Kokteilis
Baudi

Vinnija Pūka maģiskais spēks: satiec viņu filmā0

Publicitātes foto

Marka Fostera “Kristofers Robins” ir filma visai ģimenei, un pēc tās noskatīšanās rokas pašas vien stiepsies pēc Aleksandra Milna lieliskās grāmatas.

Dažkārt, lai izvērtētu dzīves prioritātes, pietiek satikt kādu vecu draugu. Tieši tā arī notiek ar Kristoferu Robinu, kurš, ikdienas rutīnas nogurdināts, nejauši nokļūst sava mīļā lāča Vinnija Pūka sabiedrībā. Un noguris viņš ir pamatīgi, turklāt arī iecerētās brīvdienas nākas atlikt, lai strādātu, citādi Robina kolēģi zaudēs darbu, un to viņš nevēlas pieļaut.

Bet tikšanās ar Pūku pēc tik daudziem gadiem ir jocīga. Lācis palicis tas pats mīļuma un nevainības iemiesojums, kurš, par spīti zāģu skaidām savā galvā, ik pa brīdim izteic pa kādai pērlei, taču Kristofers Robins no sapņotāja un delvera pārvērties par nožēlojamu pieaugušo, kuram nav laika ne pašam sev, ne jautrībai un smiekliem, un piedzīvojumiem. Tāpēc viņam jāļaujas notikumiem, un kopā ar vecajiem draugiem Sivēntiņu, Tīģeri, Pūci, ēzelīti Ī-ā – viņš vēl nekad nav bijis tik drūms! –, Kengu un mazulīti Rū, kā arī Trusīti Kristofers Robins atgriežas bērnības pasaulē, kad debesis bija zilākas un smaids – pa visu seju.

Marks Fosters ar ģimenes filmu žanru ir labi pazīstams. Pasaules slavu ieguvis ar drāmu “Monstru balle” (2001), viņš uzņēma saldsērīgo ģimenes filmu “Meklējot Nekurzemi” (2004), kurā atklāts Pītera Pena tapšanas stāsts, un, darbojies dažādos žanros un ar dažādiem panākumiem, viņš atkal attapies bērnu literatūras klasikā. “Kristofers Robins” ir ļoti britiska filma, kaut arī tā producēta ASV, un, apvienojot grāmatas motīvus ar oriģināldarbu, tā ierakstās Disneja franšīzē par Pūka piedzīvojumiem un atklāj, kas gan īsti ir Kristofers Robins.

Jūens Makgregors ir šīs filmas zvaigzne, un viņš nekļūst ne muļķīgs, ne pārspīlēti aizrautīgs, sarunājoties ar animētajām rotaļlietām, un viņam lemts izdzīvot gan kara laika šausmas, gan pēckara optimismu, gan nemitīgo strādāšanu. Reālisms ņem virsroku pār Milna varoņu gaitām, un skopā emocionalitāte laikam norakstāma uz ieturēto britu rēķina, taču autori nodrošinājušies gan ar nostalģiju, gan jokiem un labi nolasāmu morāli, kuru sapratīs arī kino mākslā aci un ausi jau ietrenējis bērnudārznieks.

“Kristofers Robins”/”Christopher Robin”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Marks Fosters
  • Lomās: Jūens Makgregors, Heilija Etvela, Ortons O`Braiens, Rodžers Eštons-Grifitss, balsis ieskaņojuši Džims Kamingss, Breds Gerets, Niks Mohameds, Pīters Kapaldi, Sofija Okonedo, Tobijs Džonss
  • Skatāms Latvijas kinoteātros no 19.oktobra

Filmas reklāmas rullītis:

LA.lv