Aizvadītajā nedēļā 2017. gada labākais Eiropas vīnzinis Raimonds Tomsons kopā ar pasaules sprinta rekordistu un Olimpisko čempionu Useinu Boltu degustēja šampanieti bezsvara stāvoklī, tādējādi kļūstot par pirmo vīnzini pasaulē, kurš degustējis šampanieti šādā veidā. Projektu “Mumm Grand Cordon Stellar” šampanietis G.H. Mumm īstenojis sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru un pieredzējušo franču astronautu Žanu Fransuā Klervuā (Jean-François Clervoy) un SPADE dizaina aģentūras dibinātāju Oktāviju de Gaulu (Octave de Gaulle), kurš ir speciālists kosmosā lietojamo objektu izveidē.

Publicitātes foto

Projekta “Mumm Grand Cordon Stellar” ietvaros trīs gadu laikā, veicot neskaitāmus pētījumus un eksperimentus, ir radīts īpašs G.H. Mumm šampanietis, ko ir iespējams baudīt, atrodoties bezsvara stāvoklī. Radītā šampanieša pamatā ir “Mumm Grand Cordon cuvée”, kas putu veidā iepildīts īpaša dizaina pudelē, tādējādi ļaujot to baudīt bezsvara stāvoklī.

Atverot pudeli, no tās izpeld šampanieša putu burbuļi, kuri lido pa gaisu. To baudīt ir iespējams no īpaši šim procesam izgatavotām G.H.Mumm glāzēm, ar kurām putu burbuļi viegli jānotver. Latvijas labākais vīnzinis Raimonds Tomsons, izturot īpašu atlasi un sagatavošanos, bija viens no pirmajiem, kuram bija iespēja izbaudīt unikālo pieredzi.

“Tik ekstrēmos apstākļos viss šķiet citādāks. Ķermenis pilnībā zaudē savu svaru, bet maņas kļūst īpaši jutīgas. Baudot “Mumm Grand Cordon Stellar” bezsvara stāvoklī, oža nav iesaistīta un tādējādi pieredzēta pilnīgi citāda smalka vīna sajūta. Īpaši sensacionāla ir tieši garšu buķete, sajūtas ir kā iekožoties sulīgā ābolā” par pieredzēto stāsta restorāna “Vincents” vīnzinis Raimonds Tomsons.

Viņš piebilst, kaAtrodoties bezsvara stāvoklī, šampanietis no pudeles izpeld putu veidā. Baudīšanas mirklī tas pārtop par šķidrumu un tiek atbrīvoti ļoti piesātināti aromāti. Šī pieredze nav salīdzināma ar  šampanieša baudīšanu gravitācijas apstākļos. Atrodoties bezsvara stāvoklī ir iespējams iegūt “Mumm Grand Cordon cuvée” vispilnīgāko pieredzi.”

2017. gada Eiropas labākais vīnzinis Raimonds Tomsons atklāj, ka ar “Mumm Grand Cordon Stellar” viņš esot piedzīvojis ko pavisam neaizmirstamu un var droši apgalvot, ka vīns vairs nekad negaršos kā iepriekš.

Video: