Zinātnieki no Lielbritānijas, kas ir vadošie Šefīldas universitātē, veikuši eksperimentus ar dažādiem grādīgajiem dzērieniem un noskaidrojuši, cik alkohola drīkst izdzert vīrieši un sievietes, nebaidoties par savu veselību. Šajos pētījumos piedalījušies 600 tūkstoši cilvēki.

Pirms pētījuma sākuma visi pētījumā iesaistītie cilvēki izgāja rūpīgas medicīniskās apskates. Tika izvēlētie tie, kuriem nebija nekādu problēmu ar sirds un asinsvadu sistēmām. Katru nedēļu dalībnieki lietoja no 100 līdz 350 gramiem alkohola.

Rezultātā izdevās pierādīt, ka alkoholu nekādās devās nevar uzskatīt par vērtīgu organismam. Pat neliels daudzums grādīgā dzēriana kļūst par papildus “slodzi” organismam.

Ja tiek runāts pat par nelielu devu alkohola, ārsti apgalvo, ka tas palielina sirds – asinsvadu slimību risku, kā arī – insulta risku.

Kā paziņojuši pētījuma autori, ja 40 gadus vecs cilvēks lieto līdz 350 gramiem tīra alkohola nedēļā, tad viņa dzīves ilgums saīsinās par 1-2 gadiem.

Tāpat zinātnieki nākuši klajā ar secinājumu par to, ka nekaitīga alkohola deva vīriešiem un sievietēm ir 112 grami tīra alkohola nedēļā: šis daudzums atbilst, piemēram, 3,4 litriem 4% alus vai sešām glāzēm vīna.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem