Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” 15. decembrī koncertu “Ziemassvētku noskaņās” sniegs “Xylem trio”, kurā apvienojušies trīs mūziķi – Raimonds Petrauskis, Oskars Petrauskis un Rihards Zaļupe. Trio galvenā ideja ir apvienot unikālo taustiņinstrumentu, saksofona un marimbas/perkusiju skanējumu. Šāds ansamblis nav bieži sastopams, tieši tādēļ puišiem šis projekts ir liels izaicinājums, jo lielākoties mūzika ir viņu pašu radīta un aranžēta.

Trio tradicionālās svētku melodijas oriģinālā instrumentu kombinācijā pārlikuši miniatūrciklā “Vēstule Ziemassvētkos”. Raimonds Petrauskis par šo skaņdarbu stāsta: “Mums bērnība asociējas ne tik daudz ar Pētera Čaikovska baletu “Riekstkodis”, bet daudz vairāk ar Džona Viljamsa mūziku “Viens pats mājās”, kur viņš ir daudz iedvesmojies no ģeniālā P. Čaikovska “Riekstkoža”. Mēs iedomājāmies, kā būtu, ja abi šie skaņraži satiktos. Tā ir četrdaļīga bērnības fantāzija.”

Savukārt Riharda Zaļupes darbā “Tik-tak-tik” nosaukumā ir trīs vārdi, kuri savā ziņā simbolizē arī viņu jautro savienību. “Ikdienā mēs pat nejūtam, cik ļoti skrienam līdzi laikam. Visu laiku ir doma – paspēs, nepaspēs, paspēs. Vēlējos mazliet apspēlēt šo tēmu,” teic R. Zaļupe.

Šajos koncertos saksofonists Oskars Petrauskis savam instrumenta skanējumam pielicis fantāziju – būs efekti, elektronika un viss, ko vien viņa saksofons spēj piedāvāt. “Runājot par tām alūzijam, kas iekļautas gan Ziemassvētku melodijās, gan pasaulē atpazīstamās un populārās melodijās, tā ir lieliska iespēja improvizēt, meklēt savstarpēji jaunus impulsus, kas, manuprāt, mums vienmēr ir bijis īpaši – saruna uz vietas, uz skatuves, improvizācija. Man liekas, ka tas ļoti ietekmē arī klausītājus,” domā O. Petrauskis.

Īpašs stāsts R. Petrauskim ir par skaņdarbu “Jaungada svīta”. “Mums ir tāds “Xylem trio” paradums, ka visas lietas, kuras mēs negribam, lai piepildās, pārvēršam pozitīvajā un ar smaidu tās nospēlējam skaņdarbā. “Jaungada svīta” ir veltīta visiem iespējamiem negadījumiem, kas jūs var piemeklēt Vecgada vakarā un Jaungada sākumā, lai tie nekad dzīvē nepiepildītos,” atklāj R. Petrauskis.