Kokteilis
Stilo

Vienpadsmit lietas, ko nedara gudras sievietes pēc 45 gadu vecuma19

Foto – Fotolia

1. Ekonomēt uz sevi

Nevar nepiekrist apgalvojumam, ka sieviete ir jauna vienmēr, jebkurā vecumā. Sieviete nekļūst veca – cik gan daudz dziesmu, filmu un dzejoļu ir veltīti mūžīgajai, nevīstošajai sievietes jaunībai. Taču – lai to panāktu, jāpieliek nedaudz pūļu.

Šajā rakstā pastāstīsim, ko kategoriski nedrīkst darīt nobriedusi, pašpietiekama un pārliecināta sieviete, kurai ir nedaudz virs 45 gadiem.

Mēs saprotam, ka jums ir vīrs, bērni, suns, mājoklis un liela daļa algas aiziet ģimenei. Nākas ekonomēt, un, pirmkārt, uz sevi. Protams, radiniekiem un tuviniekiem jums nav žēl nekādas naudas. Bet! Mīļās dāmas – nedrīkst dzīvot tikai citu dēļ, dažkārt vajag iepriecināt arī sevi. Katru mēnesi pasniedziet sev kādu nelielu dāvanu – skaistas kurpes, blūzi, svārkus vai skaistuma salona apmeklējumu. Mēs esam pārliecināti, ka jūsu tuvinieki arī vēlas redzēt savu mammu, sievu, māsu skaistu, stilīgu un laimīgu.

2. Izvēlēties īsu matu griezumu

Kurš ir teicis, ka īss matu griezums padara jaunāku? Labi, kādu varbūt tas padara jaunāku, bet citu – tieši otrādi – vecāku. Pašlaik ir īstais laiks eksperimentiem ar frizūrām – pamēģiniet karē, pēc tam ataudzēt matus garākus, nokrāsot tos rudus vai veikt atsevišķu matu šķipsnu balināšanu vai nokrāsošanu kontrastējošās krāsās. Mati ir sievietes galvenā rota jebkurā vecumā, kāpēc gan tos uzreiz nogriezt?

Turklāt neaizmirstiet par ārstnieciskajām procedūrām matiem – izmantojiet termoaizsardzību un līdzekļus, kuri nav jāizmazgā, palutiniet matus ar barojošām maskām un regulāri apmeklējiet frizieri. Pareizi rūpējoties par galvas rotu, tā būs jūsu vizītkarte vēl vismaz 20 gadus.

3. Izvēlēties apģērbu kā vecenītei

Daļa sieviešu pēc 45 piepeši nolemj: viss, jaunība pagājusi, pietiek nēsāt šaurus džinsus un skaistus topus, pienācis laiks iegādāties bezformīgu pelēku mēteli, tumšus svārkus līdz grīdai un sintētisku blūzi ar dīvainu ziedu rakstu. Tagad mode nav domāta mums, bet tikai jaunām meitenēm. Mēs patiesi ceram, ka jums nav šādu domu, taču – ja jums ienāk prātā iegādāties izteikti kādu “pensionāres” apģērbu vai aksesuāru, uzreiz sev sakiet: “Stop! Atcerieties, ko saka par sievieti, kura sasniegusi 45 gadus?” Ka viņa ir dāma Balzaka vecumā.

4. Izvēlēties jauniešiem domātu apģērbu

Mēdz būt arī pretēja situācija: sākt ģērbties tā, it kā jums nesen būtu palikuši divdesmit gadu ar astīti. T-krekli ar muļķīgiem uzrakstiem, mini svārki, īsi sarafāni, topi virs nabas, legingi – šīs lietas nekad jūs nepadarīs jaunākas. Tieši otrādi tās uzsvērs neatbilstību starp jūsu vecumu un stilu.

Pusaudžu apģērbs jums ir pagātne – to vajag apzināties un pieņemt. Ticiet, jūs izskatīsieties simt reižu labāk, ja pārslēgsieties uz ieturētākiem un elegantākiem tērpiem. Jūs varat sekot visām vai gandrīz visām modes tendencēm un vienlaikus būt krāšņa, nobriedusi sieviete.

5. Nesekot modes tendencēm

Vēl viena izplatīta sieviešu pēc 45 gadiem kļūda ir vispār nesekot modei. Skaidrs, ka praktiski nav laika lasīt modes portālus un žurnālus, bet, neraugoties uz to, mēģiniet vismaz dažkārt pāršķirstīt izdevumus un vietnes par modi un stilu.

Turklāt lielākajai daļai modes tendenču nav vecuma ierobežojumu. Piemēram, šajā sezonā modernie džinsu svārki piestāvēs jebkurai sievietei. Tikai jūsu gadījumā labāk izvēlēties garumu līdz celim vai nedaudz zemāk. Un kā ar garu vesti? Protams, to var nēsāt gan 15, gan 80 gadu vecumā. Kurpes ar bārkstīm? Kāpēc gan nē!
Mode ir pieejama jebkurai sievietei.

6. Slēpt figūras trūkumus, bet neuzsvērt dotumus

Aizmirstiet par bezformīgu un maisveidīgu apģērbu. Ja jūs domājat: “Uzvilkšu balahonu un neviens nepamanīs manu vēderu vai platos gurnus”, jūs smagi kļūdāties. Bezformīgs apģērbs padara jūs līdzīgu rausītim vai lielam taisnstūrim. Jums jāprot ne tikai noslēpt figūras trūkumus, bet arī uzsvērt dotumus.

Slēpiet gurnus zem platiem midi svārkiem, izceliet vidukli ar platas vai šauras jostiņas palīdzību, nēsājiet piegulošas žaketes un blūzes ar V-veida izgriezumu. Radiet skaistus siluetus un demonstrējiet pavedinošas formas. Kad jūs pārstāsiet nēsāt “maisus”, apkārtējie noteikti ievēros, cik jūs esat pievilcīga un apburoša.

7. Nenēsāt apavus ar augstu papēdi

Ja vēl pirms pieciem gadiem jūs kurpēs ar 10 centimetru augstiem papēžiem devāties no mājām uz darbu, no darba uz bērnudārzu, no bērnudārza uz lielveikalu, no lielveikala uz mājām, bet tagad esat nolēmusi, ka papēži ir neērti, nepraktiski un vispār – kedas ir simtreiz labākas, situācija ir slikta.

Piekrītam – staigāt uz augstiem papēžiem katru dienu nevajag, taču jūsu garderobē ir jābūt vairākiem apavu pāriem uz papēžiem. Un tos valkāt vēlams ne tikai lielos svētkos. Izvēlieties kurpes uz stabila papēža no dabīgās ādas un nēsājiet tās vismaz reizi nedēļā (bet labāk biežāk).

8. Iegādāties lētu apakšveļu

Mums šķiet, ka jebkura sieviete var atļauties sev 3-5 komplektus labas apakšveļas. Lai to nav 10 vai 20, toties ideāli. Pareiza apakšveļa modelē un nostiepj figūru. Un – ja jums nav brīvu līdzekļu, lai iegādātos “Victoria’s Secret” krūšturi, ielūkojaties demokrātiskāku, bet ne mazāk kvalitatīvu zīmolu veikalos.

9. Neiepazīties ar vecumam atbilstošām grima tehnikām

Diemžēl pēc 40 gadu vecuma mūsu āda mainās: parādās grumbas, pigmenta plankumi, tā kļūst pārāk sausa vai pārāk taukaina. Uzteicami, ja jūs regulāri apmeklējat kosmetologu un cīnāties ar novecošanas pazīmēm ar mūsdienīgām metodēm, piemēram, izejiet mezoterapijas vai fotoatjaunošanas kursus. Bet arī procedūras nespēj momentāni pārvērst jūs par 20 gadīgu skaistuli, un tas nozīmē, ka nepieciešams maskēt vecuma izmaiņas ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību.

Konsultējieties pie profesionāla vizāžista – viņš ieteiks, kādu kosmētiku izmantot jūsu vecumā, kā to nēsāt, ar ko papildināt kosmētikas maciņu, un ko no tā izņemt uz visiem laikiem. Iemācieties uzlikt pareizu grimu – izskatīsieties 10 gadus jaunāka.

10. Pārstāt rūpēties par savu ķermeni

Iedomāsimies tipisku gadījumu: sieviete, kas dzemdējusi trīs bērnus, pārstājusi rūpēties par savu ķermeni un no slaidās figūras vairs nav ne vēsts. Tagad sports viņai ir tikai pa televizoru. Uzmanību! Ja jūs šajā aprakstā atpazīstiet sevi, pienācis laiks aizdomāties.

Mēs neaģitējam jūs sēsties uz stingras diētas, dzert tikai ūdeni vai sākt nodarboties ar krosfitu. Taču pārstāt rūpēties par savu ķermeni, aizmirstot par fiziskajām aktivitātēm, tas ir noziegums pašai pret sevi. Fitness – tā ir kustība, veselība, labs noskaņojums. Atrodiet to, kas jums patīk – peldēšana, ūdens aerobika, joga, zumba, vienalga ko! Tikai divi treniņi nedēļā, un jūsu slaido figūru apskaudīs slinkās draudzenes, bet ķermenī parādīsies tāda enerģija, ka jūs spēsiet gāzt.

11. Aizmirst par veselību

Saistītie raksti

Lai būtu skaista un vesela, sievietei nepieciešams ne tikai nodarboties ar sportu, bet laiku pa laikam apmeklēt ārstu. Darbs, bērni, ekonomēšana uz sevi – jūs atliekat došanos uz poliklīniku līdz pēdējam, bet slēptu un neārstētu slimību dēļ jūs novecosiet ātrāk, nekā nepareizi ēdot vai nenodarbojoties ar fizisku slodzi.

Nododiet analīzes, apmeklējiet ģimenes ārstu, stomatologu, ginekologu vismaz reizi gadā un atcerieties reizi par visām reizēm: skaista sieviete ir vesela sieviete.

Avots: “fithacker.ru”

LA.lv