Kokteilis
Baudi

VIDEO: Rīgā ieradīsies skandalozais Igaunijas reperis Tomijs Kešs0

Publicitātes foto

Sestdien, 21. decembrī, koncertzālē Palladium uzstāsies skandalozais reperis Tommy Cash. Tomijs tiek salīdzināts ar Die Antwoord un Little Big, viņa klipus nerāda bērniem, viņa stils šokē. Viņa hits Little Molly ir skatīts 10 miljonus reižu Youtube platformā, WINALOTO — 7 miljonus reižu, duetā ar Little Big — Give me your money — 55 miljonus reižu.

Rīgā Tomijs prezentēs albumu «¥€$» un izpildīs arī jaunas dziesmas. Te būs viss – sākot ar etnomotīviem ar hardbass līdz hip-hopam Danny Brown stilistikā. Pēdējā gada laikā Tommy Cash ir uzstājies ar saviem šoviem Londonā, Parīzē, Berlīnē, Budapeštā, Varšavā un Krievijā. Šie koncerti tika pilnībā izpārdoti. Rīgā jūs gaida pārsteidzošs šovs ar spožiem vizuālajiem un audio efektiem.

Publicitātes foto

Viņš tiek uzskatīts par Dienvidāfrikas grupas Die Antwoord idejisko sekotāju. Paper Magazine, Clash Magazine un Q Magazine ir nodēvējuši viņu par viņa paša “postmoderno mītu tumšo lordu”, “īstenu autoru”, bet viņa daiļradi uzskata par “motivējošu”. Viņš pats ir pārgalvīgs jokdaris, kas izceļas ar ārkārtīgu šokēšanu. Mākslinieka klipi un dziesmas izsmej žanra šablonus, bet dzīvās uzstāšanās ir tikpat foršas kā viņa radošie studijas darbi. Par to pārliecināties varēs, apmeklējot Tomija Keša koncertu Palladium koncertzālē – 21. decembrī.

“Repa Salvadors Dalī”, igaunis Tomijs Kešs, ir iekarojis publiku daudzās Eiropas pilsētās ar savu šovu. Albums ¥€$ “norauj jumtu”, tas nav ierobežots laika rāmjos un apsteidz savu laiku skaņas ziņā. Pēc paša Tomija Keša vārdiem, publika vēl nav dzirdējusi neko tamlīdzīgu. Albums tika laists klajā 2018. gadā, bet Rīgā reperis uzstāsies ar albuma ¥€$ dziesmām pirmo reizi.

Savdabīgais reperis Tomijs Kešs – jauna vizuālā māksla

Publicitātes foto


Mākslinieka daiļrade ir nedaudz izaicinoša sterilam galerijas “baltajam klubam”. Fanu skaits galvenajai postpadomju telpas repa zvaigznei nepārtraukti pieaug. Visi, kurus aizrauj viņa mūzika, atsakās pakļauties apkārtējai pasaulei un vispārpieņemtajām normām.
Vissavdabīgākais reperis atrodas starp bērnību, kura tika pavadīta nelielā krieviski runājošā Tallinas mikrorajonā, un moderno mākslu. Šāds divu dažādu “pasauļu” salikums ir ļāvis māksliniekam izveidot otro albumu ¥€$. Tajā ir iekļautas 11 foršas dziesmas. ¥€$ ir kļuvis par albumu mūziķiem.
Albuma tapšanā ir piedalījušies daudzi izpildītāji: Boys Noize (ASAP Rocky, HEALTH, Erol Alkan), Amnesia Scanner (FKA Twigs, David Byrne), A. G. Cook (PC Music, Charli XCX) un Danny L Harle (Charli XCX, Caroline Polachek, Nile Rodgers).

Saistītie raksti

Unikāls autorstils, konceptuālisms un ārpusžanru mūzika padara Tommy Cash par vienu no spožākajiem modernā repa izpildītājiem. Neskatoties uz ekscentriskumu un sarkastisko tekstu pasniegšanas formu, visas Tommy Cash dziesmas ir par nopietnām lietām, tajās nav parodijas. Mākslinieks izceļas ar ironiju un dziesmu izpildīšanu angļu valodā ar izteikti slāvisku akcentu. Tommy Cash radošās iedvesmas avots ir amerikāņu aktieris un dziedātājs Džonijs Kešs, kura uzvārdu viņš ir izmantojis sava pseidonīma tapšanā.
Igauņu reperis rada modernu muzikālo mākslu, un pieskarties tai var mākslinieka dzīvās uzstāšanās laikā.

Biļetes jau ir pieejamas Biļešu Serviss kasēs.

Koncerta sākums – 20:00. Pirms Tomija Keša uzstāšanās publiku iesildīs DJ Nikola Negorod no Rīgas. Pēc koncerta notiks after-party par kulta vietu kļuvušajā mākslas telpā Autentika.

TOMMY CASH mūzikas klips dziesmai “Little Molly”:

LA.lv
LE
LETA
Kokteilis
Grupa “Purple Negative” nodod klausītājiem pirmo videoklipu
6 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Tiek pārcelts “The Neighbourhood” koncerts
6 stundas
IP
Inga Prūse
Kokteilis
Sportiski, glīti, bagāti. Pelnošāko Latvijas basketbolistu jaunākā topa virsotnē – Porziņģis ar teju 15 miljoniem eiro
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām”
6 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kurucu turpina “svaidīt” no komandas uz komandu
35 minūtes