Kokteilis
Baudi

VIDEO: sāpes un slava pasaulslavena režisora, Antonio Banderasa un Penelopes Krūzas acīm0

Foto: ekrānuzņēmums

Personiski motīvi caurauž Pedro Almodovara jaunākās filmas “Sāpes un slava” scenāriju. Tās pirmizrāde notika Kannās, kur filma kandidēja uz “Zelta palmas zaru”, un Spānija to izvirzījusi “Oskara” nominācijai.

Salvadora Mallo karjera ir nonākusi neapskaužamā strupceļā, un tā vietā, lai ko darītu tās labā, viņš gremdējas pagātnē un mēģina savilkt rēķinus ar notikumiem, kurus vēl joprojām nespēj izdzēst no savas ikdienas. Māte, kura viņu vienmēr sargājusi – arī par spīti nabadzībai un vīra solījumiem par skaisto nākotni –, pirmā mīlestība un sastapšanās ar cilvēku, kas nozīmē tik daudz, taču no viņa dzīves bijis izslēgts vairākus gadu desmitus, – šie cilvēki un notikumi vēl jo­projām ir tik spilgti un klātesoši, ka Mallo dzīvē neatliek vietas nekam citam.

Taču, lai vismaz tiktu galā ar neskaidrībām kino jomā, Salvadors nolemj apmeklēt aktieri, kurš slavens kļuva viņa filmā, taču abu nesaskaņas liedza tiem komunikāciju gadiem ilgi. Nu, kad šķiet, ka jāatrisina tas, kas vēl joprojām sāp, viņš dodas pie Alberto, un abu sarunas, kas notiek apreibinošu vielu ietekmē, paver citus skatpunktus, sniedz citas atbildes un vēl arī iedvesmu, kaut arī ir skaidrs, ka no sevis neaizbēgsi. Salvadora ceļojumos viņš pats sev ir vislabākais ceļabiedrs.

Pedro Almodovara rokraksts nav sajaucams, un tas, ka viņš atkal devis vārdu Antonio Banderasam un Penelopei Krūzai, kārtējo reizi apliecina šīs spāņu kino trīsvienības spēku. Taču Almodovars neizmanto slavas spēku, viņš pārliecina ar meistarību, kas šļācas no krāsainās vides, nabadzības, Madrides līkumotajām ieliņām un Salvadora iespaidīgās gleznu kolekcijas. Tā apņem asprātīgajos dialogos un neparedzamajā stāstījumā, tā lien laukā no daudzajiem līmeņiem, ar kuru palīdzību Almodovars atklāj Salvadora stāstu, dodams izaicinošu platformu Antonio Banderasam, kurš, jau pasen kā zaudējis latino sekssimbola lomu, pievērsies nopietnai aktierspēlei.

Saistītie raksti

Pedro Almodovars kacina skatītāju, jo apzinās, ka pēdējais vārds vienmēr piederēs režisoram, un ļauj vilkt paralēles ar Federiko Fellīni “Astoņarpus” (1963). Viņš spēlējas ar vietām, laiku (pagātne, tagadne), vietu (realitāte, fikcija, atmiņas), ar varoņiem un viņu domām, uzbūvēdams kārtējo darbu, kas, visticamāk, neapputēs plauktā, bet ļausies viņa rokraksta izzināšanas studijām ne tikai kino skolās vien. Krāsains, komisks, dramatisks, uz zoba velkošs un aizraujošs – Almodovars kā allaž ir savā elementā.

“Sāpes un slava”/ “Dolor y gloria”

  • Spānija, 2019
  • Režisors: Pedro Almodovars
  • Lomās: Antonio Banderass, Penelope Krūza, Hulieta Serrano
  • No 8. novembra kinoteātros

Filmas treileris:

LA.lv