Decembra beigās notika jaunā video “Dzīve izkliedētā gaismā” pirmizrāde, kura filmēšana notika vasarā dažādās Latvijas vietās, tostarp uz leģendārā Dailes teātra skatuves. Pirmajās divās nedēļās Youtube video skatīts teju miljonu reižu.

Romantiskā kinostāsta filmēšanas muzikālā bāze ir grupas Lanskoy &Co jaunais singls “Dzīve izkliedētā gaismā”. Citāts no tāda pat nosaukuma Josifa Brodska dzejoļa iedvesmoja Dmitrijs radīt izjustu muzikālo kompozīciju, kura savukārt bija plaša mākslas projekta sākums.

Foto: A. Pozarskis

Video “Dzīve izkliedētā gaismā” kļuva par populārā ģimenes un radošā tandēma – Dmitrija un Jekaterinas Lanskoju – jauno projektu. Šoreiz tas ir stāsts, kas ir izveidots, apvienojot dažādus žanrus: mūziku, dejas, kinematogrāfu, foto. Dmitrijs projektā piedalās sev ierastajās dziedātāja, autora un producenta lomās, bet Jekaterina ir nomainījusi režisora krēslu pret skatuvi – “Dzīvē izkliedētā gaismā” viņa ir aktrise un dejotāja.

Publicitātes foto

Video scenārija ideju izdomāja Jekaterina: “Jau kādu laiku es jutu nepiepildītu telpu, trūka tā, kas bija manā dzīvē no agras bērnības: tētis – baletmeistars, mamma – horeogrāfe un visa dzīve kā deja – nemitīgā kustībā ar bezgalīgu mūziku dvēselē. Atlika vien visu atcerēties un veikt pirmos soļus. Tā radās stāsts par dejotāju un horeogrāfu. Un par deju, kas viņiem kļuva par mīlestību un mīlestības ilūziju, harmoniju un apsēstību, smalko matēriju un acumirkli. Mūžīgais stāsts par vīrieti un sievieti, kuru sapratīs un izjutīs ikviens. “Dzīve izkliedētā gaismā” – tas ir kamerstāsts ar atvērtu finālu. Es ceru, ka tas pārtaps par kaut ko lielāku, iespējams, par nopietnu kinodarbu.”

Publicitātes foto

Muzikālās kompozīcijas “Dzīve izkliedētā gaismā” veidošanā piedalījās: vārdu un mūzikas autors – Dmitrijs Lanskojs; aranžējums – Dmitrijs Jemeļjanovs un Genādijs Lagutins; stīgu grupas aranžējums – Jaroslava Srodniha kvartets; ieraksts un redakcija – Aleksandrs Belovs, Jurijs Abakumovs.

Video: