Kokteilis
Mīli

Viņi atzīstas jeb kāpēc veiksmīgi vīrieši apprec “pelēkās peles”0

Foto: Unsplash

Daudzas sievietes bieži apskauž savas kolēģes vai pat draudzenes, kuras vienmēr izskatās stilīgi apģērbušās, koptas, pilnas šarma un spēju savaldzināt jebkuru vīrieti. Tomēr, kad runa ir par kāzām, vīrieši par savām dzīvesbiedrenēm bieži izvēlas nevis tās, kas bijušas ļoti pamanāmas skaistules, bet tās, kuras mēdza dēvēt par “pelēkajām pelēm”. Psihologs Vladimirs Klimovs skaidro, kāpēc bieži vien tā notiek.

Krāšņais konfekšu papīrītis

Bieži notiek tā, ka skaistas un spilgtas sievietes tā arī paliek vientuļas. Laiks iet, bet vīrietis, kas būtu gatavs atdot viņai savu sirdi uz mūžiem, neatrodas. Vīrieši izrāda uzmanību, sajūsminās, aicina uz randiņiem, uzsāk romantiskas attiecības, bet precēt… neprec. Tā vietā viņi veido ģimenes ar sievietēm, kuras, varētu teikt, “neizlec” no pūļa un nepiesaista apkārtējo uzmanību ar savu izskatu vai izturēšanos. Kāpēc tā notiek? Psihologs skaidro: vīrieši zemapziņā baidās no skaistām un efektīvām sievietēm. “Protams, mūs saista šādas meitenes, tas ir instinktīvi. Visiem zināms, ka izvēloties konfekti, pirmām kārtām, uzmanība tiek pievērsta papīrītim, kādā tā iesaiņota, bet bieži vien izrādās, ka pati konfekte nemaz tik garšīga nav. Tāpat arī šādā situācijā: bieži ārišķīgais skaistums ir vienīgais šo sieviešu “trumpis”, bet vīrietim, lai viņš apprecētu sievieti, svarīgas ir daudz būtiskākas lietas!”

No kā baidās vīrieši?

Kā skaidro psihologs, viens no galvenajiem iemesliem, kā dēļ viņi neprec sievietes – skaistules ir bailes no krāpšanas. Stiprais dzimums baidās, ka sieviete ar spilgtu ārieni nemitīgi piesaistīs citu vīriešu uzmanību un pie pirmās iespējas aizies pie bagātāka, veiksmīgāka un visādi citādi “labāka” vīrieša.

“Daudzi vīrieši ir pārliecināti, ka skaista sieviete nespēj ilgi būt uzticīga. SKaistums vīriešiem bieži asociējas ar krāpšanu un vieglprātību. Mūsu uztverē skaistule vienmēr būs prasīga un kaprīza. Un mēs baidāmies, ka agri vai vēlu nespēsim apmierināt viņas prasības.”
Visiem zināms, ka skaistums prasa ieguldījumus. Lūk, vīrieši arī baidās, ka nespēs uzturēt šādu sievieti: frizieris, kosmētiskās procedūras, atpūta ārzemēs, jauni apģērbi, dārgas izklaides un daudz kas cits – ne katrs vīrietis var atļauties regulāri šādus tēriņus. “Protams, sākumā vīrietis no visiem spēkiem cenšas šīs vēlmes apmierināt, bet vēlāk saprot, ka viņa statuss to īsti neatļauj. Vīrieša pašvērtējums nokrītas mīnusā. Tāpēc, ieskatoties nākotnē, mēs uzreiz izvēlamies dzīvesbiedreni, kas būs mums “pieejamāka” – to, ar kuru kopā esot nevajadzēs tērēties pāri saviem līdzekļiem, lai saglabātu attiecības.”

Cita galējība – skaistules, kuras ir spējīgas nodrošināt pašas sevi. Vīrietis domā: “Ja jau viņa ir tik pašpietiekama, kam es esmu viņai vajadzīgs? Tāpēc, mīļās sievietes, nebaidieties būt vājas, parādiet, ka jums ir nepieciešams vīrieša stiprais plecs. Tas vīrietim liks justies vajadzīgākam. Katrā no mums mīt bruņinieks, kas vēlas rūpēties par savu princesi.”

Neieciklējies uz savu skaistumu!

Ko darīt sievietēm, kas ir izskatīgas, bet joprojām vientuļas? Vai patiešām nav ne mazākās iespējas nodibināt ģimeni? Psihologs iesaka visām tām sievietēm, kas ir ar spilgtu ārieni, “nepārforsēt” šajā jautājumā.

“Reālajā dzīvē visi parametri, ko meklē sev vīrietis savā ideālajā sievā, ir ļoti nosacīti. Bieži vīriešiem patīk viens tipāžs, bet iemīlamies mēs pavisam citās sievietēs. Kā tas notiek – grūti pateikt, jo īstu mīlestību izskaidrot nav iespējams. Dzīvē bieži gadās tā, ka skaistule ar ideālu figūru paliek vientuļniece savas augstprātības dēļ vai sarežģītā rakstura, bet meitene ar lieko svaru apprecas un dzīvo laimīgu ģimenes dzīvi ar vīrieti, ko citas sauc slepus sauc par Alēnu Delonu, un viss tikai āpēc, ka viņa zina, kā pareizi jāizturas pret vīrieti. Pilnīgi droši varu apgalvot, ka ārējais skaistums nav laimes ķīla. Neieciklējaties uz savu skaistumu, esiet gudrākas un centieties būt īstākas!” – saka psihologs.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: kura dvēseles puse tevī ir dominējošā – gaišā vai tumšā?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Megana Mārkla draudzenes kāzās kārtējo reizi rupji pārkāpusi karaliskās ģimenes etiķeti
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latviešu fotogrāfs – starp TOP 100 labākajiem kāzu fotogrāfiem pasaulē: “Tev ir jāsajūt, ka tūlīt kaut kas notiks!”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Visbiežāk cilvēki kļūdās, šķirojot dažādos plastmasas atkritumus
48 minūtes
LE
LETA
Dabā
Dienas vidū gaisa temperatūra valstī no +6 līdz +19 grādiem
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Apsvērs iespēju 2 eiro piemiņas monētām noteikt lielāku tirāžu
8 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Ne katru konfliktu var iesaldēt
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
7 stundas