Kokteilis
Baudi

VIDEO: pirmoreiz Latvijā viesosies dziesminieks Mets Saimonss0

Publicitātes foto

4. decembrī Rīgā koncertzālē “Palladium” uzstāsies populārais Ņujorkas dziesminieks Mets Saimonss. Viņa pirmais koncerts Latvijā notiks mākslinieka jaunākā albuma “After The Landslide” koncerttūres ietvaros un būs viens no 37 koncertiem Eiropas valstīs.

Savienotajās Valstīs dzimušais un dzīvojošais mūziķis, dziedātājs un multiinstrumentālists Mets Saimonss pirmos panākumus muzikālajā karjerā guva nevis Amerikā, bet Eiropā, Nīderlandē.  Sākotnēji viņa dziesmas guva atsaucību digitālajā vidē, kam sekoja daži nelieli koncerti, un tad pēkšņi burtiski vienā naktī Mets kļuva slavens. Kādā no šiem koncertiem viņu pamanīja lielākā nīderlandiešu televīzijas kanāla producente, un jau nākamajā dienā Mets nonāca šīs valsts “X faktora” žūrijā kā viesis.

Meta Saimonsa kompozīcija “With You” kļuva par vienu no visvairāk pārdotajām “iTunes” dziesmām Nīderlandē 2013. gadā, pārspējot “The Lumineers” kompozīciju “Ho Hey” un Keitijas Perijas “Roar”. Viņa otro studijas albumu “Catch and Release” mūziķis sarakstīja trīs nedēļās un tā ietvaros sadarbojas ar sešiem dažādiem producentiem ASV un Eiropā. “Katram ir jāizmanto tie elementi, kas viņam doti, un jācenšas no tiem izveidot kaut ko nozīmīgu,” saka pats Saimonss.

Dziesminieka jaunākā albuma “After The Landslide” visvairāk pazīstamais singls “We Can Do Better” sasniedzis vairāk nekā 80 miljonus klausījumu straumēšanas vietnēs, divus mēnešus atradies “European Airplay” TOP 10.

Savukārt sadarbībā ar Eimiju Kuniju radītā kompozīcija “Amy’s Song” un tās populārais video, kas vēsta par mīlestību, pieņemšanu un vienlīdzību, atklāj dziļāku mūziķa dziesmu rakstīšanas motivāciju un vēl spēcīgāk nostiprināja Meta augošo karjeru. Tikmēr dziesma “Open Up” kļūst par vēl nākamo hitu.

“After The Landslide” ir līdz šim apjomīgākais, ambiciozākais un personiskākais albums, kam piedēvētas “Bon Iver” un Brūsa Springstīna daiļrades iezīmes. Šis albums skar mīlestību, zaudējumu, sēras un spēku, lai iepriekšminēto pārvarētu. Meta klavieru melodijas savijas ar vārdiem, kas runā par mūziķim svarīgiem dzīves notikumiem.

Saistītie raksti

Pats Mets par gaidāmo koncerttūri stāsta: “Esmu tik sajūsmināts doties šajā apjomīgajā turnejā. Ar patiesu nepacietību raugos uz iespēju viesoties virknē pilsētu, kur nekad neesmu uzstājies, kā arī atgriezties dažās vecajās, jau iemīļotajās. Jūs sagaida īpašs vakars ar eklektisku dziesmu sarakstu, kas aptver visus manus albumus. Uzstāšanās ir mana mīļākā nodarbe, tāpēc nevaru vien sagaidīt rudeni un daļu ziemas, ko pavadīšu Eiropā.”

Kad un kur?

  • Koncertzālē “Palladium” 4. decembrī plkst. 20:00
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 24–69

Dziesmas “Catch & Release” videoklips:

LA.lv
LE
LETA
Kokteilis
Grupa “Purple Negative” nodod klausītājiem pirmo videoklipu
7 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Tiek pārcelts “The Neighbourhood” koncerts
8 stundas
IP
Inga Prūse
Kokteilis
Sportiski, glīti, bagāti. Pelnošāko Latvijas basketbolistu jaunākā topa virsotnē – Porziņģis ar teju 15 miljoniem eiro
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu
26 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām”
1 stunda