Kokteilis
Mīli

Viņi nebaidījās izlīst no skapja. Slavenākie geji un lesbietes Latvijā un pasaulē0

Foto – Leta, Facebook.com

Kamēr Latvijā joprojām seksuālo minoritāšu pārstāvji lielākoties slēpjas skapjos un savu patieso seksuālo orientāciju atklāj vien retais, pasaulē slavenību atzīšanās, ka viņi ir homoseksuāli orientēti, vairs nav nekas neparasts vai pārsteidzošs. Tiesa, ne mazums ir arī tādi, kuri atzīst, ka ir biseksuāli – viņus interesē gan sievietes, gan vīrieši.

Mūsdienās visizplatītāko jēdzienu “homoseksualitāte” 1869. gadā ieviesa austriešu-ungāru izcelsmes rakstnieks un tulkotājs Karols Marija Benkerts jeb Kertbenijs, šādi apzīmējot jūtas vai seksuālu tieksmi pret sava dzimuma cilvēkiem.

Atēnu filozofs un viens no rietumu filozofijas pamatlicējiem Sokrats, itāļu gleznotājs Leonardo da Vinči, īru rakstnieks, dramaturgs un dzejnieks Oskars Vailds, krievu komponists Pēteris Čaikovskis, angļu fiziķis, matemātiķis, astronoms, dabas filozofs, alķīmiķis un teologs Sers Īzaks Ņūtons, Maķedonijas Aleksandrs jeb Aleksandrs Lielais, Krievijas imperators Pēteris Lielais, Anglijas karalis Ričards Lauvassirds… tie ir tikai daži vēsturiskie personāži, par kuriem zināma viņu homoseksuālā orientācija. Un izrādās, ka arī pasaulē zināmākais izslavētais brunču mednieks Džakomo Kazanova labprātāk skrējis pakaļ puišu biksēm.

Latvijā nojauš par daudziem, atzīstas – vien retais
Latvijas slavenākās lesbietes neapšaubāmi ir bijusī Dailes teātra aktrise Ieva Pļavniece (38) un viņas draudzene Anamika Goldberga, kuras šogad svinēs laulību piecu gadu jubileju un jau kādu laiku mitinās saulainajā Spānijā. Jāpiebilst, ka Anamikai ir divi pieauguši bērni – dēls Ričards (19) un meita Samanta (17) no pirmās laulības. Savulaik Ieva Pļavniece nenoliedza, ka viens no iemesliem aiziešanai no Dailes teātra bijusi arī viņas seksuālā orientācija, kā dēļ bijušas problēmas ar karjeras izaugsmi, jo daži režisori uzskatījuši, ka viņa nespēs nospēlēt patiesas jūtas ar vīrieti.

Savukārt 2005. gadā salaulājās juriste Evita Goša (38) un bijusī olimpiete, septiņcīņniece Līga Kļaviņa (37). Abu bērna Niko Marisa, kuram šogad tiks svinēta sešu gadu jubileja, tēvs ir homoseksuāli orientētais slavenību frizieris Pērs Bogomazovs (41).

Skandālu ne tikai Latvijas, bet arī pasaules politikā pirms vairākiem gadiem izraisīja Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (44) atzīšanās sociālajā tīklā “Twitter”: “Esmu lepns, ka esmu gejs”. Vēl neviens politiķis vai ministrs valsts vēsturē savu netradicionālo seksuālo orientāciju nebija paudis publiski.

Par homoseksuāli orientētiem sevi atzinuši arī žurnālists Kārlis Streips (57), kurš jau no 16 gadu vecuma nav slēpis savu netradicionālo seksuālo orientāciju, divu bērnu tēvs, mācītājs, kurš gandrīz pirms desmit gadiem pameta Latviju un šobrīd dzīvo Lielbritānijā – Māris Sants, dziedātājs Ainars Bumbieris (29), astrologs un psihoterapeits Andis Geste, pirmais “Misters Latvija” ieguvējs, trīs meitu, kuras dzimušas pirmajā laulībā, tēvs Vilnis Solovjovs (46), modes blogeri Deniss Ševeļovs un Jaroslavs Barišņikovs.

Biseksualitāti savulaik atzinis modes mākslinieks Dāvids un radio geiša Ieva Adamss. Un ir, protams, daudzi, par kuriem visi zina vai nojauš, bet kuri paši oficiāli sevi nav atzinuši par homoseksuāli orientētiem. Starp tiem ir gan mūziķi un aktieri, gan literāti un citas radošas personības.

Šonedēļ tapa zināms, ka jau pirms gada laulības gredzenus ar savu komandas biedri, amerikānieti Andželu Tisdeilu mijusi bijusī Latvijas izlases basketboliste Sabīne Niedola (26).

Foto – Facebook.com

Mūziķi homoseksuāļi neiztiek bez skandāliem
Pēc pāris gadu attiecībām šonedēļ gredzenus mija deviņgadīgo dvīņu – Valentino un Mateo – tēvs, puertorikāņu dziedātājs un aktieris Rikijs Mārtins (46) un Zviedrijas kurdu mākslinieks Džeivans Jozefs. Tieši Džeivana mākslas darbi bijuši par pamatu tam, lai abi iepazītos. Dziedātājs Rikijs Mārtins par savu homoseksualitāti pirmo reizi paziņoja 2010. gadā.

#AllBlack #TimeisUP #GoldenGlobes

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Feliz Año Nuevo de los Martin-Yosef ? ??☀️?

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

?☀️?

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

70. gados par homoseksuālistu kļuva grupas “Queen” līderis Fredijs Merkūrijs (1946 – 1991), kurš mira no AIDS un dzīves laikā atzina, ka tomēr ir biseksuāli orientēts. Lai gan dzīves laikā viņam bijuši simtiem seksuālo partneru, tuvākie zinājuši teikt, ka patiesībā neremdinātība seksā bijusi bēgšana no vientulības. Interesanti, ka arī amerikāņu dziedātājs Ādams Lamberts (36), kurš savulaik ieguva 2. vietu šovā “American Idol” un šobrīd koncertē kopā ar grupu “Queen”, izpildot viņu hitus, ir homoseksuāli orientēts.

@josephsinclair grooming: @kittylee_mua

A post shared by ADAMLAMBERT (@adamlambert) on

Photoshop Phantasy (Photo @eastonschirra )

A post shared by ADAMLAMBERT (@adamlambert) on

Lai gan bijis vairākkārt precējies, tostarp ar rokenrola karaļa Elvisa Preslija meitu Lisu Mariju Presliju, triju bērnu tēvs, visu laiku veiksmīgākais izklaides biznesa pārstāvis, popmūzikas karalis, amerikāņu dziedātājs Maikls Džeksons, kurš no dzīves šķīrās 50 gadu vecumā, tomēr netika vaļā no homoseksualitātes zīmoga. Vēl vairāk – pār viņu nāca apsūdzības bērnu seksuālā izmantošanā viņa slavenajā rančo “Nekurzeme”.

Savu homoseksualitāti atzinis arī rokgrupas “R.E.M.” solists Maikls Staips (58), lai gan intervijās viņš sevi nesauc ar geju. “Man šķiet, ka šeit ir uzzīmēta līnija starp geju un homoseksuāli. Un es uzskatu, ka homoseksuālis raksturo kaut ko vairāk par gejiem.” Lai gan sākotnēji sevi dēvējot par biseksuāli, tomēr homoseksualitātē atzinies arī britu dziedātājs Mika (34).

Atklāts gejs visus gadus bijis viens no visu laiku veiksmīgākajiem solo māksliniekiem, angļu mūziķis Sers Eltons Džons (70), kurš kopā ar dzīvesbiedru Deividu Fernišu audzina divus dēlus – Zakariju (7) un Elaidžu (5), kurus laidusi pasaulē surogātmāte. Ievērību izpelnījies arī fakts, ka mūziķis nolēmis savus bērnus atstāt bez miljoniem vērtā mantojuma. Savulaik skandālu konservatīvo kristiešu vidū izpelnījās Eltona Džona teiktais žurnālā “Parade”, ka Jēzus bijis līdzjūtīgs, ārkārtīgi inteliģents gejs, kurš izpratis cilvēces problēmas. “Kad viņu sita krustā, Jēzus piedeva cilvēkiem, kas to darīja. Jēzus gribēja, lai mūs vadītu mīlestība un piedošana. Es nezinu, kādēļ cilvēki ir tik nežēlīgi.” Uz to kristiešu organizācijas vadītājs atbildējis, ka Bībele vēsta, ka Jēzus bija bez grēka, un tas izslēdz homoseksuālismu.

Warms my heart ❤️? @davidfurnish #BackToSchool

A post shared by Elton John (@eltonjohn) on

Savu homoseksualitāti atzinusi arī amerikāņu dziedātāja Melisa Eteridža, jaunais un talantīgais britu dziedātājs Sems Smits (25), kurš atklājis, ka nekad neuzstāsies Krievijā, jo viņam nav pieņemama valdības attieksme pret homoseksuālisma jautājumiem. Savukārt astoņdesmitajos gados populārais britu dziedātājs Bojs Džordžs (55) pavēstījis, ka viņam bijis seksuāls sakars ar amerikāņu dziedātāju Prinsu, ko gan pēc laika viņš atsaucis. Ekstravagantais Džordžs savu laiku pasēdējis arī Lielbritānijas cietumā. Viņam tika piespriests 15 mēnešus ilgs cietumsods par to, ka savā dzīvoklī dziedātājs bija turējis verdzībā kādu norvēģi Odenu Karlsenu, ar ko bija iepazinies caur geju portāliem.

Merry Christmas!

A post shared by Melissa Etheridge (@melissa_etheridge) on

What is this thing? Lol! @kevanfrost

A post shared by Boy George (@boygeorgeofficial) on

Pirms vairāk nekā gada 53 gadu vecumā no sirds mazspējas aizsaulē aizgāja grieķu izcelsmes angļu dziedātājs Džordžs Maikls, kuram līdz pat pēdējam dzīves mirklim līdzās bija mīļotais vīrietis Fadijs Favazs. Savulaik viņš atzinis: “Kādu laiku es apsvēru biseksualitātes ideju, tomēr, kad parādījās runas par AIDS, es nevarēju gulēt ar sievieti, iepriekš viņai nepasakot, ka esmu gulējis arī ar vīriešiem. Galu galā mana tieksme pret sievietēm nebija pietiekami spēcīga, lai būtu vērts sevi mocīt ar šāda veida sarunām, tāpēc es vienkārši izlēmu atvadīties no sievietēm,” atklāj Maikls. Jāteic biseksualitātē atzinušās arī amerikāņu dziedātājas Keša, Lady Gaga, Fērdžija un Mailija Sairusa, kā arī īru dziedātāja Šaineda O’ Konora.

Holivudas aktieri naski uz viendzimuma attiecībām
Pirms pāris mēnešiem pēc apsūdzības par seksuālu uzmākšanos zēniem, savu homoseksualitāti atzinis amerikāņu aktieris, seriāla “Kāršu nams” zvaigzne Kevins Speisijs (58). Atzīstot, ka viņam bijušas attiecības gan ar sievietēm, gan vīriešiem, viņš turpmāk tomēr nolēmis dzīvot kā gejs.

Filmas “Mana labākā drauga kāzas” zvaigzne, Madonnas draugs angļu aktieris Rūperts Everets (58) atzīst, ka būt homoseksuālim Holivudā nav viegli un, iespējams, tieši savas seksuālās orientācijas dēļ viņš nekad nevarētu būt Džeimss Bonds. “Diemžēl esmu viens, bet esmu pārāk noguris kam citam, un būt par geju ir jauna vīrieša spēle. Tagad neviens mani negrib. Gejiem un sievietēm ir viena kopīga īpašība – abi pēc 42 gadu vecuma kļūst neredzami,” tā kādā intervijā izteicies aktieris.

Pirms pāris gadiem ar savu ilggadējo partneri Raineru Andersenu (53), ar kur romantiskas attiecības vienojušas jau teju 15 gadus, salaulājās seriāla “Alias” zvaigzne, populārais kanādiešu aktieris Viktors Garbers (68).

Maui Christmas to all. @rainerarts @cw_legendsoftomorrow

A post shared by Victor Garber (@therealvictorgarber) on

Vanity Fair Oscar Party 2016 @markseliger @vanityfair @vfphoto @rainerarts

A post shared by Victor Garber (@therealvictorgarber) on

Slavenais britu aktieris Sers Īens Makkelens (78), kurš pazīstams kā “Gredzenu pavēlnieka” labais burvis Gendalfs un “X-cilvēku” Magneto savu seksuālo orientāciju publiski atklāja pirms 20 gadiem. Pats, būdams vairāku Šekspīra lugu aktieris, viņš britu laikrakstam “The Daily Mail” izteicies, ka pats Šekspīrs bez šaubām bijis gejs, norādot, ka viņa lugās starp vīriešiem pastāv īpašas, manāmi seksuālas jūtas..

King Lear. 2017. Chichester. Photo Manuel Harlan

A post shared by Ian McKellen (@ianmckellen) on

Had a lovely time in #kewgardenslondon with my friend Michael Cashman

A post shared by Ian McKellen (@ianmckellen) on

Desmit gadu laulību jubileju šogad svinēs viens no slavenākajiem lesbiešu pāriem – amerikāņu komiķe un televīzijas sarunu šova vadītāja Elena Dedženeresa (59) un aktrise, seriāla “Alija Makbīla” zvaigzne Porša de Rosi (44).

Starp populārākajam aktrisēm lesbietēm jāmin Holivudas zvaigzne Džodija Fostere (55), kura savu seksuālo orientāciju atklāja pirms trīs gadiem “Zelta globusu” pasniegšanas ceremonijā, saņemot Sesila de Mila balvu par mūža ieguldījumu. Pirms trīs gadiem Fostere apprecējās ar fotogrāfi Aleksandru Hedisoni. Pirms tam vairāk nekā 20 gadus viņu saistīja attiecības ar Sidniju Bernardu. Fosterei ir divi dēli – Čārlijs un Kits.

Pirms vairāk nekā pieciem gadiem populārā seriāla „Sekss un lielpilsēta” aktrise, Mirandas lomas atveidotāja Sintija Niksone (51) apprecējās ar ilggadējo partneri Kristīni Marinoni. Pāris uzsāka attiecības 2004. gadā un 2011. gada sākumā Marinoni laida pasaulē partneru kopīgo dēlu Maksu Elingtonu Niksonu-Marinoni. Niksonei ir vēl divi bērni no iepriekšējās laulības ar Deniju Mozesu.

Starp homoseksuāli orientētiem aktieriem jāmin arī Zaharijs Kvinto, kas skatītājiem vislabāk pazīstams kā Sailers populārajā seriālā “Izredzētie. Pasauli glābjot” (“Heroes”) un Spoks 2009. gada kinolentē “Zvaigžņu ceļš” (“Star Trek”); seriāla „Radīti skatuvei” zvaigznes Džeina Linča un Kriss Kolfers; seriāla “Detektīve Veronika Marsa” aktieris Džonatans Benets (37); filmas “Džuno” zvaigzne aktrise Elena Peidža (30).

Merry Christmas from our family to yours…

A post shared by Jonathan Bennett (@jonathandbennett) on

Pēc četrpadsmit gadus ilgām attiecībām savu mīļoto vīrieti Todu Spievaku pērn apprecējās seriāla „Lielā sprādziena teorija” aktieris Džims Pārsons (44). Savukārt viens no slavenākajiem geju pāriem, kas audzina dvīņus, ir amerikāņu aktieri Nīls Patriks Hariss (44, seriāls “Kā es satiku jūsu māti”) un Deivids Bartka. Dvīņi Hārpere un Gideons piedzima 2010. gadā, un bērnus iznēsāja surogātmāte.

Jau pāris gadus romantiskas attiecības vieno seriāla “Amerikāņu šausmu stāsts” aktrisi Sāru Polsoni (43) un leģendāro aktrisi Holandi Teilori (74).

Someone made us.

A post shared by Sarah Paulson (@mssarahcatharinepaulson) on

Any questions?

A post shared by Sarah Paulson (@mssarahcatharinepaulson) on

No filter @emmaroberts ??and my love #holland taylor

A post shared by Sarah Paulson (@mssarahcatharinepaulson) on

Seriāla “X-faili. Slepenās lietas” zvaigzne, amerikāņu aktrise Džiliana Andersone (49) atzinusies, ka skolas gados viņai bijušas ilgas attiecības ar meiteni un viņai vēl joprojām patīkot “eksperimentēt ar sievietēm”. Viņa ir bijusi divreiz precējusies un šobrīd ar visiem trim bērniem dzīvo Lielbritānijā. Savu biseksualitāti atzinušas arī aktiera Džonija Depa bijusī sieva, aktrises Ambera Hērda (31), Andželīna Džolija (42), un seriāla “Beverlihilsa 90210” zvaigznes, aktiera Braiena Ostina Grīna sieva, aktrise Megana Foksa (31), kuru ģimenē aug trīs bērni.

LA.lv