Piektdien, 16. novembrī, plkst. 17.00 ar Ministru prezidenta Māra Kučinska, Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska un mūziķa Gata Irbes no projekta “MESA” klātbūtni tiks atklāts Ministru kabineta izgaismošanas projekts “Mosties!”.

“Valsts kanceleja piedalās gaismas festivālā “Staro Rīga” jau astoto gadu. Līdz šim īstenoti dažādi projekti, kur ar video stāstu starpniecību stāstām par demokrātiskas valsts vērtībām, cenšamies stiprināt iedzīvotājos valstiskuma apziņu un veicināt sabiedrības līdzdalību. Šogad, īstenojot projektu “Mosties!”, esam spēruši drosmīgu soli, lai vēl tiešāk demonstrētu Latvijas tautas izdošanos un ilgmūžību,” pauž Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Lai uzrunātu plašāku auditoriju un parādītu iedzīvotājiem, ka uzdrīkstēšanās ir latviešu panākumu atslēga, kopā ar Latvijā populāro hiphopa kultūras mākslinieku Gati Irbi ir radīta skaņas un gaismas instalācija uz valdības nama ēkas fasādes “Mosties!”.

Aicinām ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi piedalīties Ministru kabineta izgaismošanas projekta “Mosties!” atklāšanas pasākumā piektdien, 16. novembrī, plkst. 17.00 liepu alejā pretī Ministru kabinetam. Pasākumā paredzēta mediju dalība.

Jau vienpadsmito gadu gaismas festivāls “Staro Rīga” izgaismo galvaspilsētu, sveicot Latviju dzimšanas dienā. “Staro Rīga” laikā pilsētvidē aplūkojami unikāli gaismas mākslas objekti. Uz namu fasādēm, pilsētas laukumos un skvēros var apskatīt dažādās tehnikās veidotus mākslas darbus un gaismu izrādes, rosinot ieraudzīt pazīstamas Rīgas pilsētas vietas jaunā gaismā. Šogad gaismas festivāls “Staro Rīga” notiek no 16. līdz 19. novembrim, un tā tēma ir “Augšām cēlās gaismas pils”. Festivālu atbalsta Kultūras ministrija un Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska un mūziķa Gata Irbes video aicinājums apmeklēt atklāšanas pasākumu: