Kokteilis
Dzīvo

Vienkārši padomi, kā atgriezt dzīvību sausām un sasprēgājušām lūpām0

Publicitātes foto

Sniegs, vējš un aukstums mums liek ne tikai no skapja tālākā stūra izvilkt visbiezāko mēteli un ietīties šallēs, kā eskimosam, bet arī īpaši piedomāt par mūsu ādas, matu un vispārējo ķermeņa veselību.

Viena no vislielākajām problēmām tieši aukstajā periodā, nenoliedzami ir sausas, sasprēgājušās un ārkārtīgi jutīgas lūpas, kuras nebūt neizskatās skaisti un neliek mums justies patīkami. Kādēļ tieši ziemā tā notiek un ko darīt lietas labā?

Sāksim ar to, ka sausas, sasprēgājušas un sāpīgas lūpas var veidoties jebkurā gada laikā, neatkarīgi no tā, kādi laika apstākļi valda aiz loga. Svarīgi atcerēties, ka to kopšanai jāpievērš tikpat liela uzmanība, kā vasarā, tā arī ziemā. Kādēļ tā? Mūsu lūpās nav tauku dziedzeru, kas spētu tās pasargāt, līdz ar to, tās nepārtraukti tiek pakļautas apkārtējās vides negatīvajai ietekmei – UV stariem, vējam, lietum un pastāvīgam aukstumam. Tādēļ, ja tās netiek pienācīgi koptas, mums nākas maksāt pārāk dārgi.

Noteikti sāc ar labu un kopjošu lūpu balzamu. Izvēlies tādu, kura sastāvā ir efektīvi mitrinātāji, piemēram, vazelīns. Tas lūpu plānajā ādā lieliski “ieslēgs” mitrumu, turklāt tas nav alerģisks. Tāpat vari izvēlēties produktus, kuru sastāvā ir kumelītes, kas aizsargā un alveja, kas mitrina. Ja neesi alerģiska, meklē produktus, kuru sastāvā ir dabīgie mitrinātāji, kokosriekstu eļļa, mandeļu eļļa vai šī sviests.
Nekādā gadījumā neaizmirsti par saules aizsardzību arī ziemā. Tādēļ izvēlies tādus kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā jau ietverts SPF jeb saules aizsargfaktors.

Arī secībai un biežumam kādā klāj balzamu, ir liela nozīme. Noteikti to dari pirms tam, kā lūpām uzkrāsosi lūpu krāsu, īpaši, ja tā ir matējoša. Lai lūpas būtu pasargātas pēc iespējas ilgāk, kopšanas līdzeklis dienas laikā jāatjauno vismaz astoņas reizes. Ja lūpas jau kļuvušas sausas un rada nepatīkamas izjūtas, kopjošo līdzekli droši vari atjaunot ik reizi, kad jūti nepieciešamību. Lai to būtu vieglāk atcerēties, iegādājies vairākus sev tīkamus balzamus un turi tos sev pa rokai – blakus gultai, somiņā vai jakas kabatā. Tā noteikti neaizmirsīsi par to lietošanu. Pirms dodies pie miera, klāj uz lūpām nedaudz intensīvāku kopšanas līdzekli. Nakts laikā lūpas vēl labāk uzsūks tai nepieciešamo un kļūs mitrinātākas, un maigākas.

Jāteic, ka lūpu balzams nebūs vienīgais glābiņš, lai lūpas uzturētu skaistas, maigas un mitrinātas. Svarīgs ir dienā uzņemtā šķidruma daudzums. Ne jau velti mums ik dienas tiek atgādināts, ka ūdens ir mūsu dzīvības un skaistuma pamats. Ja mūsu ķermenī trūkst šķidruma, tas dehidrējas jeb zaudē mitrumu, kas noved pie galvas sāpēm, ādas problēmām, un, protams, sausām un sasprēgājušām lūpām. Tādēļ noteikti savā ikdienā neaizmirsti par pienācīgu ūdens daudzumu.

Ziemas laikā īpašs bieds mūsu lūpām ir iekštelpas, kurās aktīvi darbojas radiatori un sildītāji. Tie gaisu padara sausu, līdz ar to cieš arī mūsu lūpas. Ja ir iespēja, telpās noteikti nodrošini gaisa mitrinātāju.

Nekādā gadījumā nelaizi savas lūpas! Kaut arī tā šķiet lieliska doma, lūpu laizīšana patiesībā visu padara vēl sliktāku. Siekalām nožūstot, lūpām tiek atņemts mitrums vairāk, nekā dots. Tā vietā izvēlies lūpu balzamu. Ja ir iespēja, noteikti iegādājies kādu intensīvi mitrinošu masku no biocelulozes, kuras sastāvā ir hialuronskābe un citi mitrinoši komponenti.

Tāpat nekādā gadījumā nedrīkst no lūpām plēst atmirušo ādu. Tā ir pārāk delikāta un plāna, un tādā veidā tu visu tikai pasliktināsi. Tās var sākt asiņot, sāpēt un iekaist vēl vairāk.

Atceries, ka tad, ja lūpas jau ir sausas, abrazīvus kopšanas līdzekļus noliec malā. Ļauj, lai tās atgūstas un atkal kļūst veselas un skaistas.

LA.lv