Kokteilis
Baudi

VIDEO: varēs baudīt kino vakaru ar sarkanvīnu un olīvām0

Publicitātes foto

22. martā kinoteātrī “Kino Bize” gaidāms Argentīnas filmu dubultseanss. Kā pirmo plkst. 18:00 demonstrēs režisora Lukasa Valentas Rinnas (Lukas Valenta Rinner) dzēlīgo satīru “Tikumīga sieviete” (Los decentes), bet turpinājumā plkst. 20:00 varēs noskatīties Luisa Ortegas (Luis Ortega) krimināldrāmu “Eņģelis” (El Angel), kas brīvi balstīta patiesos notikumos. Starp seansiem būs iespēja baudīt sarkanvīnu un olīvas.

Argentīna ir viena no raženākajām Dienvidamerikas filmu darinātāju valstīm, no kurām pirmā laimējusi divas Kinoakadēmijas balvas: 1986. gadā ar Luisa Puenso (Luis Puenzo) vēsturisko drāmu “Oficiālā versija” (La historia oficial) un 2010. gadā ar Huana Hosē Kampaneljas (Juan José Campanella) krimināldrāmu “Noslēpumi viņu acīs” (El secreto de sus ojos). Režisors Armando Bo (Armando Bó) 1958. gadā satricināja Argentīnas bijīgo katoļu sabiedrību ar tā saucamā “sekspluatācijas” žanra filmu “Pērkons starp lapām” (El trueno entre las hojas), kurā nekautrīgi atainots aktrises Isabelas Sarli (Isabel Sarli) pilnīgi atkailinātais ķermenis, viņai rāmi plunčājoties ezerā.

2016. gadā uzņemtā Lukasa Valentas Rinnas “Tikumīgā sieviete”, kura tiks izrādīta kā pirmā no dubultseansa filmām, ar kailskatiem nekādā mērā vairs neskopojas. Galvenā varone Belēna nesen ir uzsākusi mājkalpotājas gaitas kādā ekskluzīvā un noslēgtā Buenosairesas dzīvojamo māju rajonā. Kā drīz vien atklājas, šajā kopienā ir iekārtojusies nūdistu-svingeru komūna, kurai pievienojas arī Belēna. Sieviete dzīvo dubultu dzīvi – pusi dienas uzkopj tenisa kortus un gādā našķus saimniekiem, bet otru – apmeklē tantras nodarbības, iepazīst savu ķermeni un ar biedriem kareivīgi iestājas par savām vērtībām.

Kadrs no filmas “Tikumīgā sieviete”
Publicitātes foto

Otrā Argentīnas kino vakara filma “Eņģelis” Buenosairesas bagātnieku villu apkaimē piedāvā pilnīgi citādu rosību. 17 gadus jaunais Karlitoss ielaužas turīgu ļaužu namos, tos bezrūpīgi izlaupot un ātri vien iesaistoties arvien nopietnākos noziegumos. Viņam piemīt nevainīga bērna valdzinājums, kas maskē viņa ļaunās nodarības. Ņemot vērā, ka filma balstīta bēdīgi slavena laupītāja Karlosa Rovledo Puča (Carlos Robledo Puch) dzīvē, šis stāsts jau kopš 20. gs. 70. gadiem radījis lielu rezonansi, tirpas un mulsinošu kņudoņu sabiedrībā. LKA “Nacionālas filmu skolas” topošā absolvente Paula Lozda norādīja, ka arī šī filma skatītājā modina baudpilnu novērotāju.

Kadrs no filmas “Eņģelis”
Publicitātes foto

Kinoteātra “Kino Bize” Argentīnas kino vakars 22. martā vienā pilsētā apvieno dažādu laiku notikumus, dubultas dzīves, vuārismu un mērenu kaislību, kas Argentīnas kino nerimstoši “uzpeld” jau kopš pagājušā gadsimta vidus.

Video ieskats Lukasa Valentas Rinnera filmā “Tikumīga sieviete”:

Video ieskats Luisa Ortegas filmā “Eņģelis”:

Filmas tiks izrādītas spāņu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 19. līdz 26. jūlijam: kādas vēlmes piepildīsies?
2 dienas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus tu negribētu redzēt starp saviem kolēģiem
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Kalnciema kvartālā notiks “The Bad Tones & Egomašina” bezmaksas koncerts
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 49 minūtes
LE
LETA
Latvijā
LKS valdes locekli VDD tur aizdomās par komunistiskā genocīda publisku noliegšanu 1
1 stunda
LE
LETA
Kultūra
Rundāles pili UNESCO sarakstam varētu pieteikt nākamā gada septembrī
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
3 stundas