Liepājas pludmalē 3. un 4. augustā astoto reizi norisināsies “Summer Sound” festivāls, kurā šogad uzstāsies amerikāņu rokgrupa “Goo Goo Dolls”, britu rokgrupa “Coasts”, vācu dīdžejs “Alle Farben”, lietuviešu mūziķis “Daddy Was a Milkman” un daudzas pašmāju grupas un mākslinieki.

No pašmāju mūziķiem festivālā uzstāsies “Musiqq”, Gacho, Aija Andrejeva, “Labvēlīgais tips”, “Dzelzs vilks”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Rīgas Modes”, Igo, Justs, “Sudden Lights”, “Chris Noah”, Marta Ritova, “Astra The 22’s”, “Riga Reggae” un daudzi citi.

Pirmo reizi “Summer Sound” festivālā divu dienu garumā muzikālu baudījumu piedāvās “I Love You” skatuve ar vairākām grupām no Latvijas, kaimiņvalstīm, kā arī Izraēlas un Zviedrijas. Festivāla apmeklētājus priecēs “Čipsis un Dullais”, “Inokentijs Mārpls”, “Soundarcade”, “Židrūns”, “The Bongo Club”, “Garbanotas Bosistas”, “The Bad Tones”, “Múr”, “Bucharest”, “PODRUGA” un ar dejām – DJ Uldis Rudaks. “Strādājam, lai festivālu padarītu vispusīgāku un sniegtu muzikālo baudījumu dažādu mūzikas stilu klausītājiem. “I Love You” ierakstu kompānija un skatuve ir pazīstama daudziem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tā teikt – pārbaudīta vērtība. Tā papildinās muzikālo piedāvājumu ar pašmāju alternatīvajām grupām un arī interesantiem ārvalstu māksliniekiem,” stāsta festivāla organizators Uldis Pabērzis.

Šogad arī “Radio SWH” skatuve “Priekšnams” ir piedzīvojusi pārmaiņas un kļuvusi par otro lielāko pludmales skatuvi, uz kuras uzstāsies “Singapūras Satīns”, “Fakts”, “Edavārdi”, “Colours of Bubbles”, “Andis Grīva ir WWMM”, Ozols ar grupu “Tehnikums” un “Priekšnama” jaunās grupas. “Šogad “Radio SWH” skatuvei “Priekšnams” ir jauns izaicinājums – vienkopus uz skatuves pulcēt gan jaunās grupas, gan jau populārus un pieredzējušus mūziķus. Jaunajiem māksliniekiem muzicēt vienā no Latvijas lielākajiem festivāliem ir liels piedzīvojums, īpaši, ja tā ir arī pirmā reize uz festivāla skatuves. Nav šaubu, ka ikviens, kurš kāpj uz “Priekšnama” skatuves, cer, ka tas būs piedzīvojums arī klausītājiem, jo varbūt pēc daudziem gadiem klausītāji ar lepnumu atcerēsies, ka bijuši klāt slavenas grupas pirmajā festivāla koncertā,” stāsta “Radio SWH” pārstāvis Vladis Goldbergs.

Šogad festivālā atgriezusies kino telts, kurā visa festivāla garumā tiks izrādītas Latvijas kino klasikas pērles: “Elpojiet dziļi”, “Mans draugs – nenopietns cilvēks”, “Sprīdītis”, “Emīla nedarbi”, “Tās dullās Paulīnes dēļ”, “Vajadzīga soliste”, aktuālās “Bize un Neguļa”, “Piejūras klimats”, “Seržanta Lapiņa atgriešanās”, “Sviests”, “Ceļojums uz Tukumu” un LKA studentu īsfilmas un citas. “Labi apzinoties, ka cilvēki nebrauc uz festivālu skatīties filmas, mēs tomēr gribam izmantot iespēju festivāla apmeklētājiem paplašināt savus pieredzes apvāršņus. Šogad kino teltī būs iespējams iepazīties ar latviešu kino dažādām paaudzēm. Kādam šī būs pirmā satikšanās ar latviešu kino klasiku, kādam – atkārtota, taču kino teltī būs iespējams uzlabot omu, atgūt spēkus, daudz smieties un uzzināt ko jaunu, it īpaši no studentu filmu klāsta, kas ir visnotaļ neparasts, neredzēts materiāls,” par filmu izvēli stāsta kino telts kuratore Agnese Logina.

Kad un kur?

  • 3. un 4.augustā Liepājas pludmalē
  • Biļetes Biļešu servisa kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 42 (2 dienu biļete); EUR 49 (2 dienu biļete ar telts vietu); EUR 100 VIP biļete; EUR 115 VIP biļete + autostāvvieta; EUR 7 telšu pilsētiņas biļete