Rīgā atgriežas pie mums jau vairākkārt koncertējušais britu–zviedru duets “Hang Massive”, lai 9. aprīlī sniegtu priekšnesumu koncertzālē “Palladium”, iepazīstinot ar grupas jaunāko veikumu – albumu “Luminous Emptiness”. Šajā reizē koncerts būs baudījums ne tikai ausīm, bet arī acīm – mūziku papildinās īpašas vizualizācijas.

Savdabīgā instrumenta henga skanējums var atgādināt gan arfu un kristāla ērģeles, gan klavieres un ģitāru, zvaniņus un reizēm pat cilvēka balsi. Tas ir jaunās paaudzes perkusiju instruments, kas ārēji atgādina nelielu citplanētiešu lidaparātu, bet izvilināt skaņas no šī brīnuminstrumenta iespējams dažādos veidos. Piemēram, spēlējot ar pirkstu galiem, plaukstām vai to malām. Unikālais sitaminstruments sastāv no divām savienotām metāla puslodēm, un galvenais ir tas, ka tā spēlēšanai nepastāv nekādi noteikumi, viss, kas nepieciešams, ir rokas un, protams, mūzikas mīlestība.

Latvijas publikai jau pazīstamie “Hang Massive” ir drosmīgi improvizatori un vienlaikus pārliecināti profesionāļi. Denijs Kads un Markuss Ofbīts muzicē kopā jau gandrīz desmit gadus – viņi satikās 2010. gadā Indijā, slavenajā radošo garu un meklētāju tikšanās vietā Goa, kur kopā izveidoja grupu, radot hipnotisku, atmosfērisku mūziku, ko ieskaņoja pirmajā albumā “Beats For your Feet” (2012), kurā ietverta arī 2011. gadā publicētā kompozīcija “Once Again”, kas mūzikas video vietnē “You Tube” sasniedza vairāku desmitu miljonu skatījumu skaitu, nesot grupai ievērojamu popularitāti. Kopš tā laika duets veiksmīgi uzstājas visā pasaulē. Vīri smalki jūt, ko varētu dēvēt par klātesošo “enerģētiku”, un uzlādē koncertā klātesošos ar gaidītām vibrācijām. Viņu mūziku par interesantu uzskata gan tas nelielais cilvēku loks, kuri jau sen aizraujas tieši ar henga bungām, gan tie, kuri “garāmejot” ievērojuši mūziķu sniegumu dažādos pasākumos.

Jaunākais grupas albums “Luminous Emptiness” (“mirdzošais tukšums”) nāca klajā 2018. gadā un ir ieskaņots, atgriežoties Indijā, Goa pilsētā. “Ideāla vieta, lai koncentrētos albumam iedvesmojošā atmosfērā,” tā vietas izvēli komentē pati grupa.

Kad un kur?

  • “Hang Massive” koncerts – 9. aprīlī plkst. 19.30 “Palladium Rīga”
  • Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 30–130

Video “Hang Massive” – “The Secret Kissing of the Sun and Moon”: