Nepatīkamā situācijā nonācis svarcelšanas treneris, pasaules čempions svarcelšanā un olimpiskais medaļnieks Viktors Ščerbatihs. Pēc piecu gadu kopdzīves pirms diviem gadiem sportists šķīrās no savas 2012. gadā dzimušās meitas Tatjanas mātes – dizaineres Marijas Afanasjevas. Kā vēsta žurnāls “Kas Jauns”, lai gan līdz šim sportists godīgi maksājis prasīto, meitas māte viņu iesūdzējusi tiesā par uzturlīdzekļu nemaksāšanu.

Pirmā tiesa sēde bija paredzēta 12. janvārī, bet lēmums netika pieņemts, tāpēc tiesas sēde pārcelta uz nākamo mēnesi. Kā žurnālā atzīst sportists, sākotnēji, uzzinājis par prasības celšanu, viņš domājis atbildēt ar pretprasību, bet tagad vairs nav par to pārliecināts.

Viktors Ščerbatihs ir gatavs piekāpties bijušās dzīvesbiedres prasībām, ja vien viņa piekristu Viktora prasībām attiecībā uz tikšanās iespējām ar meitu. “Tādas tiešas konkurences sportā man ir bijis pāri galvai. Tur bez tās nekur, taču sportā tai ir cits – pozitīvs – raksturs. Bet konkurēt par bērnu… Tā nav labākā konkurence, tādā es nevēlos iesaistīties. Tā – kā sportā – neved uz goda pjedestālu. Tieši pretēji – bērns tiek pamests zem tā pjedestāla… Tāpēc, ja vien būs iespējams, mēģināšu iet citu, nevis tiesāšanās ceļu. Cīnīšos ne savā, bet gan meitas labā.”

Vaicāts, kādēļ šīs attiecības nav izdevušās, sportists atklāj: lai gan viņam bijusi izcila mamma, kurai par godu meitai dots Tatjanas vārds un izcils treneris, tomēr ir lietas, ko var dot tikai tēvs, kā viņam nav bijis. “Kad kaut kas dzīvē sāk jukt un brukt, bijušajam sportistam un cīnītājam, kas ir izgājis caur uguni un ūdeni, ir grūti saprast, kāpēc… Jā, ir neziņa, ir neizpratne, kā tagad dzīvot, kā rīkoties, kā cīnīties. Bet es zinu, ka izcīnīšu arī šo cīņu un tikšu uz priekšu arī kā cilvēks.”