Ingmara Bergmana simtās dzimšanas dienas svinības Latvijā norisinās kinoteātrī “K Suns” no 20. aprīļa.

Seši “Oskari”, septiņas Kannu godalgas, divas Britu Kinoakadēmijas balvas – tāds ir pavisam sausais zviedru režijas ģēnija Ingmara Bergmana saņemto balvu slavenākais plauktiņš, taču ne jau tāpēc viņu pasaule atceras. Savas ilgās dzīves laikā – Bergmans piedzima 1918. gadā, šo pasauli atstāja 2007. gadā – viņš ražīgi strādājis kā kino, tā teātrī, pasaules kultūrvēstures mantojumu papildinot ar 60 filmām un 170 lugām, simtiem rakstu un vairākām grāmatām, un jaunie kinematogrāfisti vēl joprojām mēģina no jauna atklāt rakursus, ko jau gadiem dēvē par Bergmana atklātiem.

Šo svinību programmā iekļautas gan filmas, gan diskusijas, un tās aizsāksies 20. aprīlī plkst. 18.30 ar Viktora Freiberga vadīto diskusiju “Bergmana filmu uztvere mūsdienās”, kurai sekos viena no režisora slavenākajām filmām – “Zemeņu lauks” (1957). 21. aprīlī plkst. 18.30 demonstrēs drāmu “Rudens sonāte” (1987), 22. aprīlī plkst. 16.00 – “Fanija un Aleksandrs” (1982), kas ir režisora neslēpti autobiogrāfiskā filma un viens no viņa atpazīstamākajiem darbiem. 22. aprīlī plkst. 19.30 programmu turpinās dokumentālā filma “Satikties ar Bergmanu” (2013), kurā vairāki režisori un aktieri atklāj par savām attiecībām ar šo režisoru dēmonu un viņa filmām, savukārt 23. aprīlī plkst. 20.20 būs iespējams noskatīties režisora pēdējo filmu, kas turpina filmas “Laulības dzīves ainas” aizsākto sižetu, – “Sarabandu” (2003) ar Līvu Ulmani un Erlandu Jozefsonu galvenajās lomās. 24. aprīlī plkst. 18.30 – arī dokumentālā filma, un tā atklāj 42 režisora dzīves gadus. “Līva un Ingmars” (2012), kā jau priekšā saka tās nosaukums, ir par Ingmaru Bergmanu un vienu no viņa slavenākajām aktrisēm Līvu Ulmani, par abu attiecībām gan filmēšanas laukumā, gan ārpus tā, kuru laikā piedzima rakstniece Linna Ulmane un tapa desmit filmas.

Visām filmām nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā, un reģistrēties apmeklējumam iespējams, apmeklējot: http://www.bezrindas.lv/lv/kino/ksuns-kinogalerija/