Kokteilis
Mīli

Viņš krāpj, bet prom neiet – ko darīt?0

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Ja viņš jūs krāpj jūsu attiecību sākumā, tad visbiežāk risinājums ir ātrs un salīdzinoši “nesāpīgs” – aiziet prom no šādām attiecībām ir viegli un ātri. Savukārt, ja jūsu attiecībām ir jau daudz gadu, jums ir kopīgi bērni, kopīgs mājoklis, tad viss ir daudz, daudz sarežģītāk. Ģimenes pāru konsultanti ir pārliecināti, ka patiesībā šajā situācijā ļoti daudz kas ir atkarīgs no sievietes.

Kāpēc viņš krāpj?

Ja neņem vērā gadījumus, kad krāpšana ir vienas nakts attiecības, kas rodas nekontrolētu emociju un alkohola ietekmē, tad visbiežāk vīrieši krāpj tajās reizēs, kad grib “aizbēgt” no dažādām psiholoģiskām problēmām. Visbiežāk vīrietim ir mīļākā, ja ģimenes dzīvē ir iestājusies krīze:

1. Zudusi emocionālā saikne. Gadiem ilgās attiecībās rutīna ir lielākais ienaidnieks. Ikdienas dzīvē jums katram ir savi pienākumi – darbs, mājoklis, rūpes par bērniem. Ģimenes dzīve daudzu gadu laikā kļūst kā uzņēmums, kurā ir citas prioritātes. Šādos gadījumos visbiežāk sāk trūkt emociju, intīmās tuvības un emocionālās saiknes vienam pret otru.

2. Neatrisinātas problēmas. Cenšoties saglabāt attiecības, cilvēki bieži noklusē dažādus brīžus, kas patiesībā viņiem sagādā diskomfortu. Emocionālā neapmierinātība patiesībā rada milzīgu plaisu starp partneriem attiecībām. Un tā vietā, lai izrunātu lietas, kas vienu no jums uztrauc, cilvēki bieži izvairās no problēmas, to ignorējot. Vīrieši “bēg” pie mīļākās. Bet pēc tam atkal un atkal atgriežas pie sievas, jo viņam taču ir pienākumi attiecībā pret ģimeni…

3. Skandāli un strīdi. Nemitīga greizsirdība, pārmetumi un strīdi ģimenē ir ļoti spēcīga inde, kas indē jūsu savstarpējās attiecības. Nespējot šīs negācijas pārtraukt, vīrietis meklē sievieti, kas dāvā viņam mieru, rūpes un maigumu.

4. Izdzisusi kaisle. Ar šo faktoru sastopas lielākā daļa pāru – to ietekmē gan attiecību rutīna, gan hormonālais balanss, kas ar gadiem mainās. Un ne visi vīrieši ar to ir mierā.

Saskaņā ar statistiku, tikai 10% vīriešu ģimeni pamet mīļākās dēļ. Ja vīrietis krāpj, bet prom neiet, tas nozīmē, ka sieva un bērni viņa dzīvē ieņem ļoti svarīgu lomu. Lūk, daži psihologu padomi, ko darīt šādā situācijā, ja vīrietis krāpj, bet prom iet negrasās.

Jāpieņem kardināli lēmumi

Sākotnēji vajadzētu izlemt, vai jūs vēlaties viņam dot otru iespēju vai nē. Attiecību eksperti uzsver, ka nekādā gadījumā nedrīkst uzņemties vainu par notikušo un klusējot noraudzīties notiekošajā. Tā nav izeja. Šāda upurēšanās problēmu padarīs tikai nopietnāku. Otrs nepareizs solis no psiholoģiskā viedokļa ir atriebība. Satikties ar vīra mīļāko, lai šo sievieti pazemotu, ir nepareizi. Vēl sliktāk ir censties atriebties, pašai uzsākot citas attiecības. Jo visbiežāk šādas attiecības tikai pastiprina sievietes vainas apziņu un problēma kļūst vēl milzīgāka.

Ja tomēr vīra sānsoli piedot neizdodas, labāk ir izbeigt šādas attiecības. Tas jūs atbrīvos no vainas apziņas, dusmām, aizvainojuma un strīdiem. Ja jums ir kopīgi bērni, tad mīlošs tēvs tāpat būs gatavs iesaistīties viņu audzināšana. Bet, ja vīrietis ģimenes vērtības nesaskata arī bērnos, tas jums dos iespēju dzīvē satikt tādu cilvēku, kam šīs vērtības būs cienījamas.

Ja jūs nespējat sānsoli piedot, bet paliekat attiecībās ar vīru, tad tieši bērni kļūs par ģimenē valdošo emociju upuriem. Nenodariet to viņiem.

Vai saglabāt ģimeni?

Tomēr, ja jūs esat izlēmusi, ka dosiet savam vīrietim otru iespēju, pirmais, ar ko ir jāiemācās tikt galā – izsāpēt sāpes un emocijas, lai par to vairs neatcerētos. Lai arī cik sāpīgi, tomēr šis gadījums ir jāatstāj pagātnē, aiz melnas svītras, un vairs nekad to nedrīkst atcerēties. Pretējā gadījumā attiecības izjuks dēļ nemitīgiem strīdiem un “nepiedotām” lietām. Ir ļoti svarīgi izvairīties no pārmetumiem un “zāģēšanas”, jo tieši šie faktori bieži arī ir krāpšanas iemesls.

Galvenie jautājumi, uz kuriem jums jārod atbildes ir:
1) Kas viņu neapmierināja jūsu attiecībās?
2) Kāpēc viņš meklēja attiecības ar citu sievieti?
3) Kādēļ viņš nepamet ģimeni?

Taču galvenais jautājums ir cits – vai vīrietis spēs mainīties un nepievils vēlreiz jūs. Ja jūs esat izrunājušies, un viņš apgalvo, ka vēlētos ģimeni saglabāt, jums kopīgi ir jāatrod risinājumi visām tām problēmām, kas iepriekš ir kļuvušas par iemeslu, kāpēc viņš uzsāka attiecības ar citu sievieti. Nekādā gadījumā nedrīkst “visu aizmirst” un “sākt no sākuma”. Šādā gadījumā vīrietis tikai iegūs pārliecību, ka krāpšana bija labs veids kā “restartēt” jūsu attiecības.

Lai attiecības varētu turpināties pēc krāpšanas, jāmainās ir abiem partneriem un jārūpējas par pozitīvu atmosfēru ģimenē. Jo tango dejo pārī.

LA.lv