumpis: Šis nav ķīmisks uzbrukums, kad cilvēkus būtu jāatrod momentā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
VIDEO. Stambula-Rīga pasažieri atklāj, ko domā pēc lidojuma kopā ar inficēto Irānas pilsoni 2
4 stundas
LE
LETA
Veselam
Nīderlandē apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums, Itālijā un Vācijā pieaug saslimušo skaits
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Autobusā uz Igauniju kopā ar “Covid-19” inficēto pasažieri ceļojuši seši Latvijas pilsoņi. Kas vēl noskaidrots?
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Rīgas centrā notver kabatzagles, kuras apzaga sievieti no Norvēģijas 1
3 stundas