Kokteilis
Baudi

VIDEO: Uz lielajiem ekrāniem Kannu kinofestivālā plašu ievērību guvusī filma “Aukstais karš”0

Publicitātes foto

No 7. decembra kinoteātrī “Splendid Palace” būs skatāms poļu režisora Pavela Pavlikovska (Pawel Pawlikowski) kolorītais stāsts “Aukstais karš”, kas Kannu kinofestivālā izpelnījies kino elites ovācijas.

Publicitātes foto

“Aukstais karš” nav no tām filmām, kuras aizmirstas brīdī, kad izej no kinoteātra. Grūtais un līkumainais divu cilvēku ceļš vienam pie otra neskatoties uz nežēlīgo laikmetu, gadiem un robežām – neatstās vienaldzīgu.

Publicitātes foto

Zulu (Joanna Kuliga) un Viktoru (Tomašs Kotos) saista tik spēcīga mīlestība un kaisle, ka visas pilsētas, kurās viņi tiekas, pagaist, un kļūst tikai par dzelzsbetona šķērsli, kas neļauj būt kopā. Kad viņi tiekas, nav nozīmes morāles normām vai laulāto attiecībām ar citiem partneriem. Viņi pārkāpj noteikumus un atsakās tiem pakļauties – mīl, dejo, ir greizsirdīgi un aizmirst visu. Paliek tikai viņi, kaisle un mūzika. Poļu dziesmu, Parīzes šansonu un amerikāņu džeza pavadītajā, ļoti intīmajā stāstā jaušama izsmalcināta spēles un noskaņojumu gaisotne.

Publicitātes foto

Šis ir otrais P. Pavlikovska darbs pēc neticamajiem “Idas” panākumiem – 2015. gadā filma saņēma “Oskaru” kategorijā “Labākā ārzemju filma”. Nevaldāmas kaislības apdvestā mīlas drāma “Aukstais karš” ir daudz personiskāks režisora projekts, to papildina viņa paša biogrāfijas detaļas. Režisors veltījis savu kinodarbu vecākiem, kuru dzīve līdzinās filmas varoņu liktenim.

Publicitātes foto

Iepazīstinot ar savu pēdējo veikumu, režisors atzinis, ka viņam ļoti nozīmīgs ir mīlestības un jūtu nianšu patiesums, kā mūsdienās trūkst: “Mūsdienu pasaulē ir daudz trokšņa un bieži vien bezjēdzīga tehnoloģiska spožuma. Pēckara Eiropa manī nemodina nekādu sentimentu, bet man šķiet, ka tad jūtas bija daudz tīrākas, dziļākas un skaidrākas,” teicis P. Pavlikovskis.

Pazīstamais poļu režisors dzīvo un strādā Lielbritānijā, bet panākumus un pasaules slavu guva tikai tad, kad pievērsās savai tautai un sāka smalkjūtīgi stāstīt par tās vēsturi. Vēl viena P. Pavlikovska melnbaltā filma kandidē uz Amerikas kinoakadēmijas balvu.

Video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: TV šova dalībnieks Vitālijs “iespiests stūrī” atzīstas vēl lielākos melos līgaviņām – patiesībā viņš nemaz nav brīvs vīrietis!
6 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 4 zodiaka zīmju pārstāvji, kuros vienlaicīgi mīt divas personības
19 stundas
AG
Alise Grieze
Kokteilis
Tavs un mīļotā dzimšanas datums norāda: cik saderīgs pāris jūs esat un kāda būs jūsu nākotne
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība dod zaļo gaismu teritoriālās reformas turpināšanai
51 minūtes
LE
LETA
Dabā
Arī tuvākajā diennaktī vietām gaidāms stiprs lietus un krusa
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polijā atceras PSRS agresiju
59 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Krievijā noticis sprādziens centrā, kas glabā Ebolas un baku vīrusu paraugus
9 minūtes