Kokteilis
Baudi

VIDEO: neiespējami iespējamais – Čaikovskis “Dagamba” lielkoncertā0

Publicitātes foto

Par klasiskās mūzikas huligāniem dēvētā grupa “Dagamba” aicina uz vērienīgu koncertu, kas notiks 12. aprīlī “Arēnā Rīga”. Viņu jaunās koncertprogrammas “Dagamba feat Tchaikovsky” pamatā ir līdz šim nebijusi ideja savienot komponista Pētera Čaikov­ska romantisko melodiskumu ar rokmūzikas enerģiju, radot vēl neredzētu šovu.

Grupa “Dagamba”, kas klausītāju atzinību izpelnījusies ar saviem muzikālajiem eksperimentiem un spēju apvienot dažādus mūzikas stilus, viņu jaunākajā veikumā – tikko izdotajā grupas piektajā studijas albumā “Dagamba feat Tchaikovsky” – Pētera Čaikovska darbus miksē ar grupas oriģinālmūziku, pārkāpjot ierastos rāmjus un pārsteidzot ar žanru pretstatiem. Kā raksturo grupas pārstāvji, viņu izpildījumā Čaikovska klasiskie darbi ieguvuši jaunu, vitālu un dinamisku skanējumu.

“Čaikovska vārdā nosauktas ne tikai ielas vairākās pasaules valstīs, bet arī konservatorijas, koledžas, teātri, koncertzāles un pat simfoniskais orķestris. Čaikov­skis, viens no klasiskās mūzikas grandiem, ir klātesošs arī mūsdienās. Viņa mūzika tiek izmantota kino skaņu celiņos un datorspēlēs, savukārt baleta “Riekstkodis” apmeklējums Ziemassvētku laikā kļuvis par tradīciju daudzām ģimenēm visā pasaulē. Tāpēc mūsu jaunā programma ir sadarbības projekts ar lielo meistaru, it kā viņš pats jo­projām dzīvotu starp mums, tāpat kā dzīvo viņa mūzika,” skaidro grupas līderis Valters Pūce.

“Sākot darbu pie jaunās koncertprogrammas, atklājām, cik liels izaicinājums mums pašiem ir strādāt ar romantisko un satura piesātināto Čaikovska mūziku. Tajā ir emocionalitāte un melodiskums, savukārt “Dagamba” piešķir tai rokam raksturīgo dinamismu un ritmu,” atklāj grupas pianists Dainis Tenis.

Neilgi pirms koncerta grupa laidusi klajā Daces Pūces veidotu videoklipu “Black Swan”, kas sakņojas vienā no visu laiku izcilākajiem baletiem pasaulē – Pētera Čaikovska “Gulbju ezerā”. Mūzikā, saglabājot atsauces uz Čaikovska oriģinālo “Gulbja tēmu”, pievienotais jaudīgais ritms un elektroniskā čella skaņas mudina šo kompozīciju saistīt ar rokmūziku.

Visa koncertprogramma pārsteigšot ar atsaucēm uz baletiem “Gulbju ezers” un “Riekstkodis”, Pirmo klavierkoncertu un citiem Čaikovska zināmākajiem darbiem. Grandiozajā šovā piedalīsies arī slepenais viesis un, protams, pats Meistars. Tiesa, koncertprogrammā “Dagamba feat Tchaikovsky” neskanēs tikai Pētera Čaikov­ska darbi. Tie mijiedarbosies ar grupas oriģinālmūziku, kā komentē koncerta rīkotāji, “pārkāpjot klasiskos standartus un šķietami neiespējamo padarot iespējamu”.

Grupas dalībnieki atzīst – uzstājoties mājās, neizbēgami jūtams lielāks satraukums un saviļņojums, tāpēc, neskatoties uz uzkrāto pieredzi, grupa ļoti rūpīgi gatavojas gaidāmajam notikumam.

Kad un kur?

  • Koncerts “Dagamba feat Tchaikovsky” – 12. aprīlī plkst. 20.00
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 19,20–26,20

Video “Black Swan” – DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY:

LA.lv