Gada izskaņā ar lielo svētku koncertu 29. decembrī “Arēnā Rīga” uzstāsies slavenā vācu sintpopa grupa “Alphaville”, kura šopavasar uz grupas 35 gadu jubileju izdevusi septīto grupas albumu “Strange Attractor”. Grupa, kas saviem klausītajiem dāvājusi tādus hitus kā “Forever young” un “Big in Japan”.

“Alphaville” ir atgriezusies ar jaunu, septīto studijas albumu “Strange Attractor”, kurš tika izdots šā gada pavasarī. Ar vislielāko nepacietību gaidītais un jaunu emociju pārpilnais albums beidzot ir iznācis par godu grupas 35 gadu pastāvēšanas jubilejai. Jaunajā albumā ir 13 ziemas, un tas faniem ir pieejams ne tikai CD formātā, bet arī vinila platē, kura tiek pasniegta 2LP formātā ar Mariana Golda autogrāfu. Plates gan ir dārgas un ierobežotā skaitā. Grupa 35 pastāvēšanas gados izdevusi septiņus albumus, bet ar nelieliem izņēmumiem grupai vidēji gadā ir ap 30 līdz 40 koncerti visā pasaulē. Grupa apceļojusi pasauli vismaz 20 reižu. “Ceļošana un koncerti man ir ļoti svarīgi. Tie mani iedvesmo, kā arī vieno grupu un mūsu komandu. Pēc visiem šiem kopā pavadītajiem gadiem es viņus visus uztveru kā ģimeni,” stāsta M. Golds.

“Alphaville” radās 1982. gadā, ko dibināja Marians Golds un Bernhards Loids un kas ir viena no veiksmīgākajām 80. gadu vācu muzikālajām apvienībām. Īsā laikā grupa guva pasaules slavu pateicoties diviem nemirstīgiem 1984. gada hitiem – “Big in Japan” un “Forever Young”. Jaunie domubiedri pēc pārliecības bija ultraradikāli sociāldemokrāti, kurus pārņēmusi ideja darīt pasauli skaistāku, iedvesmojot to ar mūziku. Grupas nosaukums sākumā bija “Forever Young” un tikai nedaudz vēlāk tika pārdēvēts šodien visiem zināmajā vārdā “Alphaville”. Arī tam, kā radās šis nosaukums, ir savs īpašais stāsts. Būdami īsti kino un jo īpaši zinātniskās fantastikas kino cienītāji, grupas dalībnieki ilgi nevilcinājās un pieņēma nosaukumu “Alphaville”, par godu iemīļotajai “Jaunā viļņa” klasiķa Žana Lika Godāra kinolentei “Alphaville”, kura iznāca uz pasaules kinoekrāniem 1965. gadā un ieguva 15. Berlīnes kinofestivāla “Zelta lāci”.

Arī nākamie grupas hiti “Sounds Like a Melody”, “Jet Set” un “Dance With Me” iekaro klausītāju sirdis. Pirms kādiem septiņiem gadiem grupas līderis M. Golds teica: “Es sevi neuzskatu par mūziķi, bet gan par mūzikas mīļotāju.” Droši vien daudzi fani sev jautā, kā tad pie M. Golda atnāk dziesmas, kā tās rodas. “Man tā aizvien ir neizprotama mīkla. Ja es sāktu analizēt, tas, visticamāk, sagrautu manu radošo devumu,” atzīstas grupas līderis.

Šie leģendārie vācu romantiķi, ir vieni no nedaudzajiem “New Wave” varoņiem, kas nav zaudējuši ne savu enerģētiku, ne skaņas kvalitāti. Sajust dzīvā izpildījuma maģiju var tikai, atnākot uz koncertu un klausoties, kā dzied Marians Golds. Viņa balss esot tikpat tīra un dzidra kā jaunībā.

 

29. XII 19.30 “Arēna Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 25,60 – 70,60