Kokteilis
Baudi

Vistīrākais džezs Grega Osbija izpausmēs0

Publicitātes foto

Ciklā “Jūrmala Jazz” 9. martā Dzintaru koncertzālē ar vienīgo koncertu Latvijā Eiropas tūres ietvaros uzstāsies pasaulslavenā amerikāņu saksofonista Grega Osbija kvartets – pie klavierēm Jakubs Plužeks, kontrabasists Makss Muha un Ivars Arutjunjans pie sitaminstrumentiem.

Pasaules slavenais amerikāņu saksofonists, komponists, producents un pedagogs Gregs Osbijs ar sev raksturīgi moderno muzicēšanas stilu jau vairāk nekā 20 gadu pelnīti saņēmis kritiķu un klausītāju uzslavas. Mūziķis prasmīgi manevrē starp liriskām, ritmiskām un harmoniskām kompozīcijām, veidojot neparastu un neaizmirstamu skanējumu. Izcilais džeza mūziķis četrus gadus pēc kārtas saņēmis Džeza žurnālistu asociācijas balvu kā labākais alta saksofonists un prestižā “Blue Note Records” paspārnē izdevis 15 albumus. “Grega Osbija mūzika ir džezs tā vistīrākajā izpausmē: spontāns, tiešs un nefiltrēts,” tā atzīst mūzikas portāls “allmusic.com”.

sbijs dzimis un audzis Sentluisā. Savu profesionālo karjeru sācis 1975. gadā pēc trīs gadu ilgām klarnetes, flautas un saksofona privātajām studijām. Dzīvojot dinamiskajā un muzikālajā pilsētā, viņš jau vidusskolas laikā izrādīja interesi par skatuves mākslu un aktīvi iesaistījās dažādās blūza un džeza grupās. 1978. gadā viņš turpināja savu mūzikas izglītību Hovardas universitātē, kur specializējās džeza studijās. Viņš turpināja studijas Bērklija mūzikas koledžā. Sākumā Gregs pārcēlās uz Ņujorku, kur viņš ātri kļuva populārs. Radošais pagrieziena punkts ir 1985. gads, kad Osbiju uzaicināja pievienoties Jack De Johnetes inovatīvajai grupai “Special Edition”.
Par šo sadarbību mākslinieks teic: “Manas muzikālās izpausmes, ko gadu gadiem biju izkopis, Džeks pieņēma un bija atvērts maniem muzikālajiem eksperimentiem. Tas bija nozīmīgs pagrieziena punkts manā attīstībā kā māksliniekam.”

Paralēli aktīvai muzikālajai karjerai Gregs daudz laika velta izglītojošām aktivitātēm. Viņš ir bijis pasniedzējs Baltimoras un Filadelfijas mūzikas universitāšu un Bērklija mūzikas koledžas džeza programmās, vadījis meistarklases un lekcijas prestižākajās pasaules mūzikas augstskolās, to vidū – arī Hārvarda universitātē. “Es cenšos iemācīt audzēkņiem notvert sajūtas un to virzienu un vēl mācu, kā panākt personības un identitātes attīstību kontekstā ar to, ko viņi dara. Tie ir džeza mūzikas pamatsoļi. Skaņai un skaņas virzībai ir jābūt identificējamai, lai cilvēki klausītos tevī, atpazītu tavu rokrakstu un skaņa kļūtu vēl personiskāka,” teic mūziķis.

Kad un kur?
9. martā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzāles Mazā zāle, Jūrmalā
Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
Cena: EUR 7 – 20

Video:


LA.lv