16. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” vienīgajā koncertā Baltijas valstīs uzstāsies amerikāņu uzlecošā popmūzikas zvaigzne, čelliste un dziedātāja Kelsija Lu. Koncerta viesi – Latvijas grupa “Ezeri”. Koncerts norisināsies “Ambiente skatuves “Tīrkultūra” Balto sesiju ietvaros.

“Ambiente skatuves “Tīrkultūra” Balto sesiju laikā klausītāji tiek aicināti izbaudīt unikālu atmosfēru un muzikālas nianses, atklājot jaunus, tīrus mūsdienu kultūras avotus. Koncertu sērijas skatuve veidota mākslas galerijas balto sienu estētikā, uzsvaru liekot uz mākslinieku muzikālo sniegumu un klātbūtni.

Klasisku muzikālo izglītību saņēmusī čelliste, multiinstrumentāliste un dziedātāja Kelsija Lu (27) ir viena no pēdējā laika redzamākajām popmūzikas personībām, kuras vārds arvien biežāk minēts mūzikas un kultūras medijos “Pitchfork”, “Dazed”, “Vogue” un “V Magazine”. Uzmanības centrā viņa nokļuvusi pēdējos trīs gados. Mūziķe atpazīstamību guvusi, sadarbojoties ar pasaulslaveniem māksliniekiem Lēdiju Gagu, Solanžu un Devu Hainzu jeb “Blood Orange”. Nesen viņa paziņojusi par gaidāmo koncertturneju kopā ar neatkārtojamo Neni Čeriju.

Kelsija Lu izpilda mūziku, kuru jau kopš 16 gadu vecuma raksta pati. 2016. gadā ierakstu firmas “True Panther Sounds” paspārnē klajā nāca viņas debijas mazalbums “Church”, kam 2018. gadā sekoja singli “Due West” un “Shades of Blue”. Māksliniece turpina darbu pie jauna albuma, kas dienasgaismu ieraudzīs šogad.

Kelsijas Lu dziesmu īpašo skanējumu rada pašas sarakstītās čella partijas, kā arī gaišais, eņģeliskais dziedājums, ko mēdz raksturo pat kā transcendentālu un ēteriski apgarotu. Viņas mūzika ir arī izteikti ritmiska un aizrautīga ar spēcīgi sajūtamu R’n’B un gospeļu mūzikas ietekmi.

Ciklā “Ambiente skatuves Tīrkultūra” līdzās pasaules māksliniekiem tā veidotāji vēlas izcelt arī latviešu mūzikas tīrradņus, tādēļ pirms Kelsijas Lu dzirdēsim latviešu muzikālo apvienību “Ezeri”, kas uzskatāma par vienu no interesantākajām grupām, kas pēdējos gados parādījusies pie Baltijas mūzikas pasaules apvāršņa. “Viņu skanējums ir enerģētisks, zinātkārs, reizēm neparasts, bet vienmēr – harmonisks. Visplašāko mūzikas žanru iedvesmota – no eksperimentālās elektronikas līdz folkmūzikai –, grupa “Ezeri” cenšas atklāt jaunus muzikālus risinājumus un nenogurstoši meklē jaunus ceļus, kā atklāt noslēpumaino mūzikas fenomenu,” tā par “Ezeriem” vēsta pasākuma rīkotāji.

Kad un kur?

  • 16. martā plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
  • Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 12 un 15

Video “Due West”: