Trešās adventes, 16. decembra, vakarā TV3 tiešraidē norisinājās dziedošo talantu šova X Faktors fināls. Par Latvijas otrā X Faktora uzvarētāju kļuva dziedātāja Kattie no Baltkrievijas. Otrajā vietā ierindojās grupa “Baritoni”, bet trešajā vietā palika grupa “Radio Trio”.

Šovakar norisinājās Latvijas TV šova X Faktors fināls, kurā šova dalībnieki cīnījās par uzvaru un galveno balvu  – 10 tūkstošiem eiro un sadarbību ar kompāniju  Sony Music. Uz skatuves kāpa trīs jaunie mūzikas talanti – Kattie, “Baritoni” un “Radio trio”.

Grupa “Baritoni” ir ļoti vīrišķīga, spēcīga, sirsnīga un šarmanta grupa. Nevar noliegt, ka grupas puišus atbalsta visā Latvijā.

Savukārt dziedātāja Kattie, kura uz šovu X Faktors ieradās no Baltkrievijas, lai realizētu savu sapni, ir sieviete ar ļoti lielu cīņas sparu un skaistu, samtainu balss tembru.

Arī grupa “Radio Trio” ir ļoti talantīgas, radošas un spējīgas personības. Katrai no viņām ir savs unikālais vokāls, kas viņas kopā padara par patiešām lielisku ansambli.

Grupai “Baritoni” starts finālā diemžēl nebija ļoti veiksmīgs. Kā pirmo puiši izpildīja Eltona Džona dziesmu Hope you don’t mind, kuru pēcāk Intars Busulis aicināja puišiem vairs neiekļaut repertuārā. Kā otro dziesmu grupa “Baritoni” izpildīja leģendārās ABBA dziesmu “Dancing Queen”, kurā kopā ar grupas puišiem uz skatuves kāpa arī dziedātājas Antra Stafecka, Dināra Rudāne, Ieva Sutugova un Rūta Dūduma.

Dziedātāja Kattie pārsteidza ar diviem patiesi pārliecinošiem priekšnesumiem. Kā pirmo viņa izpildīja Kellijas Klārksones dziesmu Stronger. Otrās dziesmas priekšnesumā viņa uz skatuves kāpa kopā ar Artūru Gruzdiņu (pirmā X Faktora uzvarētāju), un kopā izpildīja Lēdijas Gāgas un Bredlija Kūpera dziesmu Shallow no filmas Zvaigzne ir dzimusi.

Arī grupa “Radio Trio” šokēja ar diviem satriecošiem priekšnesumiem. Kā pirmo dziesmu meitenes piedāvāja unikālu versiju Maikla Džeksona dziesmai Earth Song, taču grupas “Radio Trio” priekšnesums kopā ar mentoru Intaru Busuli bija fenomenāls. Viņi kopā izpildīja Busuļa lielisko dziesmu “Nākamā pietura depo”. Arī šai dziesmai meitenes piešķīra unikālu skanējumu.


Diemžēl grupa “Radio Trio” šova X Faktora superfinālā neiekļuva. Šis bija emocionāls mirklis kā grupas meitenēm, tā Intaram Busulim, taču viņi kopā bija pateicīgi par iespēju izdzīvot grupas “Radio Trio” mūziku un īpašo skanējumu uz skatuves. Grupa “Radio Trio” palika godpilnajā 3. vietā.

Par vietu šova X Faktors superfinālā cīnījās “Baritoni” un Kattie.

Ar dziesmu superfinālā Kattie atzinās mīlestībā mūzikai. Pēc viņas priekšnesuma viens no žūrijas locekļiem Reinis Sējāns pauda patiesu gandarījumu par dziedātājas uzstāšanos: “Tu tiešām šovakar izskaties pēc uzvarētājās. Šajā stresa pilnajā brīdī spēji savākties un nodziedāt tik skaisti un emocionāli.” Turklāt skatītāju ovācijas Kattie acīs sariesa acis un tas bija ļoti emocionāls brīdis kā žūrijas loceklei Aijai Auškāpai, tā Kattie un visiem šova X Faktors klātesošajiem.

Grupa “Baritoni” šova X Faktors superfinālam bija izvēlējušies latviešiem tik mīļo grupas The Sound Poets dziesmu Kalniem pāriem. Grupas priekšnesums sacēla kājās visu šova X Faktors klātesošos. Aija Auškāpa par puišu priekšnesumu atzina, ka šajā dziesmā bija dzirdama grupas “Baritoni” patiesā esence. Savukārt Intaram Busulim šī dziesma par sariesa asaras acīs, jo viņu priekšnesums bija patiešām emocionāli baudāmākais, kādu grupa līdz šim sniegusi.

Foto: